x-kom hosting

[4500zł] do wydania na składaka!

MoWerr
utworzono
utworzono (edytowane)
Witam. Zastanawiam się nad złożeniem kompa od podstaw. Z samym skręceniem blaszaka nie powinienem mieć problemów, ale jeżeli chodzi o dobranie komponentów wolę poradzić się mądrzejszych ode mnie :D
Planuję wydatek zmieścić w około 4.500 zł. Dobrałem już jakieś części i mam kilka pytań do tego zestawu:
 
Płyta główna: Gigabyte GA-Z77-D3H
Karta dźwiękowa: ASUS Xonar DX/XD/A
 
Teraz czas na pytania ;)
1. Czy te komponenty będą ze sobą dobą dobrze współdziałały? Czy będzie możliwość wykorzystania wszystkich gniazd na obudowie, dopasowanie procesora do płyty, itp.
2. Co Wy byście wymienili w tym zestawie (nawet kosztem trochę większej ceny) i oczywiście dlaczego?
3. Opłaca się pakować do 16GB RAM'u?
 
Zaznaczam, że nie planuję żadnego OC na własną rękę i zestaw ma mi służyć głównie do celów gamingowych oraz renderingu filmów. Mam nadzieję, że nie zagmatwałem za bardzo tematu :D Z góry dziękuję za pomoc i czekam na odpowiedzi. ;)
Edytowane przez MoWerr

KillaHill
komentarz
komentarz

4500 zł za zestaw z GTX660Ti + 3570k to cena mocno naciągnięta. 

 

[quote name='MoWerr' timestamp='1360594474' post='1699796'] Zaznaczam, że nie planuję żadnego OC [/quote]

 

A w swoim zestawie dopłacasz do droższego modelu procesora z odblokowanym mnożnikiem oraz płyty z odpowiednim do tego chipsetem Z77 

 

LG GH24NS95 SATA (black)

Seagate 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA600 Barracuda

Intel Xeon E3-1230v2 /3.3GHz, 8MB, LGA1155, BOX/

MSI B75A-G43 /intel B75, LGA1155/

Patriot 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Viper3

Corsair Carbide Series 500R (white)

Gigabyte GeForce GTX 670 WindForce2 2GB DDR5 256bit (1019/6008)

bequiet! PurePower L8 530W

Kingston V300 120GB (450/450 MB/s)

 

4319 zł + kod na montaż gratis który, trzeba umieścić w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ, dodatkowo Twoje zlecenie będzie traktowane jako priorytetowe. 

 

Co do zestawu i porównania go do Twojego za 4500 zł. W tym masz procesor 4 rdzeniowy / 8 wątkowy (tak jak i7), w grach na poziomie i5 3570 (z zapasem 4 wątków na przyszłość), natomiast w renderingu Xeon znacznie wyprzedza 4 wątkowego i5. Wydajniejsza karta graficzna jaką jest GTX670, 

 

[spoiler]http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2012/12/hitman/charts/2500koc_1_1920.png
http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2012/11/farcry3/charts/2500koc_1_1920.png
http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2012/11/medalofhonor/charts/2500koc_1_1920.png
http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2012/12/codbo2/charts/2500koc_1_1920aa.png[/spoiler]

 

16 GB DDR3 1600 CL 9 w dwóch kościach pod rendering. Zasilacz modularny, bardzo cichy z serii L8, obudowa kwestia gustu, można wymienić. Dodatkowo w zestawie najbardziej opłacalny dysk SSD pod system, soft, gry ... 

 

Wystarczy jeszcze budżetu na kartę dźwiękowa ale tutaj jest pytanie, jakie masz Audio że chcesz je podłączyć pod taką drogą kartę, płyta główna ma wyjścia na głośniki 5.1 więc jeżeli są to jakieś "pierdziawki" za 200-300 zł to nie warto inwestować w tak drogą kartę, chyba że myślisz o czymś lepszym bądź o porządnych słuchawkach. 

 

[quote name='MoWerr' timestamp='1360594474' post='1699796'] zestaw ma mi służyć głównie do celów gamingowych oraz renderingu filmów [/quote] 

 

W jaki stopniu do renderingu, jeżeli coś bardziej czasochłonnego to warto inwestować w nV z powodu technologi CUDA która znacznie ten proces przyśpiesza http://www.youtube.com/watch?v=qZBAtlbZ5bc, natomiast jeżeli ma to być praca bardziej hobbistyczna czy obrabianie małych plików to można myśleć o pakowaniu się w AMD zwiększając wydajność w grach o "ciutkę" tracąc nie mal wszystko co dobre i wydajne w renderingu. Inną kwestią jest jeszcza zakup 2 dysków HDD po 500GB .... wtedy dysk SSD na system oraz soft, jeden HDD na surowiznę a drugi na zapis renderów. 

 

Warto by również kupić nawet jakiś tani cooler 120mm dla zbicia tempów podczas długiego renderingu oraz dla poprawy kultury pracy CNPS10X Optima

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

Osiem gb ram starczy ale karte to bym jednak wolał hd7950 gigabyte

KillaHill
komentarz
komentarz

Pod rendering 8 GB + karta AMD ..... no nie wiem  :E



Jeżeli będziesz korzystać z kodu kod X98TY2AZ możesz wpisać również w komentarzu własne uwagi co do montażu. Tylko zasugeruję aby poprosić  w przypadku zakupu zestawu z coolerem, by tego właśnie coolera nie montowali. Podczas przeciążeń w transporcie potrafi dochodzić do uszkodzeń płyty głównej

MoWerr
komentarz
komentarz

Jeżeli chodzi o rendering to zdarzają się zlecenia pracochłonne (rzadko, ale bywają), chociaż częściej są to prace podobne do tych hobbistycznych (układanie, nakładanie i film do pliku, nawet bez zabawy w 3D).

Karta dźwiękowa przyda mi się bardziej ze względu na jakość nagrywania, a nie odtwarzania. W pokoju mam jakby małe studio muzyczno/nagraniowe, więc o jakość mikro i głośników nie mam się co martwić. Ważne, żeby komp mógł mi za tym wszystkim nadążyć i w dobrej jakości przetworzyć dźwięk np. nagrywany z gitary lub po prostu wokal.

Poważnie zastanawiam się nad Twoimi radami odnośnie tego seta i mam kolejne małe pytania ;)
Czy np. w grach ten Xeon będzie miał dużo gorsze osiągi od tej i5 z mojego posta? (naturalnie rozpatrujemy specyfikacje bez podkręcania)
I jeszcze jedno pytanie. Która konfiguracja kart RAM jest lepsza 4x4GB czy 2x8GB? ;)

KillaHill
komentarz
komentarz

Xeon to taka sama wydajność jak i5 3570 w grach, dodatkowo Xeon w zapasie ma 4 wątki, jeżeli gry zaczną czerpać wydajność z większej ilości wątków niż 4, to Xeon zmiażdży i5. Ten Xeon to po prostu procesor i7 2600 z mniejszym taktem oraz TB o 100Mhz, wykonany w technologii Ivy przez co jest od niego jeszcze wydajniejszy. 

 

Lepiej kupić 2x8GB - prosta reguła, zostawisz sobie 2 sloty na rozbudowę w przyszłości, o ile najdzie taka konieczność. 

MoWerr
komentarz
komentarz

Chyba przekonałeś mnie do tego Xeona :D 
To już chyba moje ostatnie pytanie.

Rodzaj chipsetu ma jakieś znaczenie w codziennym użytkowaniu kompa (wydajność lub coś innego) czy liczy się tylko przy chęci podkręcenia procka? ;) 

Lipton
komentarz
komentarz

Chipset z reguły ma wpływ na wydajność dysków twardych, SSD, macierzy RAID, liczbę natywnych portów USB 3.0, rozkładu linii PCI-e itp. 

Jeden chipset może wspierać pewne technologie, tutaj Intel Smart Response, z kolei drugi niekoniecznie. Co do podkręcania procesora, to też ma oczywiście znaczenie.

KillaHill
komentarz
komentarz

Zawsze możesz dołożyc 70 zł do  Z77A-G43 /intel Z77, LGA 1155/ - chipset Z77, dodatkowo umożliwi Ci on podkręcenie Xeona dzięki czemu w TB będzie pracował w okolicach 4.0 Ghz

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.