Skocz do zawartości

ForumPC.pl używa plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu internetowego. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w polityce prywatności.    Akceptuję używanie plików cookies

Zdjęcie

Pojawił się problem i system Windows zostanie zamknięty

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Skelgar

Skelgar
  • Użytkownik
  • 2 postów
0
Neutralny

Napisano 18 maj 2013 - 09:22

Witam,

Gdy próbuję zainstalować system operacyjny Windows XP, na ekranie nie ma jakichkolwiek partycji do wyboru. Znajduje się tam tylko informacja typu: „nie wybrano dysku" lub coś w tym stylu. Gdy wciskam enter, ignorując tę informację, pojawia się BSOD o następującej treści:

Pojawił się problem i system Windows zostanie zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera. Jeśli po raz pierwszy widzisz ekran błędu stop ponownie uruchom komputer. Jeśli ten ekran pojawi się ponownie, wykonaj następujące kroki:

Upewnij się, że na dysku jest wystarczająco dużo miejsca. Jeśli sterownik jest zidentyfikowany w komunikacie stop, wyłącz go lub skontaktuj się z producentem w sprawie aktualizacji sterownika. Spróbuj zmienić karty wideo.

Skontaktuj się z dostawcą sprzętu w sprawie aktualizacji systemu BIOS. Wyłącz opcje pamięci systemu BIOS takie jak buforowanie i przesłanianie. Jeśli do usunięcia lub wyłączenia składników musisz użyć trybu awaryjnego, ponownie uruchom komputer, naciśnij klawisz F8, aby wyświetlić zaawansowane opcje startowe, a następnie wybierz opcje: Tryb awaryjny.

Informacje techniczne:

*** STOP: 0x0000008E (0xC0000005, 0xF84D2CAD, 08F808A7E4, 0x0000000)

*** setupdd.sys - Address F84D2CAD base at F84A6000, Datestamp 41107c8f

Co zrobić w takiej sytuacji?

• 0

#2 ONLINE   amb00

amb00
  • Użytkownik
  • 1088 postów
142
Dobry
Poradniki

Napisano 18 maj 2013 - 10:53

Pobierz sobie u kogoś program gparted w wersji live cd i nagraj go na pendriva lub na płytę cd i spróbuj nim sformatować dysk.

• 0

CPU pentium dual core E6600 3.06 GHz+Thermaltake Contac 29 BP płyta ASRock G31M-S GPU: Nvidia GT 240 512 MB GDDR3 dysk 80 GB sata
zasilacz Chieftec 450 W         nagrywarka DVD
obudowa nie wiem jaka       system Debian

Nie pomagam na PW ! Wiadomości na PW dotyczące pomocy będą ignorowane !

Jeśli masz problem z komputerem i jesteś proszony o podanie jego konfiguracji, nie zapomnij podać modelu zasilacza !

#3 OFFLINE   Skelgar

Skelgar
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2 postów
0
Neutralny

Napisano 20 maj 2013 - 17:34

Zrobiłem tak jak kazałeś. Niestety, gdy program rusza pojawił się jeden błąd o treści:

Invalid partition table - recursive partition on /dev/sr0

Gdy próbowałem uruchomić program po raz kolejny, oprócz błędu powyżej pojawiało się również:

xmessage

fbsetbg: Something went wrong while setting the wallpaper

Run 'fo4 --bgscode /usr/share/images/fluxbox/debian-squared.jpg' from an xtern to find out what.

Ponadto, gdy uruchomił się GParted, pole było puste, tak jakby w ogóle nie wykrywało żadnej partycji. Dodam, że to samo (brak partycji do wyboru) pojawiało się, gdy próbowałem instalować Windows XP.

• 0

#4 ONLINE   amb00

amb00
  • Użytkownik
  • 1088 postów
142
Dobry
Poradniki

Napisano 21 maj 2013 - 14:58

Wymień kabel sata od dysku. Jeśli to nic nie da to sprawdź dysk w innym kompie.

Użytkownik amb00 edytował ten post 21 maj 2013 - 14:58

• 0

CPU pentium dual core E6600 3.06 GHz+Thermaltake Contac 29 BP płyta ASRock G31M-S GPU: Nvidia GT 240 512 MB GDDR3 dysk 80 GB sata
zasilacz Chieftec 450 W         nagrywarka DVD
obudowa nie wiem jaka       system Debian

Nie pomagam na PW ! Wiadomości na PW dotyczące pomocy będą ignorowane !

Jeśli masz problem z komputerem i jesteś proszony o podanie jego konfiguracji, nie zapomnij podać modelu zasilacza !

#5 OFFLINE   maly238

maly238
  • Użytkownik
  • 1 postów
0
Neutralny

Napisano 16 czerwiec 2013 - 19:46

itam. przepraszam ze pisze akurat w tym dziale ale jestem tu nowy i nie moge znalezc odpowiedniego.... mam klopot .komputer jak i internet strasznie mi zamula....ponizej parametry:

pentium 4   2x2,8

2 gb ram pc4200

grafika zintegrowana 128 mb

i jeszcze opis internetu.:

http://www.speedtest.pl/test/62838373

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Przekaż 1% podatku na rzecz OPP | Twój Sony Ericsson | tanie domeny w PROGRESO

Zawartość każdej wiadomości wyraża poglądy i opinie jego autora, a nie administratorów czy moderatorów (poza wiadomościami pisanymi przez nich)