x-kom hosting

Częsci do upgradeu komputera

Kompatybilny
utworzono
utworzono

A więc chce kupić sobie kilka nowych części do komputera, i nie wiem czy będzie to dobrze działać.

Podzespoły

aktualnie posiadany / nowy który chcę kupić:



Procesor: AMD Athlon 64 X2 5600+/ AMD Phenom II X4 965 BE

Karta graficzna: GeForce 9800GT/ chcę podłączyć drugą w SLI

Płyta Główna: Gigabyte GA-MA74GM-S2H (rev. 2.0)/ ASRock 970 PRO3

Ram: jakiś A-Data 2GB DDR2/ jakieś 2-kanałowe 8BG



Proszę was o ocenienie i ewentualnie podanie innych części (szczególnie jakieś ramy bo nie mam o nich pojęci).

OskiMP3
komentarz
komentarz

Podaj ile możesz wydać na całą modernizacje. 

Kompatybilny
komentarz
komentarz

Cena to mniej więcej cena tego co wymieniłem + cena ramów czyli jakieś 700-800zł

OskiMP3
komentarz
Kompatybilny
komentarz
komentarz

Dysk twardy to SATA, nagrywarki nie wiem ale i tak nie podłącze do tej płyty, zasilacz OCZ-CXS500W

OskiMP3
komentarz
komentarz (edytowane)

Club3D Radeon HD7770 1GB DDR5 128bit (1000/4500) + GRY

Intel Pentium G2020 /2.9GHz, 3MB, LGA1155, BOX/ zdacydowanie lepiej będzie słabszy procesor + lepsza grafika

Crucial 4GB 1333MHz CL9 4 gb spokojnie starczy, ew. w przyszłości rozbudowa o kolejne 4gb

AsRock B75M-GL /intel B75, LGA1155/

Razem 939zł, po sprzedaniu tego co masz  teraz, to tak akurat będzie. Ew lepszy procesor, i3-3220

Edytowane przez OskiMP3
Kompatybilny
komentarz
komentarz

Z tą kartą graficzną to może dobry pomysł, tylko czy nie będzie się równała z tymi dwoma 9800GT?(mojemu koledze na tej karcie chodzą jak na razie wszystkie gry, a u mnie to procek nie wyrabia) A co do procesora to jednak wolał bym zostać przy tej X4, bo jakoś nie odpowiada mi ten dual core ( wiem że niby dobre, ale wole 4 rdzenie posiadać)

OskiMP3
komentarz
komentarz (edytowane)

Lepiej będzie jak kupisz hd7770 lub hd7850. Tylko że tego phenoma jeszcze nie kupiłeś, prawda? Jeżeli nie masz zamiaru robić oc, to moim zdaniem nie warto brać na amd - intel wydajniejszy.
http://pclab.pl/art50000-16.html - w tym teście nie ma g2020, ale proponuję kupić i3 3220 który jest lepszy od phenomów.
http://pclab.pl/art52277-3.html - a w tym jest. Moim zdaniem, lepiej będzie na intelu słabszy procesor, oraz lepszą karte graficzną.

Btw - jeżeli lepiej wiesz, to poco prosisz o pomoc?  :cfaniak: 

Edytowane przez OskiMP3

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.