x-kom hosting

Ograniczenie GPU przez CPU oraz odwrotnie

rafalluz
komentarz
komentarz

a to prawda że i5 2500k kręci się lepiej od 3570k i trzyma niższe temperatury?

 

Osiąga wyższe zegary typowo, ale 3570K jest nieco szybszy zegar w zegar, więc średnio wydajność po OC powinna być podobna.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

https://www.youtube.com/watch?v=fSVp4lUsdnc&feature=youtu.be

 

 

i5 3570K @4.3GHZ + GTX 980 TI @ 1455/8148MHZ .

Wyniki FHD  63 fps vs 4K  53 fps  na statycznym obrazie praktycznie ten sam fps a powinien być 4 krotnie nizszy niz w FHD .

Jeśli cpu by nie ograniczał gpu  w FHD powinno byc 200fps+


Niestety wyniki dla 4k nie sa prawidłowe .Powinno być 8,2 K mhz  dla pamieci  a jest 6.6 .  Batman jest skopany kompletnie :E


https://www.youtube.com/watch?v=5rD8yM4cWcs&feature=youtu.be

 

fiki miki i jest gicio

Edytowane przez AGENT X
Mogeto
komentarz
komentarz (edytowane)

u mnie w GTA V na takich samych ustawieniach ( wszystko na full oprocz tekstur na wysokie, zaawansowane ustawienia pogaszone, FHD )

phenom 955 3,7Ghz + gtx 670 30-40fps

i5 2500k 4.2Ghz + gtx 670 40-50 fps

tak powinno być ?

Edytowane przez Mogeto
keppel123
komentarz
komentarz

jak gpu moze ogarniczac cpu?

Gość
komentarz
komentarz

Tak samo jak ty ograniczysz sportowca na bieżni  jak mu bedziesz siedział na plecach :P

Youki
komentarz
komentarz

Może nie być w pełni wykorzystywana

keppel123
komentarz
komentarz

no w sumie teraz mi karta ogranicza procesor musze ja wymienic 

Beny1234
komentarz
komentarz

W ogóle na rynku procesorów nie dzieje się nic nowego. 2 lata temu kupiłem Amd fx 6300 za 480 zl dziś kosztuje 440 zl. Niby wyższy kurs dolara no ale postępu nie widać. Zresztą wymagania od gier dla procesorów nie idą w górę ten fx i tak na wysokie ustawienia we wszystkim wystarcza, choć może za rok zmienię na intela i5 który bądź co bądź jeszcze wydajniejszy :)

Gość
komentarz
komentarz

Wymagania odnosnie procesorów ida znacznie szybciej niz gpu obecnie ;)

Beny1234
komentarz
komentarz

Ciekawe gdzie kolego? Wiedzmin 3 pojdzie na ultra nawet na tym nieszczesym fx 6300 za 440 zl a ze strony grafiki wymaga super karty za 1500 zl .

Gość
komentarz
komentarz

na tej stronie masz filmik gdzie a w  googlach wpisz dx 12

keppel123
komentarz
komentarz

Większość nowych gier wymaga jakiejś 4 rdzeniowki procka i na tym odpalisz na ultra oczywiście jeśli ci karta graficzna pozwoli

  • 1 miesiąc później...
Gość
komentarz
komentarz

https://www.youtube.com/watch?v=tl0Gmgvv2SU

  • 4 tygodnie później...
Piccolo Jr.
komentarz
komentarz

Nie chcę zakładać nowego tematu dlatego spytam czy mój procesor :

 

Athlon X2 5000+ BE (z 2007)

 

ogranicza kartę :

 

Nvidia 550Ti

rafalluz
komentarz
komentarz

Ogranicza. By ta karta nie była ograniczana, przydałby się np. Athlon II@3.0 GHz.

  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...
enerbe
komentarz
komentarz

Co sądzicie o takim zestawieniu:

mobo: asus p5k pro

cpu: q6600 G0 2.40ghz

zasilacz: ocz 500

ram: 6gb ddr2

Mam zamiar wsadzic do niego radka HD 7850 1gb od msi.

Czy bardzo się będzie nudzić radek przy takim procku? Do ilu musiał bym podkręcić proca by podnieść wydajność zestawu?

Youki
komentarz
komentarz

Do ilu musiał bym podkręcić proca by podnieść wydajność zestawu?

Ile się da najlepiej. 

  • 2 tygodnie później...
Norbikx1
komentarz
komentarz

Czy Radeon r9 380 4gb będzie mocno ograniczony przez amd Phenom x4 945 95w 3ghz(podkrecony do 3.6ghz)? Chodzi mi o wydajność w grach takich jak Gta V online. W tej chwili nie mam jak zmienic procesora a mój poczciwy gtx 560 nie daje po prostu rady. Nie zależy mi na ultra ustawieniach na wysokich było by wyśmienicie :D

Mogeto
komentarz
komentarz

Czy Radeon r9 380 4gb będzie mocno ograniczony przez amd Phenom x4 945

nie jest to dobre połączenie, bo karta za mocna do tego procka, a druga sprawa że sterownik graficzny bardziej siedzi na procesorze

w podobnej kwocie, lepsze wyniki osiągniesz przy gtx 960 4 gb ale pod ten procesor to bardziej pasuje 950 2gb

  • 2 miesiące później...
Acik1506
komentarz
komentarz

Ja posiadam Core i5 760 2,8 I zmienilem karte hd 7750 1 gb ddr 5 na hd 7790 2 gb I odczulem różnice a w szczególności Batman Arkham Knight bo hula elegancko na niskich ale bez przycięć itp ale wiem że lepszej nie ma chyba co ładować bo dużej poprawy nie bedzie

rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)

Jakbyś podkręcił, to powinno się i GTXa 950 dać władować bez większych problemów.

Edytowane przez rafalluz
  • 3 miesiące później...
czaki1981
komentarz
komentarz

Panowie czy I5 4670K bardzo ograniczy gtx 1070?

Youki
komentarz
komentarz

Po OC względnie nie.

  • 2 miesiące później...
pietroplsz
komentarz
komentarz

Witam

Planuję kupić Gigabyte GTX1060 G1 Gaming 6GB, ale posiadam procesor Intel i5-3570 3,4GHz. Czy będzie on ograniczał kartę?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.