Bartek22

Jaki system operacyjny do netbooka ASUS Eee PC 1015BX ?

5 postów w tym temacie

Dobry wieczór :)

Posiadam netbooka ASUS Eee PC 1015BX (dokładna nazwa modelu to 1015BX-BLK113S) i muszę wgrać jakiś system operacyjny ale chciałbym się dowiedzieć, który będzie najszybszy na tym urządzeniu.

Zależy mi przede wszystkim na płynności działania.

Będę go używał głównie do przeglądania internetu oraz do sporadycznego korzystania z aplikacji pakietu Office (Word, Excel, PowerPoint).

Podaję specyfikację:

- AMD APU C60 1.0GHz

- AMD Radeon HD 6290

- DDR3 On Board Memory 1GB

- 320GB HDD

Z góry dziękuję za podpowiedzi dotyczące wyboru najszybszego systemu operacyjnego pod podaną konfigurację :)

Pozdrawiam !

Edytowane przez Bartek22

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam. Moglbys sprobowac wgrac win7 i zobaczyc jak bedzie to chodzilo na tej kofiguracji, wymagania minilane spelnia do odpalenia, ale nie wiem jak to z plynnoscia bedzie. A nie zastanawiales sie moze nad Ubuntu? Bardzo szybki system, skoro chcesz korzystac tylko z internetu i sporadycznie z pakietu MSOffice, ktory mozna sobie zastapic Libre Office, czy Open Office

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie został mi polecony ubuntu 10.10 a konkretnie malinowa mandarynka czyli polski remiks ;) Spróbuję, zobaczymy co z tego wyjdzie - jeszcze nie miałem okazji pracować na linuxie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale rozumiem, że mówimy o wersji 32bit? Pytam bo wiem, że ten procek obsługuje 64 bity ;) tylko nie wiem czy jest sens się w to bawić...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.