x-kom hosting

Smród z Komputera

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: trusiaczek ,
MaYor
utworzono
utworzono (edytowane)

Siema Wczoraj poczułem jak coś jedzie z komutera (jakby plastik) Ale taki gryzący zapach wyjąłem Stacje dysków która nie działała już dawno bo od niej troche zalatywało zdjąłem obudowe i nadal śmierdzi coraz mocniej. dodam ze odkąd to się pojawiło to komputer sam mi się resetuje. Prosze o pomoc. Aż musze okna otwierać . Chociaż po wyjęciu już tak nie śmierdzi ale jak się podejdzie i powącha to troche czuć. (Nawet zanim napsialem tą wiadomosc zresetował się raz)

Edytowane przez MaYor

webber
komentarz
komentarz

Powąchaj zasilacz, jeśli to nie on to wyjmij i obejrzyj pamięć RAM.

MaYor
komentarz
komentarz

Nie z Zasilacza nie zalatuje, troche tak blisko ramów czuć to.

Gość
komentarz
komentarz

Płyta główna do wymiany prawdopodobnie.Zasilacz jaki masz?

jnocctcop
komentarz
komentarz

Radzę nie korzystać chwilowo z komputera póki nie jest zdiagnozowany, podaj markę zasilacza

MaYor
komentarz
komentarz (edytowane)

Sory długo nie odpisywałem wyjąłem 2 Ramy od żadnego nie śmierdziało i nie było widać na żadnym Znaków spalenia (1 vbyl w odbudowie wiec nie wiem)

Zasilacz POWERFOX 350W

(Pisze szybko bo w każdej chwili może się zresetować sam xD)

Edytowane przez MaYor
Swann
komentarz
komentarz

Zasilacz do wymiany.Natomiast może być coś z płytą główną,kondensator.

MaYor
komentarz
komentarz

mhm Czytałem że jak kondensator jest  wybrzuszony to coś jest nie tak u mnie jest raczej płaski. Chyba ta płyta główna. ;/

Swann
komentarz
komentarz

Obejrzyj dobrze płytę,możliwe że coś właśnie na płycie uległo przepaleniu.Niebieskich ekranów nie zaliczyłeś?

MaYor
komentarz
komentarz

nie ale kiedyś były ten komop już się cały wali czekam tylko do wakacji na nowy.

No nie wiem. Poszukam coś na płycie i napisze.

Qba135
komentarz
komentarz

Mialem to samo (mozesz przeczytac moj temat) tez mialem smrod. Jak dokladniej sie przyjzalem plycie to znalazlem peknieta plytke na pol. Jest zalacznik w moim temacie wiec mozesz zobaczyc.

michael26
komentarz
komentarz

to najprawdopodobniej wina płyty głównej tak jak wyzej, którą uszkodził zasilacz z czarnej listy (tykająca bomba). Kup chociaż fortron 350w na allegro za ok 60zł ;)

  • Dobra wypowiedź 1
Igorrodz
komentarz
komentarz

Tak - moim zdaniem to wina tego wyrobu zasilaczopodobnego, który uszkodził Ci peceta.

MaYor
komentarz
komentarz

Zasilaczopodobnego ? To sa jakieś z czarnej listy ? Można wiedzieć jakie ?

A i odkąd wyjąłem Stacje Dysków już nic nie śmierdzi i narazie mi się nie zresetował sam ;)

trusiaczek
komentarz
komentarz

Zwróć uwagę na końcówki molexów czy nie są lekko przypalone / zwęglone. Stacja ATA, czy SATA?

MaYor
komentarz
komentarz

ATA czy SATA. :D Szczerze mówiąc to nie wiem ;D

Igorrodz
komentarz
komentarz

ATA -

170px-IDE_cable_40_pin_%26_80_pin.jpg

 

SATA -

Straight-RightAngle.jpg

MaYor
komentarz
komentarz

a to mam ATA

trusiaczek
komentarz
komentarz

No to teraz spójrz na molexy: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Molex_female_connector.jpg  i powiedz mi, czy są one przypalone, bądź mają inny kolor? W jakim stanie jest taśma IDE? 

MaYor
komentarz
komentarz

Nie są przypalone. A kiedyś ki się tak Resetował oddałem do naprawy to koleś powiedział że miałem odlaczone zasilanie. ;/

Może i teraz mam ? Gdzie znalesc kab elek od zasilania wydaje się że wszystko mam podlaczone. ;/

Igorrodz
komentarz
komentarz

Kabel zasilania płyty głównej to ten zakończony szeroką wtyczką 20+4pin, zasilanie procesora to te zakończone wtyczką 4pin (lub 2x 4pin) a zasilanie karty grafiki to 6pin (lub dwa kable po 6pin każdy).

MaYor
komentarz
komentarz

mam pdołączone Ale Jak rano poczułem to od Tej skrzynki Zasilacza tak śmierdzi ! To może być powodem resetowania się kompa . ?



Macie akis sposób na to bo tak wali że wytrzymac się w domu nie da mam wszystkioe okna otwarte xD

Gość
komentarz
komentarz

Macie akis sposób na to bo tak wali że wytrzymac się w domu nie da mam wszystkioe okna otwarte xD

Oddaj go do serwisu bo coś mi się wydaje że sam go nie zrobisz. Najpierw płyta ,teraz mówisz że zasilacz .Lepiej go nie włączaj bo niewiadomo co jeszcze.

  • Rekomendowana odpowiedź
trusiaczek
komentarz
komentarz

Wobec tego bardzo prawdopodobnym jest to, że w zasilaczu uległ awarii prostownik. Wybite kondensatory mają podobną woń, z tym że przy uruchamianiu komputera powinien wyświetlić się odpowiedni komunikat. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.