x-kom hosting

Spalona kostka na pkycie głównej

papaja27
utworzono
utworzono

Witam. Mam mały problem więc wole się spytać specjalistów niż sam ryzykować :D. Rano PC działał normalnie, ale po południu jak wróciłem do domu strasznie śmierdziało w całym pokoju, nie do wytrzymania zwłaszcza koło komputera więc go rozebrałem, po rozkręceniu komputera zauważyłem że smród wydobywa się z zasilacza, chciałem go wyjąć celem sprawdzenie co mu jest, ale przy odpinaniu ukazał mi się nieciekawy widok (patrz na dołączone zdj.) Wtyk który idzie do kostki na płycie stopił się w połowie, a z racji że kostka znajduje się niżej wlotu powietrza zasilacza to ten rozdmuchał mi ten smród po całym pokoju :D. Wszystko przeczyściłem i poskładałem, niby działa ale nie wiem czy tak może zostać no bo w końcu z jakiegoś powodu się to stopiło, z tego co dałem rade pomierzyć to na tej wtyczce z zasilacza jest 12v. Komputer niby odpalił i działa z wetkniętą wtyczką ale jak ją odpiąłem to też odpalił :D. Chwile posiedziałem i mi zresetowało komputer, próby odpalenie nic nie dały ponieważ nie zdążyło nawet na ekranie sie nic wyświetlić bo go momentalnie gasiło. Poruszałem kostką i niby dział z powrotem, nie wiem tylko na jak długo. Może mi ktoś powiedzieć od czego ona jest i dlaczego mi ja tak stopiło. Wole się tu spytać niż zepsuć sobie komputer jeżeli to cos poważnego. Bardzo bym był wdzięczny gdyby się ktoś tym zainteresował :).

 

Zasilacz:

Colorsic

EN60950 (PFC)

 

Płyta:

Asrock PCI Express raid

AM2NF6G-WSTA

 

 

Zdjęcia:

http://p1.bikepics.com/2013%5C05%5C01%5Cbikepics-2549102-full.jpg

http://p1.bikepics.com/2013%5C05%5C01%5Cbikepics-2549100-full.jpg

http://p1.bikepics.com/2013%5C05%5C01%5Cbikepics-2549095-full.jpg

 

 

Gość
komentarz
komentarz

o kurde  ,dziwne no ale taka uroda :E

Ta wtyczka niby dostarcza prąd do cpu ale jak sam zauważyłeś bez tego też działa

Wole się tu spytać niż zepsuć sobie komputer jeżeli to cos poważnego

Po wyglądzie mogę ci powidzieć że to poważne .A czy popsuje komp ? Już jest popsuty a działa.

Obadaj jak wyglądaja kondensatory i mosfety na pł gł .

Może sprawka zasilacza

jnocctcop
komentarz
komentarz (edytowane)

O kur :cenzura:  dawno czegoś takiego nie widziałem, zasiłka do wymiany , najlepiej nie odpalaj na obecnym kompa, a co do porady jaki wybrać to napisz w odpowiednim dziale, nie radze słuchać specjalistów z biedronki

 

 

A, zapomniałem skomentować:

 

 

Mam mały problem

 

Chciałbym Cie uświadomić, że nie jest to mały problem :E

Edytowane przez jnocctcop
  • Dobra wypowiedź 1
papaja27
komentarz
komentarz

Oglądnąłem płytę główną i wszystko wydaje się w porządku. Teraz próbowałem nawet przepalić kompa i podczas ładowania ekranu z napisem Windows gasił się, ale ja znowu poruszałem tą kostką i działa, taka sytuacja ^^. Jeśli mogę coś jeszcze dorzucić  to ta kostka robi się ciepła a gdy ją wypnę to komputer odpali, ale ekran się nie włączy więc gdzieś ten prąd musi do karty graficznej dochodzić chyba. jnocctcop No właśnie ja też myślałem że zasilacz padł ale o dziwo dział poprawnie a na tej kostce jest prąd więc nie ma pojęcia co jest nie tak, coś jakby zwarcie zrobiło i stopiło plastik, ale co mogło zrobić zwarcie w takim miejscu :/

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
Teraz próbowałem nawet przepalić kompa i podczas ładowania ekranu z napisem Windows gasił się

Nie zabieraj sie tak do tego albo zostaw jak jest albo wymiana bo sie pożegnasz ze sprzętem

Nie wiem czy w ten komp warto inwestować podaj pelną konf

Edytowane przez HAL900
Youki
komentarz
komentarz

Nie ma co kombinować z tym zasilaczem, masz szczęście, ze prawdopodobnie nic innego nie uszkodził. Ile możesz przeznaczyć na kupno nowego zasilacza?

papaja27
komentarz
komentarz

No to w takim razie co ja waszym zdaniem mam robić ?. Wymienić zasilacz, płyte główną ?. Komp ma już swoje lata bo ponad 8 więc niechciał bym do niego ładować niewiadomo ile kasy :/. Ten obecny ma 480W (tak na marginesie)... Ile jestem w stanie przeznaczyć ?. Hmmm no sam nie wiem, od jakeigoś czasu nie siedzie juz w tym więc nie orientuje się ile pryzwoite części kosztują, ponadto to już zgrzytek którego w najbliższym czasie pasował by wymienić więc myśle ze tak około 150zł, da rade cos kupic do takiej ceny czy trzeba więcej :/?

Youki
komentarz
komentarz

OK, a masz może możliwość wziąć od kogoś inny, markowy zasilacz i sprawdzić czy wszystko będzie OK?

papaja27
komentarz
komentarz (edytowane)

No właśnie nie bardzo. Mam jakiś stary zasilacz ale bez owej wtyczki no i miałbym tez problem z podpięciem dysku (SATA). A co z tym plastikeim który został w tej kostce ?, co dałem rade wyciągnąć to wyjąłem ale jescze tam na spodzie zostało i śmierdzi ;). Ma ktos jakiś patent ?

Edytowane przez papaja27
MBrother
komentarz
komentarz

Ten zasilacz to zwykły szajs, miałem taki sam i tak samo zrobiły się ciemne przewody (tylko że na złączu ATX), i na linii 12V, potrafił dać 13V.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.