x-kom hosting

Jaki system operacyjny do netbooka ASUS Eee PC 1015BX ?

Bartek22
utworzono
utworzono (edytowane)

Dobry wieczór :)

Posiadam netbooka ASUS Eee PC 1015BX (dokładna nazwa modelu to 1015BX-BLK113S) i muszę wgrać jakiś system operacyjny ale chciałbym się dowiedzieć, który będzie najszybszy na tym urządzeniu.

Zależy mi przede wszystkim na płynności działania.

Będę go używał głównie do przeglądania internetu oraz do sporadycznego korzystania z aplikacji pakietu Office (Word, Excel, PowerPoint).

Podaję specyfikację:

- AMD APU C60 1.0GHz

- AMD Radeon HD 6290

- DDR3 On Board Memory 1GB

- 320GB HDD

Z góry dziękuję za podpowiedzi dotyczące wyboru najszybszego systemu operacyjnego pod podaną konfigurację :)

Pozdrawiam !

Edytowane przez Bartek22

kamillm
komentarz
komentarz

Witam. Moglbys sprobowac wgrac win7 i zobaczyc jak bedzie to chodzilo na tej kofiguracji, wymagania minilane spelnia do odpalenia, ale nie wiem jak to z plynnoscia bedzie. A nie zastanawiales sie moze nad Ubuntu? Bardzo szybki system, skoro chcesz korzystac tylko z internetu i sporadycznie z pakietu MSOffice, ktory mozna sobie zastapic Libre Office, czy Open Office

Bartek22
komentarz
komentarz

No właśnie został mi polecony ubuntu 10.10 a konkretnie malinowa mandarynka czyli polski remiks ;) Spróbuję, zobaczymy co z tego wyjdzie - jeszcze nie miałem okazji pracować na linuxie :)

kamillm
komentarz
komentarz

Jesli juz chesz instalowac, to instaluj tę wersję: Ubuntu 12.04.2 LTS

Bartek22
komentarz
komentarz

Ale rozumiem, że mówimy o wersji 32bit? Pytam bo wiem, że ten procek obsługuje 64 bity ;) tylko nie wiem czy jest sens się w to bawić...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.