x-kom hosting

Który zasilacz wybrać ?

hamster32
utworzono
utworzono

Siema

 

Chce kupic sobie nerescie markowy  zasilacz bo  ten  co  teram  mam to  czarna lista :p

 

a wiec tak  mam  na oku  2 zasilacze

 

1) Corsair cx600

 

2)Deus G1 600W

 

Który  zasilacz mam  wybrac ?

 

Zamierzam za około rok  składac  nowego  kompa pod gta 5 wiec

chce kupic zasilacz który  pociągnie mi sprzet który  kupie za rok

 

hamster32
komentarz
komentarz

Proszę o  wybranie o  1 z nich który  z nich  lepszy ?

rafalluz
komentarz
komentarz

Deus, zdecydowanie, pod praktycznie każdym względem.

hamster32
komentarz
komentarz

a mozesz mi  powiedziec dlaczego  deus g1 jest  lepszy  od cx600 ? maja taka sama moc  maja tez certyfikat  80+ bronze 

dla mnie  niczym  sie nie róznia a cx600 ma mój kolega i  chwali  sobie go

rafalluz
komentarz
komentarz

Deus nie ma tej samej mocy, jak Corsair CX600. We współczesnych komputerach liczy się głównie linia +12V, Deus ma 2 linie +12V, a na nich 552W łącznie, Corsair ma mniej, bo 480W.

 

Deus ma też więcej złącz PCI-E, bo 4, a Corsair 2.

 

I wreszcie Deus jest stabilniejszy, ponieważ posiada niezależną regulację napięć, a Corsair nie, i przez to w określonych sytuacjach napięcia w Corsairu potrafią się rozjeżdżać.

 

Deus też prawdopodobnie jest cichszy, ale mówię to z pomiarów rpm wykonanych w specyfikacjach/recenzjach Corsaira, Deusa natomiast słyszałem osobiście.

  • Dobra wypowiedź 1
  • 2 tygodnie później...
hamster32
komentarz
komentarz

A wiec tak  Kupiłem deusa sprawuje sie super ale najlepsze jest  to  ze otworzyłem  mój  stary "zasilacz" codegen 200x i  przstraszyłem  sie!!!    kondensatory były  wybuchniete /rozlane/ napuchniete itp i  jakaś blaszka nadpalona

 

Dobrze że wymieniłem  go  na deusa mogłem dopuścić do  spalenia kompa ufff zdążyłem :)

 

Dodaje zdj  spalonego  zasilacza który  odziwo  działa

 

rafalluz
komentarz
komentarz

No widzisz... to, że działa, jest w tym najgorsze, jakbyś go podpiął pod oscyloskop, to byś się przeraził, z norm ATX w tym stanie sobie pewnie nic nie robi, a nie wiadomo, od jakiego czasu reszta musiała sobie z takimi napięciami radzić.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.