x-kom hosting

Wirus "Komenda Główna Policji"

TheWitcher
utworzono
utworzono

Witajcie! Moja kochana siostrzyczka, chciała żebym zainstalował jej skype, powiedziałem jej, że za chwilę więc postanowiła zrobić to sama (ściągnęła Bóg wie jaki plik z jakiej strony). A skutki tego są takie, że zablokowała całkowicie laptopa. Wirus podszywa się pod policję, i każe zapłacić mi min 10 zł żeby odblokować lapka. Nie da się uruchomić systemu w trybie awaryjnym, kombinacja klawiszy ctrl+alt+ delete również nie pomaga. Liczę na szybką pomoc.

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Jedynym rozwiązaniem jest format i instalacja systemu od nowa. Jak chce odzyskać dane, niech odpali ubuntu z płyty/pendriva w trybie live CD i zgra je na pendriva.

trusiaczek
komentarz
komentarz

Użyj programu ComboFix.

 

Odpal komputer z konsoli, umieść combofixa na pendrive z rozszerzeniem .exe i poczekaj aż kreator zakończy działanie.

 

(nie używamy Combofixa bez specjalnych wskazań !)

Gość
komentarz
komentarz

Z tego co pamiętam  możesz użyć przywracania systemu

Tomek01
komentarz
komentarz

Tak, na 'topie' jest teraz wirus policyjny, który blokuje system i każe wpłacać czasem niezłe kwoty.

Jesli w trybie awaryjny też nie możesz wejść, musisz uruchomić OTLPE z płyty: http://traxter-online.net/otlpe-tworzenie-logow-na-niestartujacym-systemie/.

Pokaż powstały raport.

 

Nie używaj Combofixa ! Nie formatuj systemu. Zanim podejmie się takie radykalne kroki trzeba spróbować mniej inwazyjnie.

trusiaczek
komentarz
komentarz

Z tego co pamiętam  możesz użyć przywracania systemu

 

 

Ten wirus blokuje wejście zarówno w tryb awaryjny, jak i odpalanie wszelkiego oprogramowania z normalnego poziomu windowsa. 

 

Ściągnij Combo Fixa, umieść go na nośniku. Uruchom system awaryjny z konsolą, gdy ta Ci się już wyświetli, podaj lokalizacje pliku na nośniku. 

 

4. Nie używaj programu ComboFix bez wyraźnego zalecenia.

TheWitcher
komentarz
komentarz

Jest problem :s płytki na stanie nie mam, ale mogę użyć Kaspersky Rescue disc 10 na usb.

trusiaczek
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie używaj Combofixa ! Nie formatuj systemu. Zanim podejmie się takie radykalne kroki trzeba spróbować mniej inwazyjnie.

 

Radykalne kroki?

A jak inaczej zamierzasz usnąć weelsofa z systemu?

Czym grozi nieuzasadnione użycie Combofixa?

Edytowane przez trusiaczek
TheWitcher
komentarz
komentarz

Właśnie, mam i teraz bd próbować z Kasperskym, bo jakoś łatwiejsze mi się to wydaje, a wiersz poleceń to coś dla zaawansowanych, a ja dopiero się uczę :d

Youki
komentarz
komentarz

Miałem dokładnie to samo. Co prawda zwykłego trybu awaryjnego nie da się włączyc jednak da sie uruchomić tryb awaryjny z wierszem poleceń. 

Dobrzeby było jakbyś miał pendrive, wtedy zrób 1 metode z tego linka. :)

TheWitcher
komentarz
komentarz (edytowane)

W lapku nie ma bootowania z usb.. co teraz?

EDIT: Dobra znalazłem płytkę, nagram i dam znać.

Edytowane przez TheWitcher
Tomek01
komentarz
komentarz

Nie bardzo. A  awaryjny z wierszem poleceń ? Podczas startu zdaje się F8 :) Jeśli tak by dało radę, mozna z pendrivea na którego wgrywasz OTL z innego (niezainfekowanego) komputera. Wklepujesz komendę X:\OTL.exe i enter (gdzie X to główna partycja)

Jak nie, pozostaje kupienie płyty i uruchomienie z OTLPE.

 

Dla niektórych widać Combofix jest jedynym sposobem na rozwiązanie problemów.

OTL doskonale sobie radzi z tą infekcją i nie trzeba uruchamiać Combofixa, który przy okazji moze powywalać prawidłowe pliki.

trusiaczek
komentarz
komentarz

Drogi Tomku, wytłumacz mi co złego jest w użyciu combofixa na weelsofy, bo sam jestem tym zainteresowany. Nie piszę tego złośliwie, tylko chcę się dowiedzieć. 

 

Ew. Co mu grozi, jeżeli użyje combo bez uzasadnienia? 

Tomek01
komentarz
komentarz

Combofix nie jest zwykły skanerem, narzędziem do usuwania wirusów. Modyfikuje równiez pliki systemowe.

Jesli jest zbędne jego użycie robimy wszystko aby tego nie robić. Dlatego od lat na wielu forach używa się tego narzędzia w ostateczności a wręcze bez zalecenia się zabrania jego używania.

Niejednokrotnie trzeba było przywracać prawidłowe pliki usunięte przez Combofixa.

Dlatego lepsza opcją jest podgląd w system poprzez raport OTL i usunięcie tylko tego co jest do usunięcia.

 

(Gdy się zaczynałem tym interesować polecałem go gdzie i kiedy wlezie aż do momentu gdy komuś nie rozwaliłem systemu)

TheWitcher
komentarz
komentarz

Dobra, Kaspersky już skanuję, jednak obawiam się, że może to długo potrwać.

trusiaczek
komentarz
komentarz

(Gdy się zaczynałem tym interesować polecałem go gdzie i kiedy wlezie aż do momentu gdy komuś nie rozwaliłem systemu)

 

Dobrze, w takim razie zwracam honor. Kierowałem się tym, gdyż miałem ten sam problem i combofix go rozwiązał bez efektów ubocznych.

TheWitcher
komentarz
komentarz (edytowane)

Kaspersky dopiero 17% :D

EDIT: Niestety Kaspersky nie pomógł. Skanowałem 2 razy i nic. Jutro jeszcze będę próbować.

Edytowane przez TheWitcher
Tomek01
komentarz
komentarz

A czy ktos w ogóle mówił o Kasperskym ?

TheWitcher
komentarz
komentarz (edytowane)

Nikt nie mówił, jednak próbowałem najprostszego sposobu ale to nie pomogło.

EDIT: Szczerze mówiąc, nie chce mi się bawić już w jakieś combofixy itd.. wołałbym zrobić format systemu. Tylko mam dwa problemy. Tata ma na lapku dużo zdjęć, w jaki sposób mógłbym je odzyskać? (Ma je na partycji C). Mam klucz oryginalny do Win 7 Home Premium 64 Bit ( jest naklejka na laptopie), ale przy zakupie nie otrzymałem nośnika z systemem. Jeśli pobiorę tego windowsa i zainstaluje na tym keyu, który znajduje się przy lapku, to wszystko będzie "na legalu" ?. (Przepraszam z góry za błędy interpunkcyjne..)

Edytowane przez TheWitcher
RSK1990
komentarz
komentarz

To jest tzw. wymuszano piractwo, czyli nikt cię za to nie zlinczuje. Prawdopodobnie nie jest to na legalu bo Microsoft to Microsoft  i w tym wypadku radził bym Ci ściągnąć shakowanego Windowsa (zanim mnie, ktoś potraktuje +20 do kartoteki, pisze tylko o tym bo Microsoft już swój haracz zarobił jeśli jest naklejka). Drugie i najważniejsze powinieneś mieć na lapku wgrany ten sysytem na naprawe to jest zazwyczaj nieczynna partycja, więc nie wiem jak to uruchomić ale wiem, że jak masz lapka z Winem ze sklepu to zawsze jest na niej ratunkowy Win do reinstaliki.
 

trusiaczek
komentarz
komentarz

nie chce mi się bawić już w jakieś combofixy itd.. wołałbym zrobić format systemu

 

Uwierz mi, że sposoby usuwania zarówno  przez OTL jak i programy typu combofix są o wiele bardziej wygodniejsze i szybsze od zwykłego formatowania.

Zayfi
komentarz
komentarz

TheWitcher chcesz grać dalej czy bedziesz sie pirdzielił z tą banalną infekcją? Krótka piłka.

TheWitcher
komentarz
komentarz

Jak dla mnie to jest tragedia z tym czymś. Napiszcie mi po kolei co i jak mam zrobić.. (najlepiej w punktach jak dla debila.)

Zayfi
komentarz
komentarz

Jaki masz system na tym kompie to podam instrukcję?

iDaft
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam,

Miałem to samo jakiś tydzień temu na laptopie. Ten wirus absolutnie nie robi nic z naszymi danymi. Jednakże najlepiej przywrócić kopię zapasową z dnia przed infekcją i wszystko. Chociaż u mnie wystarczył Kaspersky.

 

A tak btw. To Policja nie może nałożyć kary przez internet, bo to zaprzeczenie jednemu podpunktowi w Kodeksie. :)

Edytowane przez iDaft
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.