x-kom hosting

Ograniczenie GPU przez CPU oraz odwrotnie

pietroplsz
komentarz
komentarz

Ktokolwiek? 

Konfederat
komentarz
komentarz
17 godzin temu, pietroplsz napisał:

Witam

Planuję kupić Gigabyte GTX1060 G1 Gaming 6GB, ale posiadam procesor Intel i5-3570 3,4GHz. Czy będzie on ograniczał kartę?

Będzie dobrze.Jak masz płytę główną umożliwiającą zmianę mnożnika, to jeszcze możesz co nieco wydusić z tego procesora.

bemol911
komentarz
komentarz

Tutaj potrzebna jest możliwość zmiany BCLK a nie mnożnika. 

Konfederat
komentarz
komentarz
8 minut temu, bemol911 napisał:

Tutaj potrzebna jest możliwość zmiany BCLK a nie mnożnika. 

Nie masz racji, sam to robiłem wiele razy np na płytach z chipsetem z68.Na Z77 z pewnością jest podobnie,jak na innych nie wiem.Miałem kiedyś i7 3770 bez k, i podkręciłem go tylko mnożnikiem do 4,1Ghz.BCLK nie tykałem.

bemol911
komentarz
komentarz

Co najwyżej możesz zablokować żeby mnożnik był w trybie turbo. 

Konfederat
komentarz
komentarz

Będzie on pracował na wyższych taktowaniach, aniżeli jego bazowe nawet w turbo,czyli nie jest to blokada, tylko niewielkie oc.To dopiero bodajże Haswelle wprowadziły blokadę, która pozwala nam tylko na wymuszenie pracy wszystkich rdzeni z ich maksymalnym taktowaniem, podanym przez producenta.Tu niestety została zablokowana możliwość podkręcania,która była jeszcze możliwa w SB i IB.To oczywiście niewielkie oc, ale skoro za darmo, to zawsze coś.Sprawdź, jaką wartość turbo podaje intel dla i7 3770 bez K.Potem porównaj do wyniku, który osiągnąłem na swoim procesorze.Przecież nie mówię, że podkręcimy takie procesory tak samo jak te z odblokowanym mnożnikiem.

pietroplsz
komentarz
komentarz
7 godzin temu, Konfederat napisał:

Będzie dobrze.Jak masz płytę główną umożliwiającą zmianę mnożnika, to jeszcze możesz co nieco wydusić z tego procesora.

Nie wiem co to za mnożniki ale płyta główna to ASUS P8H61 R2.0. Czy bez podkręcania tego procesora (o czym nie mam zielonego pojęcia) będzie ok?

Konfederat
komentarz
komentarz

Będzie ok, możesz spać spokojnie.

  • Dobra wypowiedź 1
  • 2 tygodnie później...
Frog1985
komentarz
komentarz

Będzie ok. Jedynie w przypadku miejsc CPU może być niższa wydajność. 

  • 3 miesiące później...
krzyhox
komentarz
komentarz

Czy mój procesor ogranicza moją kartę ?

Muszę zmieniać na i7 4790 ?

  • 2 miesiące później...
IViPer
komentarz
komentarz

Core 2 Duo i 1050 Ti OC xD Ale wielkich problemów nie mam, czasami chłodzenie proca się przegrzewa 

  • 11 miesięcy później...
Kruchy81
komentarz
komentarz

Witam
Mam i3 8100 i gtx 950 Strix mam zamiar zmienić na gtx 1050 Ti strix czy to dobry i wydajny zestaw

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

  • 2 miesiące później...
pixiupl
komentarz
komentarz (edytowane)

@Kruchy81 i3 + GTX 1050 Ti ???  tak średnio dobry.....

Skoro już wymieniasz GPU to wyjmień też i3 na co najmniej i5......

 

Ile masz RAM w kompie?

Edytowane przez pixiupl
Youki
komentarz
komentarz

Żartujesz? Przecież 8100 to 4 rdzeniowa jednostka o wydajności I5 7500 w niższej cenie.. To aż nadto do GPU klasy 1050 Ti.

  • 1 miesiąc później...
bubuch
komentarz
komentarz

A np zmiana gtx 950 na gtx 1070ti przy procesorze i5 6600 i zasilaczu 450W corssaira (chyba) XD

Mogeto
komentarz
komentarz (edytowane)

do i5 6600 to max GTX 1060 6GB, z 950 i tak będziesz miał duży skok

właściwie to idealna byłaby karta pomiędzy 1060 a 1070, ale nie ma takiej a 1070 jest za trochę mocny do tego i5

o 1070Ti nawet nie ma co rozmawiać

Edytowane przez Mogeto
bubuch
komentarz
komentarz
3 minutes ago, Mogeto said:

do i5 6600 to max GTX 1060 6GB, z 950 i tak będziesz miał duży skok

właściwie to idealna byłaby karta pomiędzy 1060 a 1070, ale nie ma takiej a 1070 jest za trochę mocny do tego i5

o 1070Ti nawet nie ma co rozmawiać

1070 jest nieopłacalne w ogole ale jak polecasz 1060 to chyba tak wezmę, miałem kiedyś rx 580 8gb jak oceniasz tego rx 580 8gb na tle gtx 1060 6gb?

 

Mogeto
komentarz
komentarz

to są karty z tej samej półki, 580 to po prostu alternatywa dla 1060

  • 2 tygodnie później...
szymek150485
komentarz
komentarz

Witam czty i5 6600k podkrecony do 5 GHz nie będzie ograniczał gtx 1080 ? 

krzyhox
komentarz
komentarz

tak, w takich grach jak np battlefield 1/5

windy-towarowe.pl
komentarz
komentarz
Dnia 18.09.2018 o 19:10, szymek150485 napisał:

Witam czty i5 6600k podkrecony do 5 GHz nie będzie ograniczał gtx 1080 ? 

i5 6600k jeszcze podkręcony do 5GHz nie powinien mieć najmniejszych problemów z gtx 1080.

krzyhox
komentarz
komentarz

To chyba Pan nie wie, jak gry potrafią wydusić wszystko z 4 rdzeniowych i 4 wątkowych procesorów.

  • 3 miesiące później...
Nemek9112
komentarz
komentarz

Witam 

 Mam na nowego pc w dobrej cenie 

Jest tam procesor  i3 8100 i gtx 1070 msi 8gb oc aero itx czy to będzie dobrze działać? 

Dostałem dobra cenę na ten pc.

Mogeto
komentarz
komentarz

i3 8100 w niektórych miejscach testowych będzie za słaby dla tej karty graficznej, ale ogólnie duet wypadnie dobrze

  • Dobra wypowiedź 1
Nemek9112
komentarz
komentarz

 

Ok dzięki za odpowiedź  taki ten zestaw 2500zl wszystko nowe , karta używana ale niedługo i gwarancja 2 lata od sprzedawcy ,  jutro musiał bym kupić,  polecasz ? Może mi trochę ta obudowa nie odpowiada ale zawsze mogę wymienić.

Płyta główna MSI H270-A PRO
Procesor INTEL Core I3-8100 BOX
Karta Graficzna MSI GTX 1070 8GB AERO ITX OC
Pamięć RAM CRUCIAL BALLISTIX SPORT LT 8GB 3000 Mhz
Dysk SSD Kingston 240GB SA400
Zasilacz SilentiumPC z certyfikatem 80 plus
Obudowa Titam 750

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.