x-kom hosting

Słuchawki do muzyki [150zl]

Konddzikoo
utworzono
utworzono

Siema forumowicze, szukam dobrych słuchawek do muzyki. Co sądzicie o AKG K403? Widziałem dużo pozytywnych opinii w necie, jednak chcę się jeszcze upewnić czy byłby to dobry wybór. Chodzi mi o to żeby dźwięk był czysty i bez zakłóceń oraz żeby były wygodne i nie zepsuły się po miesiącu użytkowania.

 

 

Proszę o szybką odpowiedź, z góry dzięki.  :music:

Pan Floyd
komentarz
komentarz

Słuchawki do użytku domowego czy zewnętrznego? Do czego konkretnie będą podłączane?

Konddzikoo
komentarz
komentarz

częściej po ipoda, więc raczej zewnętrznego ( ale do np laptopa też będą używane), dobrze żeby "nie przepuszczały" dźwięku za zewnątrz. 

Pan Floyd
komentarz
komentarz

Jakieś granice cenowe? Świetna jakość do ceny proponuje akg ze swoimi "sztandarowymi" k518dj - naprawdę warte tych 200zł. Jeszcze lepszą opłacalnością cechują sie Maxell Retro Dj. Obydwie te pary zagrają bardzo ładnie z ipodka, jednak Maxell mają lepszą dynamikę, przestrzeń (tutaj zdecydowanie) no i są znacznie bardziej równe tonalnie. Jeśli słuchasz muzyki gdzie bas ma duże znaczenie, bądź po prostu go lubisz to radzę wybrać akg.

Pan Floyd
komentarz
komentarz

Ja bym się na nie nei zdecydował. To tylko 100zł, a jakość jest naprawdę sporo wyższa. Bas jest poukładany, mniej przekłamań. Jednakże ja jestem fanatykiem dobrego dźwięku, to co dla mnie warte kupe kasy dla Ciebie może nie mieć znaczenia. Dodatkowo też te akg średnio nadają się na zewnątrz bo nie są zamknięte - musiałbys dokładniej poczytać czy wygłuszają dostatecznie dobrze. Także nie ma czegoś "równie dobrego" ale w x kwocie. Świetnie grające słuchawki to Maxell Retro DJ, ale one mają zupełnie inna, lżejszą sygnaturę. Nie są składane, co dla niektórych może być utrudnieniem i jak na zamknięte nie wygłuszają tak dobrze jak akg k518. Ja bardzo nie lubię słuchawek gdzie dół kompletnie przeważa, ogólnie nie lubię tej tendencji do basowienia słuchawek, więc bez zastanowienia wybrałem Maxelle. Jeśli sam za bardzo dużą ilością (nie mylic z jakością, bo akurat bas w maxellach jest naprawdę niezły jak na te cenę i przeznaczenie) basu nie przepadasz, a dodatkowo brak składanego pałąka to nie problem bierz maxell.

Konddzikoo
komentarz
komentarz

sam już teraz nie wiem, pałąk to żaden problem, najbardziej zależy mi na nieprzepuszczalności dźwięku, do tej pory miałem zwykłe douszne i po pewnym czasie użytkowania zaczęły prądem razić. najlepiej jakby były zamknięte, żeby nie przepuszczały dźwięku, miały długą żywotność i były za przystępną cenę do max 150 zł. (słucham rocka, punka czasem reggae) 

Pan Floyd
komentarz
komentarz

Nie wiem jak z żywotnością tych akg k403, ja mam maxelle od cirka września i jest wszystko ok, kabelek i pałąk troche pociemniały, ale to chyba normalne przy białym kolorze... Na Twoim miejscu nie zastanawiałbym się nad innymi i brał te Retro DJ.

Konddzikoo
komentarz
komentarz

dobrze, zastanowię się jeszcze,  jak nic innego nie znajdę wezmę te Retro Dj, dzięki za pomoc. :hurra:

Igorrodz
komentarz
komentarz

W cenie do maksimum 150zł warto zastanowić się nad Superluxami HD-668B (ta wersja jest neutralna, zbalansowana) - tutaj masz ich opis na blogu Techfanatyk. Jeśli chciałbyś coś tańszego to też można - polecam Superluxy HD-681. których mini-recenzja znajduje się na naszym forum.

Pan Floyd
komentarz
komentarz

 Igorrodz potrafisz czytać, czy tylko bezsensownie przeklejać swoje wypowiedzi z różnych wątków? W dodatku te recenzje to... 

Konddzikoo nawet nie spoglądaj na te propozycje od Igorrodza, na zewnątrz są one bardzo bezsensowne.

Igorrodz
komentarz
komentarz

Opis i mini-recenzja. Uważasz się za lepszego znawcę niż użytkownik Techfanatyk czy użytkownik Skrash, że negujesz ich słowa oraz ich wiedzę i doświadczenie a ich wypowiedzi uważasz je za nic nie warte, bezsensowne? Bardzo przykre, co piszesz....

Pan Floyd
komentarz
komentarz

Bardzo przykre jest to co piszesz.... Otwarte, półotwarte jako portable? Już same ich rozmiary są fatalne do takiego typu użytkowania, a co dopiero nieprzyjemność związana z ich typem budowy. Co do Techfanatyka, po przeczytanie recenzji Icona HDP i wzmiance o źródle do staxów dałem spokój, a te opisy są bardzo pobieżne i raczej śmieszne... Że już nie powiem o pisaniu że CAL! to najlepsze co może być w tej cenie. Jedne z najleszpych...

Co do dokładnie tej recenzji Skrasha mam spore wątpliwości czy sprzęt został oceniony jak należy... 

Jednak odnosząc się do meritum Twojej wypowiedzi, to Twoje słowa w tym temacie uważam za bezsensowne i nic nie warte. To nic że kopiujesz bezsensownie posty, mimo że masz już trochę postów nabitych i mógłbys okazać minimum szacunku użytkownikom pytającym o poradę. Chodzi tylko i wyłącznie że piszesz wierutne bzdury. Ani  Luxy 681 ani 668b nie nadają się outdoor. Ja wiem że coniektórzy używaja na zewnątrz i hd800, jednak tutaj ma to grać wprost z iphona no i raczej jasno jest wyrażone że będzie to grało często na zewnątrz...

Igorrodz
komentarz
komentarz

Co do dokładnie tej recenzji Skrasha mam spore wątpliwości czy sprzęt został oceniony jak należy...

W mojej opinii został oceniony tak, jak pozwolił czas na wykonanie testu odsłuchowego. Stwierdzam również fakt, że ocena ta raczej obiektywnie (a przynajmniej takie były założenia) oddaje to, jakie te słuchawki są. I nie zapinaj też, że każda ocena tego typu sprzętu jest oceną, opinią w jakimś stopniu subiektywną (nawet mimo założenia obiektywności i przyjęcia powszechnie uznawanych kryteriów), również i Twoja o tym (czy innym) sprzęcie. Zatem co on uważa za ok w opinii innych już nie musi takie być, również w Twojej... ;)

 

BTW- tak w ogóle to bardziej sobie cenię jego (niż Twoje) opinie, porady i wywody... :cfaniak:

Pan Floyd
komentarz
komentarz

To czyje cenisz nie jestem tematem rozmowy, dodatkowo to że każda opinia może mieć jakieś naleciałości subiektywności  jest jak najabrdziej ok. Jednak w przypadku tej mini recenzji mam obawy co do tego że zostały zachowane podstawowe zasady recenzowania nauszników. Prowadzę już prywatną dyskusję ze Skrashem na ten temat i sam przyznał sie że testował to tylko na Iconie i jako że jest to źródło dość jasne może nie miec jakiejkolwiek synergii z Luxami. Taka ocena, jak Jego jest kompletnie nieadekwatna do tego jak grają... Więc już nie napiszę o tym że dajesz do linka gdzie te słuchawki są oceniony na zdecydwaonie poniżej przeciętnej...

Ale nadal nie dałeś żadnego argumentu na obronę swoich propoyzcji w tym temacie. Teraz możemy tak sobie offtopować, tylko co z tego Autor tematu wyniesie?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.