x-kom hosting

Recorver systemu Windows 8

PanOsina
utworzono
utworzono

[attachment=24385:Bez tytułu.jpg]Witam, jestem nowym użytkownikiem forum i nie jestem pewien czy nazwałem dobrze temat, więc z góry przepraszam i w razie problemów proszę o poprawkę.

 

Mam następujący problem, miesiąc temu, kupiłem laptopa firmy Asus R700VJ, z windowsem 8. Jeśli ktoś jest obeznany w temacie, wie że pod owy model, Asus nie wydał sterowników do innych systemów operacyjnych. Jednak Windows 8 może i jest ładny, ale nic poza tym, więc postanowiłem zainstalować windowsa 7, tym bardziej, że mój router nie obsługiwał tego systemu i nie działał mi wbudowany mikrofon. Zainstalowałem Win7, potem sterowniki od innego modelu laptopa i wszystko pięknie, oprócz tego mikrofonu, który raz działa, raz nie. Nie w tym rzecz, postanowiłem powrócić do windowsa 8, poprzez partycje Recovery i tu tkwi problem. Podczas próby Recovery, wyskakuje powiadomienie, że partycja odzyskiwania 'znikła', postanowiłem to sprawdzić, więc w 'URUCHOM' wpisałem 'mmc' i znajdują się dwie zdrowe i podstawowe partycje odzyskiwania jedna 600mb, druga 20giga. Moje pytanie brzmi w czym tkwi problem i czy to mój błąd, nie mam zielonego pojęcia jak przywrócić z powrotem Windowsa 8. Poniżej dodaje screena z konsoli zarządzania dyskami. Mam nadzieję że opisałem jasno problem. Pozdrawiam

  • 2 tygodnie później...

PanOsina
komentarz
komentarz

Ponawiam pytanie.

JARMOO
komentarz
komentarz

Nie wiem w czym tkwi problem. Jeśli masz takie problemy, a chcesz zainstalować system to pobierz go z sieci i użyj swojego kodu.

PanOsina
komentarz
komentarz

Nie posiadam kodu do win8. Wszystko jest na partycji recovery

JARMOO
komentarz
komentarz

Kod musi być na naklejce, która naklejona jest na laptop.

PanOsina
komentarz
komentarz

Jedyna naklejka to Logo z napisem windows 8, podobno nie potrzebuje cd keya, bo przy recoverze systemu, nie muszę go wpisywać. Jednak nie mogę tego systemu przywrócić

JARMOO
komentarz
komentarz

Naklejka/kod gdzieś być musi. Może w tych papierach, które były przy laptopie?

PanOsina
komentarz
komentarz

Nie ma nic, ja nie dostałem nawet płyt ze sterownikami do niego

JARMOO
komentarz
komentarz

To będziesz musiał dzwonić do producenta i powiedzieć jaka jest sprawa.

PanOsina
komentarz
komentarz (edytowane)

Rozmawiałem z serwisantem, tak więc do windowsa 8 nie ma cdkeya, bo jest w biosie odrazu wpisany, przy czym nie wiem jakim cudem podobno usunąłem Recovery, bo partycja istnieje, ale jest pusta, mój błąd, muszę zapłacić 230zł za odzyskanie. Temat do zamknięcia. Dziękuję za udzielenie się w temacie ;).

Edytowane przez PanOsina
Blavic
komentarz
komentarz

I właśnie takie sytuacje utwierdzają coraz więcej ludzi do tego aby kupować laptop bez systemu - 'instalować go we własnym zakresie'. Kiedyś system dawali na płytce i nie było problemu, teraz płacisz za wirtualny produkt 300zł i nie daj Boże żeby coś stało się z partycją systemową czy z samym dyskiem. Wówczas odzyskanie systemu za który się zapłaciło od wielmożnej firmy Microsoft graniczy z cudem.

JARMOO
komentarz
komentarz

Odzyskanie systemu jest możliwe, trochę walki z ms i wszystko jest możliwe, przecież za to zapłaciłeś...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.