x-kom hosting

Distro do ściągania plików (zdalny dostęp + szyfrowanie + stary laptop)

kewin86
utworzono
utworzono

Witajcie,

 

poszukuję dystrybucji, która pomogłaby mi zmienić mojego starego notebooka w platformę do ściągania plików. Nie potrzebuję w nim żadnych  odtwarzaczy, kodeków, gier, pakietów office itp

Jedyne co jest mi potrzebne to: przeglądarka, program do ściągania plików i klient torrent.

 

Zależy mi na na możliwości całkowitej kontroli systemu(bez otwierania ekranu laptopa) poprzez domowy lan(router) z drugiego kompa, na którym jest Windows 7.

Chciałbym aby: z jednej strony wszystkie moje dane były zaszyfrowane(systemowe chyba nie muszą być, o ile nie znajdują się w nich prywatne informacje, jak historia itp.) a z drugiej bym mógł do nich się dostać(zalogować) i z nich korzystać poprzez zdalny dostęp. 

 

Do tej pory korzystałem z Windowsa XP zaszyfrowanego truecryptem, co wiązało się z koniecznością otwierania ekranu i wklepywania każdorazowo hasła by uruchomić system.

 

Ostatnia kwestia - laptop jest trochę leciwy(celeron 1,3GHz, 512MB DDR1) więc fajnie jeśli system byłby na np. xfce lub innym bardzo mało zasobożernym środowisku i też sam w sobie działał płynnie i mało zajmował. 

 

Pozdrawiam ; )

Janiaking
komentarz
komentarz (edytowane)

FreeNas i masz wszystko czego potrzebujesz, nawet więcej. Ja stawiałem na Starym intelu + 512 ram , dysk ATA 40gb( wąskie gardło niestety)  i śmigało aż miło. zarządzanie przez interfejs WWW lub SSH . możliwości masz praktycznie nieograniczone.

Edytowane przez Janiaking
  • 1 miesiąc później...
denisjusz
komentarz
komentarz

Może Backtrack Linux? Używałem go w akademiku do.... Nie dokończę :) 

Garrappachc
komentarz
komentarz

Moja propozycja jest taka: postaw sobie Debiana bez środowiska graficznego z rtorrentem i zaszyfrowaną partycją /home. Do tego możesz mieć dostęp po ssh. Wtedy ktoś, kto ma fizyczny dostęp do komputera nie dobierze się do tego, co jest na dysku, a i samo ssh zapewnia bezpieczeństwo związane z dostępem zdalnym. Pozwoli Ci to kontrolować system bez dotykania komputera, tak jak to jest na prawdziwych serwerach (większość nie posiada w ogóle monitora i karty graficznej).

 

Innym rozsądnym rozwiązaniem jest kupienie porządnego rutera, zainstalowanie na nim TomatoUSB, podpięcie zewnętrznego dysku twardego i zabawa z taką konfiguracją.

kelloco2
komentarz
komentarz

Odnośnie torrentów możesz jeszcze spróbować z Transmission. Z tego co pamiętam można tam udostępnić jego interfejs po sieci - taki klient WWW. To dość wygodne rozwiązanie.

Pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.