x-kom hosting

Opinie, sugestie i pytania dotyczące sklepu partnerskiego morele.net

gizmo223
komentarz
komentarz (edytowane)

Dam dobrą radę morele.net nie traktujcie klientów na zasadzie: "sprzedane- radź sobie sami z problemem" oraz " moderowanie komentarzy świadczy o braku chęci poprawienia swoich usług ( usuwanie tych negatywnych świadczy o ... (każdy wie o czym))". Zastanówcie się co robicie źle, ciągłe przekładanie terminu wysyłki oraz zbywanie klientów dziwnymi mailami, brak kompetentnych osób na infolinii i tak można dalej i dalej wam błędy wypominać. Kiedy w końcu to poprawicie, bo klientów tracicie przez to tylko

Edytowane przez gizmo223
  • Dobra wypowiedź 1

howtooo
komentarz
komentarz (edytowane)

Widzę, że jednak wszystkie komentarze zostały przywrócone, teraz to będzie miarodajne. Podoba mi się podejście konsumentów, gdzie widać że te problemy są realne i każda negatywna opinia jest szczegółowo opisana. 

Edytowane przez howtooo
Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

ciągłe przekładanie terminu wysyłki oraz zbywanie klientów dziwnymi mailami

Hmm... Takie praktyki nie są zgodne z regulaminem ich sklepu -

aż dziwne, że UOKiK się tym jeszcze nie zainteresował :E

 

[spoiler]

CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA
11. Czas realizacji zamówienia jest ustalany przez handlowca w chwili przyjęcia zamówienia do realizacji. Standardowo nie przekracza on 2 dni roboczych (dla zamówień złożonych do godziny 16:00 danego dnia. Sprzedawca zastrzega sobie prawo wydłużenia terminu realizacji zamówienia o 1 dzień roboczy po uprzednim poinformowaniu Klienta.


źródło: [url=http://www.morele.net/pokaz_pomoc/17/]http://www.morele.net/pokaz_pomoc/17/[/url][/spoiler]

Edytowane przez Igorrodz
  • Dobra wypowiedź 1
gizmo223
komentarz
komentarz

Igorodzr, a jednak tak postępują. Odwlekają, przedłużają i spławiają zapewnieniami, które nie mają pokrycia. Jak by im się UOKiK przyczepił do ogona to już inna by śpiewka była

  • Dobra wypowiedź 1
Bugless
komentarz
komentarz

może czas coś zakupić, i wysłać zgłoszenie do UOKiK'u??^^

  • Dobra wypowiedź 1
howtooo
komentarz
komentarz

Chyba zamówię - i jak sprawa nie zostanie załatwiona w 2 dni od otrzymania potwierdzenia przyjęcia zamówienia... no w 3 dni jeśli otrzymam maila - to informuję o tym fakcie UOKiK (dodatkowo przekażę im wszystkie opinie o sklepie z ForumPC.pl) - i zobaczymy co będzie wtedy...  ;>

 

2 dni? zero sobie dopisz:D

Aditor
komentarz
komentarz

O to chodzi że na 100% zamówienie zostanie zrealizowane w ponad 3 dni i tutaj mamy już podstawę aby sprawę zgłosić do UOKiK

howtooo
komentarz
komentarz

O to chodzi że na 100% zamówienie zostanie zrealizowane w ponad 3 dni i tutaj mamy już podstawę aby sprawę zgłosić do UOKiK

 

Właśnie jestem ciekaw z jaką częstotliwością zdarzają się takie chore akcję typu opóźnienia, pomyłki etc. przecież ja sam już zgłaszałem moją przygodę do rzecznika, w końcu wkurzeni klienci wezmą odwet za takie numery.

  • Dobra wypowiedź 1
Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

Zgodnie z tytułem tematu brzmiącym "Opinie, sugestie i pytania dotyczące sklepu partnerskiego morele.net" zapytuję moderację, po co został założony drugi wątek, który traktuje o tym samym a którego tytuł brzmi "Pytania dotyczące naszego sklepu partnerskiego morele.net oraz złożonych zamówień"? Pytanie moje dotyczy tzw. morelowego wątku i sklepu partnerskiego forum, zatem nie może być traktowane jako OT w temacie temu poświęconym ;)

 

Czy nie podpada to pod zakładanie identycznych tematów? Moim zdaniem - tak i sugeruję, aby moderacja scaliła je w jeden. (EDIT: wykreślam ten fragment mojej wypowiedzi aby nikt z ekipy nie posądził mnie o "podszywanie" się pod moderatora i sugerowanie jej oraz komukolwiek czegokolwiek)


BTW-

A by nie było niedomówień odpowiednie części tytułów obu tematów pogrubiłem ([bold]).

A tutaj linki do nich: WCZEŚNIEJSZY, PÓŹNIEJSZY :cfaniak:

Edytowane przez Igorrodz
  • Dobra wypowiedź 1
cinomatic
komentarz
komentarz

Co się stało z ankietą dotyczącą sklepu?

necik
komentarz
komentarz

Zgodnie z tytułem tematu brzmiącym "Opinie, sugestie i pytania dotyczące sklepu partnerskiego morele.net" zapytuję moderację, po co został założony drugi wątek, który traktuje o tym samym a którego tytuł brzmi "Pytania dotyczące naszego sklepu partnerskiego morele.net oraz złożonych zamówień"?

Gdybyś uważnie czytał forum, to pewnie zauważyłbyś informację, że z obecnego tematu zostały wydzielone dwa oddzielne: Pytania dotyczące naszego sklepu partnerskiego morele.net oraz złożonych zamówień oraz Opinie o naszym sklepie partnerskim morele.net. Ma to na celu oddzielenie opinii od pytań, dzięki czemu np. przedstawiciel naszego sklepu partnerskiego ma łatwiejsze zadanie w odpowiadaniu na pytania (nie mieszają się one z opiniami).

 

Abyś jednak w przyszłości nie miał podobnych problemów, to zamykam ten stary nieaktywny już temat.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.