x-kom hosting

nowy zestaw - problem z grami

zusto198
utworzono
utworzono

Witam, mam problem, ale najpierw zestaw:

Pamięć Patriot DDR3 (8GB (2x4GB kit) 1333MHz) CL9 Retail (PSD38G1333KH)
Obudowa Zalman Z9 PLUS - CZARNA
Płyta główna MSI B75A-G43, B75, DualDDR3-1600, SATA3, 5xSATA2, HDMI, DVI, GBLAN, ATX
Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)
Procesor Intel Core i5-3350P 3,10 GHz (BX80637153350P)
Zasilacz SilentiumPC Deus 500W PSU 80Plus Bronze 4xPEG (SPC082)
Karta graficzna Club 3D HD7870 XT Tahiti LE 2GB GDDR5 2xmDP HDMI DVI CoolStream (CGAX-7876XT)


a teraz do rzeczy, komp mi przyszedł z morele dwa dni temu (już poskładany), wszystko ładnie wszystko pięknie, do czasu jak chciałem sobie pograć i tu się zaczęły problemy.... Nie działa mi praktycznie żadna gra z tych co mi normalnie na lapku działają (PES2013, Skyrim, LoL, Blcklight Retribution, Wiedźmin 2)... 
I tu jest zagadka, bo po instalacji Pesa wyskakuje mi błąd, że to aplikacja nie na 64bit - chociaż na lapku stoi 64bit system... Skyrim nie moze sie uruchomić, bo ma jakieś błedy (WETrigger Script)... League of Legends w ogole mi się nie uruchamia - błąd "RADS error: could not connect to HTTP server", instalacja wiedźmina to cyrk, blueskreeny i wykrywa błąd pliku instalacyjnego (choć na lapku wszystko ok)... Blacklight Retribution to jedyna gierka którą udało mi się odpalić - pewnie dlatego, że nie trzeba było jej instalować, ale... po pierwsze się cięła strasznie, po drugie miałem artefakty, a po trzecie po kilku chwilach mnie wywala z gry...

chciałem sobie sprawdzić też 3dMark, ściągnąłem 3dMark11 i... się zawisł podczas wykonywania...

Dla pełnego obrazu sytuacji

system Win7x64

stery chipsetu zainstalowane

.NETv4 zainstalowany (v3.5 aktywne)

najnowsze stery od grafiki oczywiście też (3 różne testowane bez większych nadziei na poprawę)

najnowszy DirectX 

Visual C++

Java

no wydaje mi się, że wszystko poinstalowałem...

ktoś ma jakies pomysły co jest nie tak? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, bo mnie normalnie szlak trafi

jarowojna
komentarz
komentarz

Proponuje zaczac od instalacji systemu na nowo. Wszystkie bledy instalacji moga byc jego przyczyna.

Igorrodz
komentarz
komentarz

[quote name='zusto198' timestamp='1361632579' post='1709467'] I tu jest zagadka, bo po instalacji Pesa wyskakuje mi błąd, że to aplikacja nie na 64bit [/quote]

Skoro aplikacja nie ma 64kb to problem dotyczy jej a nie systemu.

 

[quote name='zusto198' timestamp='1361632579' post='1709467'] Skyrim nie moze sie uruchomić, bo ma jakieś błedy (WETrigger Script) [/quote]

Google pokazuje pełno tego typu osób z tym problemem oraaz jego rozwiązania - dlaczego tam nie szukałeś?

http://lmgtfy.com/?q=WETriggerScript

 

[quote name='zusto198' timestamp='1361632579' post='1709467'] League of Legends w ogole mi się nie uruchamia - błąd "RADS error: could not connect to HTTP server" [/quote]

Również i tu pomoże google - http://lmgtfy.com/?q=RADS+error%3A+could+not+connect+to+HTTP+server

 

[quote name='zusto198' timestamp='1361632579' post='1709467'] instalacja wiedźmina to cyrk, blueskreeny i wykrywa błąd pliku instalacyjnego (choć na lapku wszystko ok) [/quote]

Pokaż nam minidumpa z błędem.

 

[quote name='zusto198' timestamp='1361632579' post='1709467'] po pierwsze się cięła strasznie, po drugie miałem artefakty, a po trzecie po kilku chwilach mnie wywala z gry... [/quote][quote name='zusto198' timestamp='1361632579' post='1709467'] chciałem sobie sprawdzić też 3dMark, ściągnąłem 3dMark11 i... się zawisł podczas wykonywania... [/quote]

przeinstaluj sterowniki karty graficznej ale przed tym wyjmij i włóż kartę graficzną do slotu, sprawdź poprawność podpięcia kabla zasilającego kartę grafiki.

 

Przetestuj ponadto pamięci programem Memtest86+ a dysk twardy w programie MHDD.



BTW- oczywiście wszystkie aplikacje to oryginalne gry, nieprawdaż?

zusto198
komentarz
komentarz

co do aplikacji 64bit, tj PES, wczesniej w niego grałem na wersji systemu 64bit i nie było problemu, na tej stacjonarce po prostu wywala wszystko co jest możliwe, szukałem rozwiązań moich problemów co nie znaczy, że znalezione rozwiązania dały pozytywne efekty... gry jak nie działały tak nie działają...

 

sterowniki instalowałem 3 różne wersje, system postawiłem dwa razy na dwie różne wersje, oczywiście oryginalne

 

grafika jest podpięta odpowiednio, spróbuję ją wyjąc tak jak mówisz i przetestuję tymi programami



popatrzyłem, wszystko ładnie podpięte, karte wyjąłem i wsadziłem to nic nie dało

 

jednak Twoja uwaga odnośnie MemTestu pomogła, okazało się że jedna z kości ma błędy, więc ją wyjąłem, postawiłem na nowo windowsa ale to jednak nie pomogło z pozostałymi problemami, jednak blacklight działa teraz dobrze i nie wywala podczas rozgrywki - co się działo zapewne przez zepsutą kość ramu

 

instaluje co się da, ale dalej nie mogę trafić na odpowienie skonfigurowanie systemu... Jeszcze jakieś pomysły?

morele
komentarz
komentarz

Witam

 

W takiej sytuacji należy przeprowadzić wszystkie testy sprzętu by przekonać się czy jakis podzespół nie jest obarczony wadą fabryczną. Jeżeli upewnisz się, że którys podzespół jest wadliwy musisz złożyć zgłoszenie reklamacyjne poprzez swój profil na morele.net i podesłać mi na priv numer reklamacji - postaramy się o jak najszybsze odesłanie  dobrego sprzętu. Jednak podstawa to upewnienie się, czy na pewno podzespoły są wadliwe, żeby nie czekać na próżno jeżeli się okaże, że nie w tym tkwi błąd.

 

 

Zapytam jeszcze dodatkowo. Jakie wersje sterowników instalowałeś? Catalysty 13.1 z tego co można znaleźć w sieci miały rzekomo czasem problemy z poprawną obsługą kart HD7870 XT. Polecam spróbować też takiego zestawu sterowników

Catalyst 12.11 beta11 + CAP2

pewna redakcja wykonywała na nich testy tej właśnie karty i nic nie wspominali o jakichkolwiek problemach.

zusto198
komentarz
komentarz

Widzę dobre rady ;) Z których skorzystałem wcześniej i jak widać znalazłem błędy w kości RAM, zaraz złożę reklamację

 

A teraz do rzeczy co było nie tak. Wszystkie pozostałe podzespoły są sprawne a problemem były owe kości, które nawet po wyjęciu już odcisnęły swoje piętno na danych w systemie. Podczas kopiowania danych przez wadliwą pamięć dane te zostały w jakiś sposób uszkodzone i późniejszy odczyt sprawiał problemy, rozwiązaniem było instalowanie z innego źródła bądź ponownie przekopiowanie plików, jak na to wpadłem nie pytajcie, sam się sobie dziwię że zrobiłem taki test, ale całe szczęście okazał się skuteczny.

 

Wątek do zamknięcia, wielkie dzięki za wszelką pomoc oraz nawet chęci ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.