x-kom hosting

Tani tablet do pisania w szkole - czy w ogóle takie coś ma sens?

johnsnake
utworzono
utworzono

Z góry przepraszam jeżeli temat nie jest poprawnie sformułowany, ale jeżeli odpowiedź na to pytanie jest przecząca to wtedy przecież nie ma sensu ciągnąć tego wątku.

 

Zastanawiam się czy tablet dobrze sprawuje się np. na uczelni, gdzie czasami trzeba dość sporo pisać. Chodzi mi po głowie raczej sprzęt z podczepianą klawiaturą+etui, jak np. http://sklep.goclever.pl/tablet-goclever-r70.html

 

Kompletnie nie interesują mnie netbooki. Przez kilka lat miałem styczność z tym sprzętem prawie codziennie (Inspiron Duo od Della i Asus Eee jakiś jeden z pierwszych) i nabrałem awersji, ponieważ więcej z nimi jest problemów niż pożytku.

 

Poza tym uważam , że wydawanie wielkich pieniędzy na coś co ma być elektronicznym zeszytem z dodatkową opcją grania w angry birds jest bezsensu. Swoją drogą, wyżej wspomniane netbooki to nawet przy najgłupszych flashówkach się dławiły, no i youtube powyżej 240p.

 

Czy ktoś mógłby rozwiać moje wątpliwości co do takiego rozwiązania i ewentualnie polecić coś?

 

 

Bijas
komentarz
komentarz

Jaki budżet ? ;)

 

johnsnake
komentarz
komentarz

Właśnie w samym budżecie jest challenge. Zastanawiam się, czy istnieje taki sprzęt do maks 300zł. Czyli nie żadne Galaxy Tab, a raczej chińskie podróby podróbek. Żeby nie było, mało mnie interesują odpowiedzi typu: jak cię nie stać na porządny sprzęt to nie kupuj wcale - bo w całym tym temacie chcę się przede wszystkim dowiedzieć, czy jak człowiek ma zamiar pisać notatki nie w zeszycie a elektronicznie, to i tak jest zmuszony wybulić conajmniej 600zł.

pecetka
komentarz
komentarz (edytowane)

Tablety są w różnych cenach,ale Tobie z pewnością chodzi o funkcjonalny. Przejrzałam w Google kilka pozycji, podaję Ci dwa linki,jeśli skorzystasz,będę zadowolona. Pozdrawiam i powodzenia:    www.benchmark.pl  , www.mixelectronics.pl    

Edytowane przez pecetka
rilop
komentarz
komentarz

Ja mam tablecik a103 i nie narzekam, rzadko go używam ale za takie pieniążki to daje radę :)

Edziuu
komentarz
komentarz

Hm szczerze myślę, że to zły pomysł bo przestając pisać na papierze człowiek po pewnym zapomni jak się pisze na nim. Tablet to tylko dla rozrywki nie do codziennego pisania raczej. Tak ja uważam ale każdy ma inne zdanie i każdy będzie robić jak będzie chciał.

karo47
komentarz
komentarz

Jeżeli tablet ma służyc tylko do pisania + czasem internet to de facto każdy z obecnie dostepnych w "sieciówkach" tabletów zda tutaj test pozytywnie.

 

Procesor 1 ghz i 512 ramu przy androidzie 4.0.4 to ilośc wystarczająca do mniej wymagających zadań.

 

Do tego w cenie 230-260 pln można "ustrzelić" coś z niższej półki.

 

Go Clever R70 jest także dobrym rozwiązaniem : Co prawda rozdzielczością nie grzeszy i może czasem poddenerwować brak bluetooth (np. szybkie przeslanie pliku tekstowego miedzy tabletem a pc),ale są to niuanse na które podczas pisania nie zwrócisz uwagi, więc jak najbardziej tablet będzie dla ciebie.

Edziuu
komentarz
komentarz

Ostatnio oglądałem NEXUS'a z T-Mobile i powiem szczerze, że jego wygląd jest całkiem całkiem i chodzi też dobrze. Myślę, że taki do szkoły by spokojnie wystarczył.

Weacky
komentarz
komentarz

NEXUS pewnie, że by wystarczył, ale lepszym wyborem będzie tańszy, ale wcale nie gorszy navroad nexo http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/5757732

  • Dobra wypowiedź 1
davidstm1
komentarz
komentarz

Goclever ktory dales w linku rewelacyjny nie jest.Szczerze nawet zadowalający. Sam chciałem go kupić ale zdecydowałem sie na wiekszego r104 i jestem bardzo zadowolny. Polecam :)

  • 2 tygodnie później...
Evoq_com_pl
komentarz
komentarz

Witam na forum. Tak na dobrą sprawę,to wiele zależy od tego jaki budżet na zakup "taniego" tabletu posiadasz. Jeżeli ma to być używka- lepiej odpuścić i zainwestować w nowy. Poza tym z doświadczenia wiem,że tablet sprawdza się nie tylko do pisania. To też źródło szeregu multimediów.

Patryq
komentarz
komentarz (edytowane)

Za 300zł zdobedziesz komplet Omega MID 7002 i to etui. Używam na uczelni od ponad pół roku, jest całkiem wygodne wraz z darmowa aplikacja kingsoft office (word,excel itd). Tablet jest całkiem szybki,nie przegrzewa sie,ładnie wifi łapie,ma multitouch wiec do gierek spoko. Bardziej wymagajace jak GTA Vice City juz mula,no ale nie do tego ten tablet ma być :) Cieszy cena,wykonanie,czas trzymania na baterii,ilość działających aplikacji.Dobrze radzi sobie z youtube, płynnie odtwarza filmy w HD.Świetnie tez uzywa sie go jako czytnik ebookow lub slajdów z wykładów. POLECAM ;)

Edytowane przez Patryq
  • 1 miesiąc później...
pecetka
komentarz
komentarz

Edziuu - to prawda, człowiek używający komputera, maszyny do pisania, czy po prostu tabletu zapomina o pisaniu ręcznym, ale w przypadku - johnsnake-

taki tablet będzie bardzo pomocny na wykładach. Profesorowie dyktują dosyć szybko, ewentualnie wykład prowadzą jeszcze szybciej i żeby nadążyć za mówiącym i zdążyć to wszystko zapisać,trzeba być nielada jaką torpedą w tak szybkim posługiwaniu się długopisem.Zresztą skoro tego chce,dlaczego nie może usprawnić sobie życia.?. Pozdrawiam. :)

Edziuu
komentarz
komentarz

Nie no racja może usprawnić sobie życie. Tylko zastanawiam się czy jednak tablet to dobry pomysł ale dochodzę do wniosku, że lepszy niż laptop bo jednak waga jest to raz a dwa bateria w laptopie chyba trzyma krócej niż w tablecie z tego co mi się tak wydaje. 

maped71
komentarz
komentarz

ja uważam, że kupowanie tabletu jedynie do robienia notatek to mało sensowna operacja - wydasz kasę, a na ekranie dotykowym (przynajmniej dla mnie) pisze się fatalnie.  

  • 4 tygodnie później...
pecetka
komentarz
komentarz

Klawiaturkę można ustawić dowolnie, wtedy i literki są większe i pisze się lepiej. Pewnie, że o pomyłkę nie jest trudno, ale lepsze to niż denerwowanie się, że nie zdążyło się zapisać najciekawszych wiadomości. Zresztą i do tableta można dokupić osobną klawiaturkę,wtedy dużo łatwiej się pisze.

  • 3 tygodnie później...
Corny
komentarz
komentarz

Może używany iPad pierwszej generacji? Na ebay albo allegro wyrwiesz takiego za około 500 zł.

  • 3 tygodnie później...
pecetka
komentarz
komentarz

W sumie tak tablet jak i laptopa trzeba ładować, a będąc przez pół dnia na Uczelni, nie jest możliwe używać tego sprzętu bez dodatkowego doładowania,a tak na marginesie chyba pochwali się swoim zakupem? Jak sądzicie? .Pozdrawiam. ;)

RedSkull92
komentarz
komentarz

Też jestem studentem i od razu Ci mówię, że tablet to oklepana rzecz do robienia notatek.

 

1. Generalnie szybciej pisze się na papierze niż na klawiaturze ( no chyba, że masz skila jak maszynistka z początku XX wieku).

Generalnie wykładowcy szybciej dyktują niż da się ich zapisać.

2. Tablet w 10/10 przypadkach na studiach służy do grania lub siedzenia na necie bo jak wykładowca przynudza to niema zmiłuj.

3. Pierwszy raz słyszę o takim pomyśle jak tablet do notowania WTF

Tablet to zabójca nudy na wykładzie i twój Pan i władca na kolokwium( o ile masz odpowiednie pdf'y na nim lub ściągi tekstowe).

4. Jeżeli prowadzący każe wydrukować jakieś materiały np skrypt na laborki a student oczywiście jest tak pilny, że zapomniał materiałów.

To zawsze się możesz poratować tabletem.

5. Zamiast trzymać w domu wypożyczone książki to możesz mieć wszystkie w pdf'ie na tablecie.

 

Ja bym nie oszczędzał na tablecie na twoim miejscu.

  • 1 miesiąc później...
pecetka
komentarz
komentarz

Ichigo - W tym co napisałeś jest dużo racji, ale jeśli ktoś nosi się z zamiarem kupienia czegoś,żadna siła go od tego nie odciągnie i nic nie przekona.Może charakter pisma ma niezbyt i potem sam nie może się odczytać? Dużo racji jest też w tym,że pisząc szybko można narobić baaardzo dużo błędów,bo... w pośpiechu nie zawsze się trafi na odpowiedni klawisz .A zresztą tego typu urządzenia wysiadają przeważnie w najmniej odpowiednim momencie. Pozdrawiam.:)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.