x-kom hosting

Wymiana i3 540 na i5 750.

Gość
utworzono
utworzono

Czy taka zmiana, z dotychczas podkręconego i3 540 ( 3.7GHz ) na i5 ( który też bym kręcił ) przyniesie jakieś bardzo widoczne rezultaty? Chodzi mi głównie o gry, gdyż obecnie BF3 Multi śmiga mi na średnich detalach ( full HD ) płynnie, a na wysokich miejscami leciutko tnie, co w fps jest niedopuszczalne bo celować trzeba. Myśląc przyszłościowo zapowiada się zakup innych gier, więc póki jeszcze można dostać i5 pod 1156, warto się zastanowić. W końcu 4 rdzenie to nie dwa... Konfiguracja kompa to Asus GTX 460 1GB ( oc 845 zamiast 675 ), ram CorsAir 4GB, Asus P7H55/USB3, markowy zasilacz bądźcicho 530w ;3 

 

Jeszcze jedna sprawa, moja płyta główna nie nadaje się zbytnio do OC procka, wolałbym coś z chipsetem P55, czy bardziej prądożerny i5 dałoby się wykręcić aby przewyższał mocą obliczeniową obecnie podkręcony i3? 

 

 

szagus
komentarz
komentarz

Gdybyś procesor i5 podkręcił to na pewno byłby on dużo wydajniejszy niż ten i3, mógłbyś też myśleć o wtedy o wymianie grafiki na mocniejszą.

Gość
komentarz
komentarz

Generalnie chcę ulepszyć komputer, gdy jeszcze jest to możliwe, bo 1156 znika już powoli nawet z aukcji :C I tutaj jeszcze jeden dylemat mam, płyta główna którą posiadam ( Asus P7H55/USB3 ) oferuje słabe możliwości OC, czy nie lepiej wymienić ją na P55 i podkręcić obecny i3 do 4.4GHz? Chłodzenie mam bardzo wydajne, i aż mi szkoda go bo zimne jest :D Nawet gdybym kupił i5, to płyta zostaje ta sama, więc też nie wykorzystałbym 100% potencjału podkręcenia i5. Co robić, co... ;C 

Gość
komentarz
komentarz

płynnie, a na wysokich miejscami leciutko tnie

Lekko tnie czyli ile masz fps ?Bo teoretycznie bez problemu na wysokich powinieneś grać , chyba że masz włączone msaa

szagus
komentarz
komentarz

Jeśli masz zmieniać płytę to chyba lepiej jednak od razu przejść na nowszy socket.

Gość
komentarz
komentarz

A powiedzcie mi, w czym Ivy i Sandy jest lepsze od zwykłego i5, i3, i7? Rozumiem, że jest inny proces produkcji i te nm. Ale czy to rzeczywiście przykładowo i5 Ivy ( 4 rdzenie, 4 wątki, 2.7Ghz) jest lepszy od i5 zwykły ( 4 rdzenie, 4 wątki, 2.7Ghz)? To są aż tak szalone różnice w wydajności, że lepiej jest zmienić podstawkę? Bo jeżeli zwykły i5 750 jest porównywalny do i5 Ivy, to uważam nie ma sensu płacić SPORO więcej za nową podstawkę i Ivy. No ale mogę się mylić.

Co do FPS

Średnie ( Full HD ) 60-70FPS

Wysokie ( Full HD ) 40-45FPS

Mieszane ( Full HD ) 40-70 czyli wysokie z wyłączonymi tymi alicośtam ( tam gdzie jest x 16 ). 

Gość
komentarz
komentarz

Wysokie ( Full HD ) 40-45FPS

Dla ciebie to już tnie? W takim razie musisz zmienic cpu i gpu jeśli masz takie wysokie  wymagania  np na i5 3350p + hd7950

Gość
komentarz
komentarz

No nie tnie, ale nie działa to tak płynnie jak na średnich. Mimo tych 40FPS zdarzają się przycięcia, a przy celowaniu to niedopuszczalne. Na średnich rewelacyjnie wszystko śmiga. Da się z tym wytrzymać, ale chciałbym grać tak płynnie jak na średnich, ale mając ładne detale ;) 

Paw3D
komentarz
komentarz (edytowane)

Takt w takt I5 vs I5 sandy to jakies 10% różnicy + 5% Ivy + 10% Hanswel.

Tak że podkręcisz I5 750 na 3,6Gh i będziesz miał jak Sandy Bridge I5 2320.

Dasz go na 3,8Gh i będzie jak I5 3550p.

Tak na oko może nawet troszke szybszy ale to marginalne różnice.



Socket 1366 tez jest dobry kiedyś to była najlepsza podstawka dla profesjonalnych rozwiązań obecnie 200zł płytka 400zł procesor i można kręcić nehalema i przegonić tego całego 3550p który kosztuje tyle co I7 940 razem z płytką główną.

Edytowane przez Paw3D
Gość
komentarz
komentarz

A co polecalibyście zrobić? 

1. Zostawić i3, kupić płytę i kręcić i3 do 4.4GHz.

2. Zostawić płytę, kupić i5 i ile się da to go wykręcić.

Bo zmiana i płyty oraz procka będzie sporo kosztowniejsza ;C 

Gość
komentarz
komentarz

Raczej po oc do 4,4 GHz szału nie będzie zobacz sam .Ja bym rzekł słabo http://pclab.pl/art51956-3.html

szagus
komentarz
komentarz

Ja bym zrobił opcję 2)

Gość
komentarz
komentarz

No przy i7 za kilka tysięcy rzeczywiście nie wygląda dobrze. Ale do domowych zastosować chyba by starczył. Czyli bardziej się opłaca wymienić procka? 

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Powiem ci tak że twój i3 będzie słabo wypadał jak już wejdą nowe konsole .Myślę że i7 i FX 8xxx pokażą wtedy dlaczego są droższe tak jak to miało miejscami miejsce w tej grze kiedy zadania miały watki http://pclab.pl/art52489-13.html Oczywiście czas pokarze czy piszący gry zrobią z tego pożytek .Wybrał bym opcję nr 2.Podobno tak mają wyglądać nowe gry na konsoli PS4 czas pokaże http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mFgVR2Ke0XY

Edytowane przez dizingof
Gość
komentarz
komentarz

Też nie popadajmy w paranoje, to komputer do domowych zastosowań, montażu filmów i grania. A nie jakichś ogromnych zadań czy obliczeń. Na całą operację mogę wydać do 200zł ( kupię i5 za 350, sprzedam i3 za 200 ). A nad konsolą będe myślał gdy w praktyce będą one tak zajebiste jak się zapowiadają;) 

Gość
komentarz
komentarz

Nie popadam w paranoję dlatego napisałem opcja nr 2 wcześniej .Sam czekam że wreszcie ruszą w temacie bo się mój i7 marnuje w grach :D

Paw3D
komentarz
komentarz

A ja za miast I5 750 kupił bym I7 870 :P

Ostanio był na allegro z chłodzeniem chyba zalmana za 400zł nie odpakowany.

Z tego co widziałem na zdjęciu chłodzenie warte z 80 dych a w sklepie stoi pewnie ze 120.

Tak że poluj na okazje:P



Najlepszy pod S1156 jest I7 875K jak byś takie coś trafił za 400zł to by było coś.

Gość
komentarz
komentarz

i7 to już wyższa kwota, więc póki co nad i5 się zastanowię. Myślę, że zacznę od procesora, potem kiedyś nad płytą pomyślę ;) 

Paw3D
komentarz
komentarz

Dlatego szukaj I7 za 400zł.

Na 1366 za 400zł spokojnie kupisz ale musiał byś zmienić płytke główną.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.