x-kom hosting

Nieciekawa Temperatura Procka

veiner
utworzono
utworzono

Witam serdecznie! Posiadam laptopa California-Acces M665SU T2450. Od samego początku, gdy go kupiłem niepokoiło mnie to, że bardzo czesto wentylator pracuje na pełnych obrotach, mimo, iż nie gram w tym momencie w żadną gre, ani nie mam włączonego żadnego wymagającego programu. Nawet w tej chwili gdy to piszę, mam włączoną jedynie przeglądarkę internetową, a wiatrak śmiga na pełnych obrotach. Zaniepokojony ściągnąłem program diagnozujący "Speed Fan". Wyskoczyły mi takie dane: HD0 - 34C, Temp 1 - 44C, Core 0 - 72C, Core 1 - 72C, Core - 64C. Przy wartościach Core są symbole ognia. Czasem przy Core 0 jest nawet 76C. Gdy patrze na te pomiary użycie prockaa oscyluje w granicach 1-4 stopni Celsjusza. Laptop przez cały czas pracy jest wyraźnie ciepły po całej prawej stronie, a najbardziej w okolicach portu zasilającego, nawet przy wyciągnietej baterii. Od spodu nawet czasem trochę parzy, po dotknięciu ręką. Czy to normalne w laptopach, czy raczej nie? Boje się, że jednak nie i aż nie chce mi się myśleć o reklamacji i problemach z tym związanych. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

ugresia
komentarz
komentarz

Laptopy się grzeją, ale ten już trochę za bardzo, sprawdź w menedzeże zadań czy jakiś program nie zajmuje 100% CPU. Jeżeli nie jest tak to oznacza że ten laptop jest uszkodzony, bez żadnego obciążenia temperatura nie powinna przekraczać 60*C. W końcu nie dziwie się, nigdy nie kupiłbym takiej firmy laptopa

Kurzun
komentarz
komentarz

Spróbuj przeczyścić wiatraki bo może są zasyfione.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.