x-kom hosting

Obraz Na Monitorze Się Trzęsie Lub Rozmywa.

Exodus1
utworzono
utworzono

Witam!Mam problem i potrzebuje jakiejś rady. Otóż co jakiś czas w trakcie użytkowania komputera, obraz nagle zaczyna się trząść lub rozmywać (traci ostrość po chwili odzyskuje i tak w kółko). Trzęsie się, gdy odświerzanie ekranu mam ustawione na mniej niż 100 Hz, gdy jest ustawione na 100 to sie rozmywa. Posiadam grafikę radeon 9600 (128 MB, 128 bit) a monitor to LG flatron f700p. Sprawdzałem również na na grafice radeon 9200 (64 MB, 128 bit) i na innym pożyczonym monitorze samsung (modelu nie pamiętam) i w tej konfiguracji obraz się trząsł (nie było możliwości włączenia odświerzania na 100Hz, gdyz to był stary monitor). Mojego obecnego LG flatron f700p dałem nawet na gwarancję, gdyz myślałem że to wada urządzenia, jednak po 3 dniowych obserwacjach w serwisie, nie stwierdzono wadliwego działania.Od razu chciałbym powiedzieć, że nie mam obok monitora głośniczków, ani innych urządzeń emitujących fale elektromagnetyczne, mogące być przyczyną takiego stanu rzeczy. Nie ma reguły, kiedy taki stan się aktywuje, godzinami chodzi dobrze, aż nagle tak się dzieje i przez jakieś 15 minut ciężko mi cokolwiek robić na kompie i oczy bolą. Ostatnio jednak zauważyłem, że w momencie, gdy w kuchni (ściana obok mojego pokoju) ktos włącza np. żelazko do prądu, wtedy taka sytuacja ma miejsce. Czy to może być uszkodzenie linii elektrycznej czy bardziej coś po stronie komputera/monitor, dodam, że zarówno monitor, jak i komputer wpięty mam na listwie.Będę wam niezmiernie wdzięczny za wszelakie uwagi i sugestie.Czy naprawdę nikt mi nie jest w stanie udzielić jakiejś porady w tej sprawie?

nokia
komentarz
komentarz

Miałem to samo-wymiana kabla łączącego monitor i k. graficzną pomogła. Najpierw spróbuj pobawić się w ust. monitora.

Ale to będzie niełąączenie kabla

tazman
komentarz
komentarz

Możliwe że szwankuje mu układ odchylania, w takim wypadku tylko servis

tabun69
komentarz
komentarz

sprawdz kabel. mozliwe ze masz cos z bolcami we wtyczce. Lub karta grarficzna nawala. Mialem kiedys podbna sytuacje ze obraz migal lub zmienial kolory na nie calkiem napawajace optymizem. Wymiana kabla z monitora do komopa zalatwila sprawe

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.