x-kom hosting

Klawiatura Bezprzewodowa

AngelOfDeath
utworzono
utworzono

Witam,

Wczoraj miałem imieniny i dostałem od rodziców nową klawiaturę i mysz bezprzewodową SilverCrest MTS2118. Niestety produkty tej firmy rozprowadzane są przez sieć sklepów LIDL, której to nie bardzo ufam... Zabrałem się wczoraj więc za instalację nowego sprzętu. Jest to sprzęt nowej technologii, odbiornik wygląda jak sama wtyczka do USB, bez żadnego kabla. Działa na częstotliwośći 2.4 GHz z dalekiej odległości. Osobiście uważam to za fajne rozwiązanie. Instalacja odbiornika USB przebiegła prawidłowo, został zainstalowany automatycznie przez Windows (XP) (w instrukcji pisze, że własnie tak powinno być). Zainstalowałem sterowniki, ale niestety działa mi tylko mysz. Oczywiście baterie, które wsadzam do klawiatury są dobre, sprawdzałem miernikiem napięcia. Nie mam zielonego pojęcia co robię nie tak. Informatykiem nie jestem, ale na komputerach jako tako się znam. Próbowałem milion razy odinstalowywać i instalować spowrotem sterowniki, ale bez skutku... Wcześniej miałem podstawową klawiaturę i działała bez zarzutu. W czym tkwi problem? Może mi ktoś coś poradzić? Zadawajcie pytania, jeśli potrzebujecie informacji na jakiś temat. Na pewno szybko odpowiem i podam dane, które potrzebne są do jakiejś pomocy. Aha- i co do pomocy, to w instrukcji jest infolinia... niemiecka. :/ I nie bardzo mam nawet, gdzie zwrócić się po pomoc, dlatego piszę tutaj. Poradźcie coś! Pozdrawiam.

  • 3 miesiące później...

asiulla06
komentarz
komentarz

Więc:

też kupiłam sobie ten zestaw, ale nie moge go sobie zainstalowac. moze zle to robie..? nie wiem... robilam tak:

wkładam płytę. instaluję wybierając pierwsza opcję [cos na t...] instaluje. zakanczam instalacje. odlaczam poprzedni sprzet. wkladam baterie a tu mi nic nie dziala ani myszka ani nic.. jesli mozesz to mi pomoz.. :(:( bo ja sobie nie poradze... ;[ z gory dzieki :):)

Pozdrawiam.

  • 8 miesięcy później...
ben.t
komentarz
komentarz

Hei Angel

Mam ten sam sprzęt. Całkiem mi się podoba, niskie klawisze, nawet dobrze wszystko ułożone, mysz dobrze wyprofilowana, bez niepotrzebnych kabli no i co też istotne nie drogi. To tak na marginesie. Co do Twojego problemu, może napiszę jaki miałem ja. Wszystko działało bez problemu do jakiegoś czasu. Kiedyś system nagle mi się wyłączył. Po ponownym starcie wyskoczył komunikat, że windows wyszuka rozwiązanie i znalazł. Powodem okazał się właśnie SiilverCrest. Windows przekierował mnie na stronę, na której było wyjaśnione, że problem jest firmie znany a rozwiązaniem jest pobranie nowego sterownika. Trzeba było najpierw odinstalować stary ( musiałem podłączyć inną mysz ) i dopiero zainstalować nowy, co zrobiłem. I na tym niestety moja pomoc w tej sprawie się kończy. Musiałem niedawno zrobić deinstalację systemu i niestety nie spisałem jaki to sterownik i skąd go instalowałem ( windows przekierował mnie automatycznie ). Jak na razie mysz i klawiatura działa ok a mogę tylko liczyć, że jeżeli problem znów wystąpi, windows okaże się pomocny. Na razie szukam w necie...

Pozdrowienia

  • 1 rok później...
kurylek
komentarz
komentarz

Witajcie!
Chce kupić zestaw klawiaturę i myszkę firmy Silvercrest taką samą jak w linku
http://allegro.pl/item1050148919_bezprzewodowa_klawiatura_i_mysz_silvercrest_nowa.html
i tu rodz się moje pytanie czy ta mysz i ta klawiatura są obsługiwane przez Windowsa 7?
Z góry dziękuje za odpowiedz pozdrawiam Kurylek!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.