x-kom hosting

i5 4670 czy i7 4770

DRAGON211
utworzono
utworzono

Witam, jestem zmuszony kupić nowy procesor do mojej jednostki centralnej(płytę główną już mam pod socket 1150) i chciałem prosić o poradę oraz jej uzasadnienie w wyborze pomiędzy intel core i5 4670 a intel core i7 4770 do mojej konfiguracji sprzętowej:

pamięć ram: G. Skill RipjawsX DDR3 2X4GB 1600MHz CL 8
karta graficzna: MSI HD7850 2GB 256BIT GDDR5

Głównie mi chodzi o to jaki procesor byłby pod tą kartę optymalny i by ją w pełni wykorzystał w grach, wiadomo, że jeśli i5 ją w pełni wykorzysta to nie warto przepłacać i kupować i7. Dodam też, że wymiana karty graficznej nie wchodzi w grę przez najbliższe 3 lata, więc interesuje mnie tylko optymalny procesor pod ten konkretny model karty. Proszę o uzasadnione opinie i przepraszam za kłopot. Pozdrawiam smile.png

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Pod tą kartę to wystarczy ci spokojnie z nowych  Intel Core i5 4430, S 1150, Haswell, Quad Core, 3.0GHz, 3.2GHz Turbo, 1100MHz GPU, 30x Ratio  a ze starszych Intel Core i5 3350P, S 1155, Ivy Bridge, Quad Core, 3.1GHz  .Cenowo procesory są podobne .Nowszy 700 zł a starszy 670 zł .Jedynie płyty główne pod nowszy są narazie dosyć drogie .Karta graficzna to poziom karty z nowej PS 4 .Nie jest to jakiś rarytas ot przyzwoita karta . Tu masz opisane z czego mają się składać nowe konsole http://pclab.pl/news53453.html  Porównaj sobie układy graficzne 

Edytowane przez dizingof
kukier
komentarz
komentarz

Po co mu polecasz procesory z Ivy Bridge skoro ma płytę główną z podstawką, która tylko obsługuje Haswelle? Kłania się czytanie ze zrozumieniem.

Podałeś dwa procesory, które nie służą do OC, czyli mamy twierdzić że OC nie będzie? (Wersja bez "K") Do gier to spokojnie ci starczy nawet i5 4430. Myślę że lepszym byłoby rozwiązaniem wziąć conajmniej i5 4670K i kręcić do oporu. Różnica między i7 4770 i i5 4670 nie ma za dużej różnicy w grach. Po prostu jest ona nieopłacalna. W aplikacjach wielowątkowych to i7 dopiero będzie odbiegał od i5 4670.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Dziękuje za zwrócenie uwagi ale pytanie też tyczy się Radeona HD 7850 .Po kiego grzyba mu procesor z literą K do tej karty? Może odpowiesz co on mu da przy tej karcie oczywiście poza drogim wydatkiem? Przecież z tą kartą radzi sobie pierwszy z brzegu i3 .Więc znów chciałeś szpan strzelić  kukier  a umoczyłeś tylko 4 litery .Zresztą w procesorach które proponuje brak jest litery K .To że ty akurat kręcisz swojego wiekowego Q6600 bo musisz to nie znaczy że wszyscy to robią  .

Edytowane przez dizingof
Gość
komentarz
komentarz

(płytę główną już mam pod socket 1150

A co to za płyta?

DRAGON211
komentarz
komentarz

A co to za płyta?

 

A co to za płyta?

Taką kupiłem płytę:

MSI H87-G43 Intel H87 LGA 1150

A procesorów nie zamierzam podkręcać, jakoś się w to nigdy nie bawiłem i narazie nie zamierzam :)

Gość
komentarz
komentarz

Do tej płyty chyba nie warto brać z k bo i tak nie podkręcisz .Najlepiej kup i5 4570

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.