x-kom hosting

[Smarfon] Przeznaczony do gier/muzyki

Kreatywny
utworzono
utworzono

Witam.

Przejdę od razu do meritum.
Teraz posiadam Samsung GT-S5620 Monte. Jest to dosyć dobry telefon (jak na tak niską cenę), jednak brak android'a mnie już wykończył.
Teraz chcę kupić jakiegoś smartfona z androidem [nowego,bez simlocka].
Głównie będzie on wykorzystywany do zbijania czasu na wykładach, czyli pisanie sms'ów, granie w gry (na androidzie) i słuchanie muzyki. (Wielkość wyświetlacza około 3.5 do 4 cali) 
Zależy mi, żeby telefon kosztował do około 600~650zł. (no chyba, że jakiś super, o wiele lepszy będzie za 699 to też możecie podać propozycje)

W ubiegłym tygodniu byłem o krok od kupienia HTC DESIRE C, lecz gdy dogłębnie sprawdziłem jego możliwości i opinie, dowiedziałem się, że jego słaby procesor bardzo muli telefon. Gry się zacinają.

W chwili obecnej zastanawiam się nad tymi telefonami:
Sony Xperia J - Kosztuje 750zł, ale ma nowego android'a 4.0 ICS i procek 1GHz. ( Minus to, że jest troszkę duży )
Sony Ericsson Live with Walkman - Dobry procek = 1GHz, dobra cena 600zł. ( Minus to 'według mnie' brzydki wygląd )
Samsung GT-i9000 Galaxy S - Dobry procek, lecz martwi mnie android stary. 

Proszę Was o opinie i najlepiej swoje propozycje.
Pozdrawiam.


P.S 
Proszę jeszcze, jeśli ktoś może wytłumaczyć mi, o co chodzi (bo na różnych forach czytam) z podkręcaniem procka i androida.
Jak to się robi i czy to w ogóle jest dobre. 

Pozdrawiam. Miłego dnia. :)

sajamonix
komentarz
komentarz

Sony xperia U Powinna sprostać twoim wymaganiom. 2 rdzeniowy procek pozwoli na pogranie w ciekawe gry (GTA3 chodzi bez problemu). Do 600 nówkę można kupić. Mniejszy od xperii J 

  • Dobra wypowiedź 1
nowy798
komentarz
komentarz

experia J - minus po paru tygodniach zaczyna wszystko skrzypieć , wykonanie jest słabe jak dla mnie . plusy duży wyświetlacz  i duzo aplikacji  ale najbardziej polecam nowkia lumia 800 jest to telefon jak czołg , 16Gb wbudowane +5 na skydriver , wyświetlacz mnijszy od J o 0.4 ale nadal jest doskonaly do filmow i ogladania neta :) 

jeśli słuchasz muzy to sony J 

  • Dobra wypowiedź 1
jnocctcop
komentarz
komentarz (edytowane)

Skoro zastanawiałeś sie nad Walkmen to może Sony Neo V ? Bardzo dobry telefonik, lepsze notowania od Galaxy S, gry dają radę a możesz tanio kupić nówke, ma androida 4.0.1

Edytowane przez jnocctcop
  • Dobra wypowiedź 1
Kreatywny
komentarz
komentarz

@sajamonix
Mówisz, że na Xperii U pogram sobie w dobre gry, ale tam jest android 2.3 stąd moje pytanie czy to nie jest za stara wersja androida?
Czy pójdą gry, jeśli teraz dużo aplikacji jest na 4.0 ICS?

@nowy798
nokia lumia 800 - Ok, wszystko fajnie, ale tam jest WP 7.5. Sam system jest podobno lepszy od androida pod względem zwiech, ale czy gry dobre pójdą na niego? +podobno za gry na WP trzeba wydać dosyć dużą kwote, w przeciwieństwie do android'a.

@jnocctcop
A on nie ma czasami androida 2.3.4?

Dziękuję za odpowiedzi. Proszę o kolejne oczywiście. | + jeszcze jak ktoś odpowie na pytanie, które zawarłem w pierwszym poście owego wątku. :)

Z góry dzięki :)
 

gizmo223
komentarz
komentarz

Samsung Galaxy S Advance za 7 stówek nowego dostaniesz spokojnie, smartek najlepszy w tej cenie, oferuje wiele i co najważniejsze śmiga jak ta lala

  • Dobra wypowiedź 1
Kreatywny
komentarz
komentarz

Gizmo, fajny jest ten telefonik, ale gdzie za 7 stówek takiego dostane?
Widzę oferty przewyższające tylko 800 zł.
Ceny około 800-1000zł.
Masz gdzieś ofertę niższą? Pomogło by. (Wszyscy oczywiśćie reputacja).

I jeszcze powiedz proszę jak to jest z wgrywaniem nowszego androida. :)

Fear33
komentarz
komentarz

bierz Samsung Galaxy S Advance najlepszy do twoich wymagań

za 700 powinieneś wyłapać a jak nie to dozbieraj te 100 zł lub od kogoś pożycz :D

  • Dobra wypowiedź 1
maniakkompa
komentarz
komentarz

nokia lumia 800 warto dolozyc od niej super telefonik dobry do gier

  • Dobra wypowiedź 1
Kreatywny
komentarz
komentarz

~~@Maniak, ale lumia ma WP i to mnie troszke martwi. Podobno gry do niej są płatne i to dużo, nie to co na Androida.

A jak Samsung Galaxy S Advance to jak potem zrobić, żeby innego androida wgrać (nowszą wersję).
To pierwsze pytanie, a drugie to, jaki jest najlepszy teraz android pod ten telefon, żeby nie ścinał, a jednak może żeby gry z ICS pod niego śmigały. ^^

Youki
komentarz
komentarz

[quote name='Kreatywny' timestamp='1359993398' post='1694019'] Podobno gry do niej są płatne i to dużo [/quote]

To akurat prawda, po 20 zl za najlepsze tytuly i nie mozna placic SMS-em tylko karta, jednak mozna pobrac demo :D

  • Dobra wypowiedź 1
Kreatywny
komentarz
komentarz

No, ale demo to mało frajdy ^.^

Teraz zastanawiam się nad SGS Advance, jak powiedział tam kolega wysoko @up, ale dosyć przewyższa on 650 zł...
Dzięki za odpowiedzi, jeśli ktoś jeszcze chce coś dodać do proszę pisać, mile widziane. Wszyscy dostają reputację! :)

No i kurcze... NIECH KTOŚ ODPOWIE NA TO MOJE PYTANIE : 

 

A jak Samsung Galaxy S Advance to jak potem zrobić, żeby innego androida wgrać (nowszą wersję).
To pierwsze pytanie, a drugie to, jaki jest najlepszy teraz android pod ten telefon, żeby nie ścinał, a jednak może żeby gry z ICS pod niego śmigały. ^^
Fear33
komentarz
komentarz

normalnie klikasz aktualizuj w ustawieniach bez utraty gwarancji

najlepszy będzie Android 4.1 Jelly Bean

  • Dobra wypowiedź 1
gizmo223
komentarz
komentarz (edytowane)

Spokojnie na tablicy, kumple wyrwał nówkę za 550 zł. Jakiś gościu kupił i od razu sprzedawał, jak poszukasz na tablicy to może też tak okazję wychwycisz, na allegro trudno raczej bd o takie okazje w końcu ale drogo to jest

Edytowane przez gizmo223
  • Dobra wypowiedź 1
Kreatywny
komentarz
komentarz

Na tablicy? ;>

Chodzi o tablica.com? ^^

gizmo223
komentarz
komentarz (edytowane)

tablica.pl

Edytowane przez gizmo223
  • Dobra wypowiedź 1
gizmo223
komentarz
komentarz (edytowane)

Kłamstwo, telefon rozpakowany jest uważany za używany już, poszukaj jak wyższej na tablicy.pl

ps. Najlepiej jakbyś miał możliwość dotknięcia i zobaczenia na żywo telefoniku, w ciemno nie kupuj, zawsze proś o więcej zdjęć, pytaj o ryski ewentualne uszkodzenia

Edytowane przez gizmo223
  • Dobra wypowiedź 1
Kreatywny
komentarz
komentarz

No rozumiem kolego. Dzięki Ci za wszystko, jak możesz to PW odczytaj. :)
Pozdrawiam miłego wieczoru. ;)

jnocctcop
komentarz
komentarz

co do pytania wyżej o neoV ma 2.3.4 z możliwością banalnej aktualizacji do  4.0.1 za pomocą programu dołączonego na płytce

  • Dobra wypowiedź 1
gizmo223
komentarz
komentarz (edytowane)

Tylko, że w Neo V-ce jak wgrasz Jelly Beana to bd się wieszać, słaby procek tam siedzi. A co do S Advance to też bym opinie na forum poszukał jak się sprawuje użytkowników, którzy wgrali tam Jelly Beana. Dla pewności sprawdź jakie parametry są potrzebne do prawidłowego i płynnego działania Jelly Beana.

P.S. Obecnie na Bada OS (Wave III, każdy system trzeba przetestować w końcu) siedzę i trochę bardziej mi się ten system podoba zero wiech, fakt brak aplikacji itp ale to nie problem jak dla mnie, dla mnie to zaleta bo i tak apek nie wgrywam jedynie jakaś nawigacja mi siedzi i tyle.

Edytowane przez gizmo223
  • Dobra wypowiedź 1
Kreatywny
komentarz
komentarz

"do plynnego dzialania potrzbea 2rdzeniowca i chyba 768MB pamieci RAM"

Advance ma 2x1GHz + 768 MB, tak?
Dobra to poszukam jeszcze dokładnie testów androida na nim.

Komputer już u Was złożyłem (z Waszą pomocą), teraz telefon... (jakieś należne by się przydały), ha. ;)
Dziękować.

sajamonix
komentarz
komentarz

[quote name='Kreatywny' timestamp='1359963343' post='1693785'] Mówisz, że na Xperii U pogram sobie w dobre gry, ale tam jest android 2.3 stąd moje pytanie czy to nie jest za stara wersja androida? [/quote]

 

Da się aktualizować do 4. 

  • Dobra wypowiedź 1
Kreatywny
komentarz
komentarz

Widzisz, co do Xperii U, to dzisiaj spotkałem się ze znajomym, który posiada takowy telefon. 
Ogólnie jest on zadowolony, jednak wgrał aktualizację do czwórki i mówi, że teraz zaczął mulić mu fon.
Jak sam dzisiaj pobawiłem się nim, to nie zauważyłem, ale jednak on ma go dłużej. Nie wiem czy to nie koliduje jednak.

Skłaniam się najbliżej do SGS Advance.

Fear33
komentarz
komentarz

nie zastanawiaj się między Xpeią U a SGS Advance bo SGS Advance jest o 2 razy lepszy

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.