x-kom hosting

Ograniczenie GPU przez CPU oraz odwrotnie

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Zestaw o identycznych parametrach co w przykładzie 1 i tutaj ograniczanie GPU przez CPU można też zrozumieć że przez za słaby procesor karta pracuje np z 50% niższą wydajnością niż w zestawie z i7. - Tutaj mam pewne wątpliwości.

http://www.youtube.com/watch?v=x-Y3DlQG2kQ

http://www.youtube.com/watch?v=FJGYXHIQNt4

Edytowane przez HAL900
  • Dobra wypowiedź 1

cubeaim
komentarz
komentarz

Za przekręcanie sensu wypowiedzi i spamowanie już poleciała nagroda. To przypięty wątek, tu się o pierdołach nie dyskutuje.

Paw3D
komentarz
komentarz (edytowane)

http://www.youtube.com/watch?v=x-Y3DlQG2kQ

A co by było w singlu na planszy gdzie leca rakiety i faluje trawa ja tam mam 28 fps na I5.

Dopiero Radeon 7990 i i7 4,5 Gh ma 44 więc coś tam dwu rdzeniowe karty dają jak 7970 ma 31.

Pewnie dopiero 2x 7990 i I7 4,5Gh da te 60 fps.

Węc czasem nawet jak blokuje cep to szybsza karta da kilka fposów więcej i tak można nazbierac na te 60 fpsów.

A jak by takich kart nie było to cep zablokował by pojedyńczą kartę i lipa 30 klatek.

Więc nawet jak cep blokuje to na siłę mozna jakoś naskładać tych klateczek samymi kartami.

Edytowane przez Paw3D
  • 7 miesięcy później...
ERC
komentarz
komentarz

Temat trochę ucichł ale pojawiam się ja i trochę podrążę :D

Otóż od pewnego czasu noszę się z  zakupem karty graficznej. Mam Phenoma 955 i koledzy polecili mi Ti650 Boost bo nie ma sensu brać nic mocniejszego bo procesor ograniczy itd. więc już prawie pewien zakupu trochę jeszcze sobie poczytałem gdyż lubię czytać :) i zacząłem drążyć temat na forach zagranicznych gdzie piszą, że nawet do niekręconego Phenoma można śmiało brać 660Ti i nie będzie ograniczał.  I tak jak notorycznie u nas wszyscy polecają 650 tam jest takie samo "parcie" na 660. Dlaczego? Czyżby za granicą procesory mniej ograniczały? ;) Jestem ciekaw dlaczego tak jest, jeśli ktoś mógłby to wyjaśnić w miarę prosty sposób to byłbym wdzięczny. :) Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do wypowiedzi

 

A odnośnie do tego co napisał  Paw3D  grubo ponad pół roku temu

Spotkałem się z tekstem, że GTX760 będzie ograniczany przez procesor ale i tak wydajność zestawu Phenom + GTX760 będzie odczuwalnie wyższa niż Phenom + GTX660. Nawet były do tego jakieś testy ale nie mogę ich wynaleźć. Więc nawet jeśli karta będzie trochę ograniczana ale będzie wydajniej to chyba lepiej tak niż żeby było za słabo.

Blavic
komentarz
komentarz

Wystarczy, że dobrze zinterpretujesz post nr 23 w tym temacie. Teoretyczny przykład, którego zasada będzie się tyczyć odniesienia do praktyki:

Niech to np. będzie wymagająca gra x przy wysokich ustawieniach graficznych i wysokiej rozdzielczość:

Moment w grze (b. wiele szczegółów do wyświetlenia):

P955 + 650Ti Boost = 15fps (wartość nie grywalna)

P955 + 660Ti = 16fps (wartość niegrywalna)

Moment w grze (mała ilość szczegółów do wyświetlenia):

P955 + 650Ti Boost = 25fps (wartość ledwo grywalna)

P955 + 660Ti = 40fps (wartość grywalna)

 

Ograniczenie karty przez Twój procesor ujawni się w momencie gdy będzie on musiał przetworzyć zbyt dużo szczegółów w jednym czasie. To jakbyś chciał w bardzo krótkim czasie przelać kilka litrów wody przez ciasny lejek, nie da się. Wyłącznie wtedy gdy tych szczegółów generowanych przez kartę jest mało, procesor nadąży z ich przetwarzaniem.

 

Wniosek jest taki, że P955 + 660ti/760 jest oczywiście zestawem wydajniejszym, ale co z tego skoro gra będzie wyglądała tak: 2min płynnej gry po czym 3min lagów i tak w kółko. Żadna to korzyść...

 

Jeszcze odnośnie walki o każdy FPS "bo kolega ma 100FPS, a ja tylko 80'' albo ''ja lubię grać jak mam wyświetlanych 100FPS''

Ludzkie oko niepłynność w wyświetlaniu obrazu wychwytuje dopiero poniżej granicy ok. 30FPS, dlatego w odbiorze nie ma żadnej różnicy między 30-35FPS a 200FPS

  • Dobra wypowiedź 1
cubeaim
komentarz
komentarz

Mimo wszystko lepiej się gra mając 50 i więcej klatek jako średni FPS, niż wartość w okolicach 35.

Spadki animacji poniżej 30 fps są zauważalne kiedy przeważnie widzimy obraz złożony z średnio 40-60 klatek na sekundę.
Na średnią wartość składają się wyższe momenty w których Fps mamy ponad 70, jak i te, kiedy jest poniżej 30Fps - (utrata płynności).

Najważniejsze w długich sesjach w graniu są spadki minimalnych klatek na sekundę - im rzadsze one są i ustawimy w grze optymalne wartości upiększaczy, tym płynność i grywalność jest wyższa.


Sytuacja przy graniu w gry MMO, gdzie liczy się zachowanie płynnosci cały czas, jest prosta:

Potrzebujemy bardzo dobrego duetu karta graf / procesor, bo jak jedno nie nadąży - to co nam po przesadnie drogim drugim sprzęcie, jak obraz łapie lagi, a gracz się dezorientuje.

As1c
komentarz
komentarz

Ludzkie oko niepłynność w wyświetlaniu obrazu wychwytuje dopiero poniżej granicy ok. 30FPS, dlatego w odbiorze nie ma żadnej różnicy między 30-35FPS a 200FPS

 

 

 

:DD, ludzkie oko, moze oko 90 latka :D. Teoria mija sie tu z praktyka, zupelnie. Nawet moi skostniali koledzy widza duzo roznice w plynnosci filmu 30 klatek vs 60. w grze to juz jest zupelnie widoczne. 60vs 120hz w grach z prostsza grafika jak q3, staszna roznica. w grach innego typu niz fps trudniej wychwycic roznice plynnosci, widze ja ale jest niewielka.

Blavic
komentarz
komentarz (edytowane)

Pisząc to miałem na myśli stałą liczbę klatek. Jak ogładasz TV z kablówki itp. masz ok. 30klatek i jakoś nie widzę, żeby ktos się uskarżał, że tnie mu sie obraz. Jedyne co może się zmianiać to jakość obrazu. W grach to wyglada trochę innaczej, 35FPS to za mało jako wartość średnia, natomiast 50-60 jak wspomniał @cub jest optymalna o ile najnizsze spadki nie będą nizsze niż ~30FPS.

Edytowane przez Blavic
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
RafałKarpiński
komentarz
komentarz

Jaka grafika do Pentium E6500 @ 3.3 GHz (podkręcony) czy 7770 1 GB DDR5 będzie dobry czy ograniczy go procesor?

Blavic
komentarz
komentarz

Podkręć go wyżej o ile się da. wówczas celowałbym w HD7750 (DDR5) lub jeśli nowe R7 250 (DDR5)

rafalluz
komentarz
komentarz

Meh.

 

Ja na niekręconym E8400 miałem 7770 i nie miałem powodów do narzekania. Względem 4850 przyrost był ewidentny.

  • Dobra wypowiedź 1
  • 6 miesięcy później...
Fumiko1916
komentarz
komentarz

W dniu dziejszym kupilem nowa karte do starego kompa...kupilem GF GTX 760 assus oc.....moja wydajenosc w grach nie wzrosla praktycznie nic a nic...w World of Warcraft mam praktycznie taka sama liczbe fps w call of duty to samo. Problem w kupnie karty byl z plyta glowna ktora ma pci-e 1.1 a nowe karty graficzne 3.0 (i wiele innych czynnikow na to wplynelo)

 

moj komputer:

CPU: Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40GHz

RAM: 4,00GB 2-Kanałowy DDR2 @ 400MHz(wiem tragedia)

Płyta Główna: PEGATRON CORPORATION Benicia (CPU 1)

Karta Graficzna: 512MBNVIDIA GeForce 9800 GT (CardExpert Technology)

Dysk: 465GB Western Digital WDC WD5000AAKS-65YGA0 (SATA)

 

karte mam teraz sporo mocniejsza natomiast wzrostu fps w grach brak...pozostaje mi wymienic cala reszte teraz :)

 

wiec ograniczenie karty przez procesor ram i plyte glowna jest spore

Gość
komentarz
komentarz

No widzisz a jak tu dostałem kiedyś punkty nie reputacji bo sie w dałem z 1 w dyskusje ze istnieje takie cuś :P

Fumiko1916
komentarz
komentarz

W world of warcraft w rozdzielczosci full hd i przy wszystkim odpalonym na maxa(ultra)i z roznymi graficznymi bajerami mam 30-50 fps w miescie(jak jest duzo graczy to 20)...wczesniej mialem na sredniej grafice ustawionej tez tyle samo, moze odrobine wiecej...nie spadly(a jezeli to odrobine) mi fps-y ale tez nie podniosly sie po wymianie karty...natomiast na raidzie pewnie bedzie tragedia jak 25 graczy odpali swoje rozne skille i bedzie akcja...jak ustawie wszystko na srednie to w miescie mam 50-60...a na raidzie 17:/

alianta2
komentarz
komentarz

A jak się ma niepodkręcony i5 2500k do GTX 770? Chodzi mi o takie gry, które dopiero wyjdą jak np. Wiedźmin, FIFA, Battlefield czy nowy Assassins Creed. Już teraz wiadomo, że te gry będą miały kosmiczne wymagania. Czy niepodkręcony i5 2500k, GTX 770 i 8GB ramu dadzą rade aby uruchomić powyższe gry na wysokich ustawieniach w rozdzielczości full hd?

rafalluz
komentarz
komentarz

Będzie mniej więcej OK do tej karty.

  • 1 miesiąc później...
maciokoki
komentarz
komentarz

panowie zmieniam kartę graficzną z hd7770 OC na  GTX 770 - procesor jaki posiadam to athlon FX 6300 3.50 Ghz ... czy ten procesor będzie wystarczający dla tej karty ? (mogę podkręcić do 4.00Ghz)

Gość
komentarz
komentarz

Nie bedzie

rafalluz
komentarz
komentarz

Stanowczo, może R9 270 albo  270x byłby OK, 770 to już za dużo.

  • 4 tygodnie później...
Karibuxp
komentarz
komentarz

Witam, chce wymienic gpu ale nie jestem pewien czy moj cpu nie jest juz za slaby na taka karte graficzna.

Configuracja 

I5 750 @ 4.1Ghz

MSI P55-GD65

8GB ddr3 2133mhz dual

HD 5850

Corsair 700 watt

Chcial bym wymienic tego radeona hd5850 na R9 290 lub R9 280x lecz nie wiem czy moj procesor jst wystarczajaco mocny dla takiej karty ??

 

PS. Przepraszam za brak polskich znakow pisze z komputera w pracy a ze zyje w Anglii mam tylko angielska klawiature.

Youki
komentarz
komentarz

lecz nie wiem czy moj procesor jst wystarczajaco mocny dla takiej kart

Niezbyt.

Gość
komentarz
komentarz
Karibuxp

 

zrób se pomiar 3dmarka 11 .Jak wyjdzie ci wynik cpu ok 7000 to smiało mozesz zapodac R9 290 czy 290x a jak mniej to jednak R9 280x

  • Dobra wypowiedź 1
  • 3 tygodnie później...
Rock'N'Rolla
komentarz
komentarz

Cześć,

AMD Phenom II X4 955BE rev.C3 3.2GHz    vs    SAPPHIRE HD 5850 Vapor-X 1GB GDDR5 735/1050MHz

coś wypada kręcić?

 

Pozdrawiam,

rock

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.