x-kom hosting

Pytania dotyczące naszego sklepu partnerskiego morele.net oraz złożonych zamówień

Morango
komentarz
komentarz

Dostałem informacje zwrotną:

Proszę dołączyć kopię dokumentu zakupu oraz gwarancję.

 

 

Gwarancję wydrukuję ze strony, niestety dowodu nie dołączę, jak w/w. Może przyjmą ;]

  • 2 miesiące później...

CEPERolk
komentarz
komentarz

Witam. Czy można kupić na miejscu w morele (Kraków) przedmiot nie zamawiając go wcześniej przez stronę?

  • 4 tygodnie później...
DagonMati
komentarz
komentarz (edytowane)

Zamówiłem podzespoły do komputera wraz z usługą montażu.Termin wysyłki wyznaczony jest na dziś na godz.16.00

Zamówienie na stronie sklepu ma status GOTOWE (GOTOWE – zamówienie zostało skompletowane. Jeśli została wybrana opcja odbioru osobistego - towar jest gotowy do odebrania. Jeśli wybrano opcję wysyłkową - oznacza to, że zamówienie oczekuje na wysłanie do klienta.), wszystkie podzespoły też, natomiast usługa montażu komputera ma status WYDANE (WYDANE - towar został wysłany lub odebrany osobiście).

Czy to znaczy, że moje zamówienie zostało już wysłane?

Edytowane przez DagonMati
  • 1 miesiąc później...
xpack328
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam. Chciałbym się zapytać czy mogę złożyć produkt, który chcę poddać reklamacji do netpunktu (ale nie w Krakowie) go wysyłać?

Edytowane przez xpack328
  • 2 tygodnie później...
drizztmrc
komentarz
komentarz

hmm właśnie dziś zamówiłem sprzęt wraz z złożeniem i odbiorem osobistym w Łodzi. Niestety czytając komentarze w jaki sposób firma dba o klientów zastanawiam się czy nie wycofać zamówienia. No cóż termin mam na piątek - jestem w pracy do 22 więc pewnie ktoś odbierze za mnie. Jeśli w sobotę/niedzielę stwierdzę, że podzespoły się nie zgadzają/są uszkodzone lub sprzęt będzie niedbale złożony czy mogę odstąpić od umowy? przysługuje mi 10dni. Złożyłem sprzęt w morele ponieważ pamiętam, że kiedyś miał baaardzo dobre opinie, jednak nie mam zamiaru "bujać się po kilka/kilkanaście tygodni jeśli sprzęt będzie uszkodzony lub się zepsuje... Trochę sobie narobiliście syfu. Przez kilka lat straszna zmiana w komentarzach i opiniach klientów. Zaczynam się trochę obawiać...

  • 1 miesiąc później...
sebastianowski3
komentarz
komentarz

Siemka mam pytanie co mam wpisać żeby mieć darmowom wysyłke i montarz samodzielny (sam w domu se zmontuje) da śię tak?

Igorrodz
komentarz
komentarz

(...)


Przy odbiorze osobistym nie można korzystać z ustawowego prawa do zwrotu towaru bez podania przyczyny ponieważ to upranienie dotyczy tylko gdy dostaje się paczkę pocztą lub kurierem bezpośrednio do domu.
  • Dobra wypowiedź 1
  • 1 miesiąc później...
KillaHill
komentarz
komentarz

http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,13357704,Znany_sklep_internetowy_ukarany_przez_UOKiK.html

 

"Na przykład prawo do zwrotu towaru dawał tylko tym klientom, którym komputer czy telewizor przywiózł kurier lub poczta. Ale już nie tym, którzy sprzęt odbierali osobiście w punkcie sprzedaży.

Tymczasem przy zakupach w internecie można zwrócić towar w ciągu 10 dni, nie podając przyczyny. To, w jaki sposób odbierało się przesyłkę, nie ma znaczenia "

 

Za to dostali akurat już 120 000 zł grzywny jak i za pozostałe nielegalne w Polskim prawie praktyki wobec swoich klientów. 

  • 2 tygodnie później...
Game4Fun
komentarz
komentarz

 Witam mam pytanie. Czy kod "W3FHN58JFW" jest dalej aktywny i czy on dotyczy darmowego montażu jak i wysyłki?

Youki
komentarz
komentarz

Tak

  • Dobra wypowiedź 1
  • 9 miesięcy później...
RRRemo
komentarz
komentarz

Witam. Planuję zamówić na morele cały zestaw komputerowy z płytą MSI Gaming 3 oraz kartą graficzną MSI GTX 970 na pokładzie + montaż. Aktualnie do 20 marca trwa promocja CashBack od MSI. Dowiedziałem się że potrzebuje osobnej faktury na MOBO i GPU co wymaga dwóch zamówień. Czy jeśli bym złożył jedno zamówienie na bude,dyski,ram,cpu,psu,cooler i osobne na gpu i mobo, to mogę jakoś poprosić o montaż w jeden zestaw? Zależy mi na tej osobnej fakturze oraz montażu.

Jeśli tak to czy opcję montażu muszę dodać w obu zamówieniach czy tylko w jednym?

  • 3 miesiące później...
Gerlath
komentarz
komentarz (edytowane)

Podobno ktoś tu odpowiada w imieniu sklepu Morele.

Interesuje mnie kwestia nie wysyłania kodów do Wiedźmina, pomimo że sprzedana karta była objęta promocją a zakup odbył się w jej czasie.

Tłumaczenie sklepu : promocja była do dnia lub wyczerpania zapasów.

Oczywiści tak brzmiał zapis, ale klient nie otrzymał informacji podczas zakupu że gratisa nie otrzyma, a wręcz kilkakrotnie był oszukiwany przez pracowników sklepu że kody są wysyłane w terminie 14-19 dni i ani słowa o tym że kody się skończyły, było oczywiście żądania wystawienia opinii o zakupie, wielokrotne, teraz już wiem dlaczego.

Oczywiście wbrew żałosnym twierdzeniom pracowników, o "gratis" jest częścią umowy i sprawa zapewne rozbije się o zwrot karty z powodu niewypełnienia umowy przez sklep morele.

Edytowane przez Gerlath
robin911
komentarz
komentarz

Czy jeśli zamówię komputer PC z montażem, to dostanę pudełka od podzespołów?

Youki
komentarz
komentarz

Oczywiście, do tego całą niewykorzystaną zawartość z pudełek podczas montażu

  • Dobra wypowiedź 1
  • 4 tygodnie później...
koyoo
komentarz
komentarz

Chciałem się dowiedzieć czemu nie mogę wybrać opcji zapłaty przy odbiorze (kurier) w moim zamówieniu ?

  • 3 tygodnie później...
cinomatic
komentarz
komentarz
Witajcie,   miło mi poinformować, że od czerwca znosimy opłaty przy odbiorze osobistym w naszych netpunktach partnerskich!   Pozdrawiam Wojtek

 

Przecież to jest nieprawda.

 

Podobno odbiór osobisty w netpunktach jest za 0 zł ale nie wszystkich towarów.

 

Chciałem wesprzeć nasz sklep partnerski o zamówienie piekarnika za 1305 zł ale żenada że na dość że wg ceneo mają cenę wysoką // poniżej 20 miejsca w rankingu ceneo // (jednak chciałem kupić bo to zawsze sklep partnerski + odbiór osobisty w netpunkcie więc zobaczę przed odbiorem czy jest cały) :/ to odbiór osobisty piekarnika w netpunkcie kosztuje 55 zł.

Aż szczęka opada...

 

Niestety ale mimo szczerej chęci wsparcia sklepu to przy cenie odbioru w netpunkcie się zwyczajnie nie opłaca, bo inne firmy mniej biorą za transport firmą kurierską z dostawą do domu  niż sklep z odbiorem osobistym.

A szkoda......

tluk
komentarz
komentarz

No niefart w takim razie...Swoją drogą zawsze można zapytać jakiegoś handlowca czy nie da rady czegoś podziałać z ceną wysyłki ;)

pawell_
komentarz
komentarz (edytowane)

Odbiór w netpunktach jest  za darmo. (kiedyś był płatny)
Ta dodatkowa opłata to za transport produktu wielkogabarytowego. To są dwie różne płatności.
http://www.morele.net/pokaz_pomoc/15/
 

W przypadku zakupu towarów wielkogabarytowych (powyżej 30 kg lub o rozmiarach powyżej 0,1 m3) koszty transportu kurierskiego rosną wedle poniższego schematu:
40 zł - waga do 30 kg - telewizory >= 40"
55 zł - waga 30kg - 40kg lub telewizory >= 43"
65 zł - waga 41kg - 70kg lub telewizory >= 46"
80 zł - waga 71kg - 90kg lub telewizory >= 60"
110 zł - waga powyżej 91kg
 
Wynika to z większych kosztów transportu towarów wielkogabarytowych za pośrednictwem firm kurierskich (również w przypadku dostarczenia towaru do netpunktu). Opłaty za transport towarów wielkogabarytowych w sklepie morele.net należą do najniższych w Polsce.


Edyta: dopisałem zdanie

Edytowane przez pawell_
  • 3 tygodnie później...
niewinny578
komentarz
komentarz

Witam za tydzien w niedziele bede zamawiac zestaw na morele . Chiałbym sie spytać czy istnieją jeszcze te kody rabatowe na darmowy montaż i wysyłke ?

necik
komentarz
komentarz

Kody cały czas są aktywne.

niewinny578
komentarz
komentarz

A są gdzieś podane na forum lub jest instrukcja jak sie z nich korzysta ? Te kody dotycza rowniez przeszysylki kurierskiej za pobraniem ? Jeszcze chciałbym się dowiedzieć czy istnieje sam kod do przesylki zeby przyjemnosc z montazu zostawic dla siebie ? ;)

Youki
komentarz
komentarz

Montaż i wysyłka razem. Nie ma osobno.

 

Za pobraniem trzeba płacić. 

  • Dobra wypowiedź 1
  • 5 miesięcy później...
ScApi
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam wszystkich,

 

Pytanie odnośnie serwisu Morele. Czy ktoś coś niedawno posyłał na gwarancję i podzieli się terminami realizacji ?

Chodzi o grafikę Asusa, poleciała do AB jak by to miało jakieś znaczenie, z pominięciem Centrali Morele.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ScApi
  • 8 miesięcy później...
Moher87
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam. 2go listopada zamówiłem słuchawki AKG K167 Tiesto. Niedługo potem otrzymałem e-mail, że słuchawki zostaną wysłane dnia dzisiejszego (8.11.2016) o godzinie 16 i tego samego dnia dostanę mail z numerem listu przewozowego. Nic nie otrzymałem do tej pory. Po wejściu na stronę z moim zamówieniem widnieje status "w realizacji", a w numer zamówienia "oczekujące -  Taki status ma towar, kiedy wybrano płatność na raty, a także wtedy, kiedy istnieje problem z dostarczeniem towaru. " Data dostawy nadal widnieje, że to 9.11.2016. O co więc chodzi? Na stronie sklepu słuchawki są już niedostępne. Zapytałem o moje zamówienie, ale zero odpowiedzi.

Edytowane przez Moher87
UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Sprawdź pocztę (spam). Jeśli nic nie ma dzwoń do nich czy już zostało to wysłane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.