x-kom hosting

Linux [DEBIAN] Problem z uruchomieniem

Xus12
utworzono
utworzono

Witam.
Otóż zainstalowałem sobie na moim laptopie Linuxa Debiana.
Instalacja przebiegła pomyślnie itp...uruchamiam ponownie laptopa , mam dwie opcje :
- Uruchom normalnie
- Uruchom awaryjnie
Wybieram normalnie i następnie jest wyświetlany ekran ładowana , a jak się to zakończy , to każe mi wpisać login oraz hasło , loguje się i nie wiem co dalej robić... mam pierwszy raz Linuxa , jak go uruchomić? Abym mógł korzystać? Lub co zainstalować dodatkowo , albo jaką komendę wpisać itp.
Proszę o odpowiedzi.
Pozdrawiam.

 

 

Axel
komentarz
komentarz

A instalowałeś środowisko graficzne, czy tylko goły system bazowy?

KarielG0
komentarz
komentarz

No wlasnie, wydaje mi sie ze zainstalowales sam czysty system i masz terminal. Wtedy trzeba reinstallowac, ale dlaczego wybrales Debiana? Rozumiem ze jestes poczatkujacym uzytkownikiem wiec nie lepiej wybrac Ubuntu czy Mint?

kelloco2
komentarz
komentarz

Nie trzeba reinstalować. Wystarczy doinstalować środowisko graficzne, które chcemy. Instalowanie czystego systemu a potem doinstalowanie to czego chcemy to chyba najlepsza droga instalacji.

KarielG0
komentarz
komentarz

Wnioskuje ze ten pan jest zielony wiec pewnie dla niego reinstalacja bedzie latwiejsza od wpisania kilku prostych komend.

Axel
komentarz
komentarz

Jeśli net działa na tym Debianie, to już jest z górki. Gorzej jak ma np Wifi, albo jakiś modem i musi doinstalować stery, ale to też jest do przejścia.  Nie ma sensu reinstalować OS, skoro wszystko wskazuje na to , że działa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.