x-kom hosting

Test i5 2550K vs X4 955 (w przygotowaniu)

HQ19
utworzono
utworzono

Planuję zrobić test porównawczy tych dwóch procesorów (w internecie jest kilka takich, ale chcę zrobić taki własny). Potrzebuję kilku informacji, takich jak: dobry program do wykresów, kilka programów oraz gier. Mam zamiar zrobić test wydajności i temperatur (które to będą się jedynie opierały na podstawie odczytów z HWMonitor). A może wzorować się na tytułach gier z testów z innych serwisów?

  • Dobra wypowiedź 1

slivero
komentarz
komentarz

Testy porównawcze temperatur w jaki sposób chcesz wykonać ? Chcesz porównywać jedynie BOX-owe systemy chłodzenia ? Nie widzę w tym sensu . Przedstaw dokładniej główny cel/ideę tego własnie testu .

HQ19
komentarz
komentarz

Nie Slivero, chłodzenie Fortis. Cel testu? Po prostu chcę sprawdzić na ile wiarygodne są porównania w innych serwisach. Testy temperatur tak jak mówiłem, poprzez HWMonitor, pod obciążeniem i w spoczynku.

slivero
komentarz
komentarz

Chcesz po prostu zobaczyć na własne oczy realną różnice ? Tylko popatrz iż w grach aż tak wielkiej różnicy możesz nie odczuć ponieważ GTX 460 to nie HD7970 czy inne mocne karty na których przeważnie serwisy robią testy .

Igorrodz
komentarz
komentarz

[quote name='HQ19' timestamp='1357224551' post='1662910'] Potrzebuję kilku informacji, takich jak: dobry program do wykresów, kilka programów oraz gier. [/quote]

Wykresy zrób w Excelu.

A co do gier to wedle uznania, najlepiej jakaś strzelanka, strategia oraz symulacja. Co masz aktualnie?

  • 3 tygodnie później...
Flap
komentarz
komentarz

Chyba najlepiej zrobić test na Crysisie jak grę z 2007r. to nadal jest bardzo wymagająca.

Krycha``
komentarz
komentarz

Ale niestety Crysis woli lepszą kartę graficzną niż procesor.

  • 1 rok później...
Igorrodz
komentarz
komentarz

Szkoda, że projekt umarł, sam chętnie porównałbym, dowiedział się co i jak w praktycznej praktyce...

Gość
komentarz
komentarz

Nie ma co porównywać I5 to procesor lepszy .Szkoda tego trudu .A jak ktoś gra na najwyższych z przecietną kartą to w hitach wyjdzie że phenom965= i5 2500 ;]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.