x-kom hosting

Jak włączyć bluetooth w laptopie?

karolina92
utworzono
utworzono

Jeszcze nigdy nie miałam okazji korzystać z bluetooth w laptopie a teraz chcę go włączyć ale nie wiem jak. Kiedyś jak kliknęłam klawisz FN to na górze ekranu wyświetlał mi się pasek i tam było m.in. ustawienia bluetooth ale teraz ten klawisz nie działa. Jak inaczej włączyć bluetooth? Mój laptop to Toshiba satellite L650-1NG.

krawcunio
komentarz
komentarz

Świeci się dioda komunikacji bezprzewodowej? (pierwsza od prawej na przedniej stronie lapka) Jeżeli korzystasz z wi-fi, to na pewno się świeci, jeśli nie to wciśnij FN + F8. Następnie zobacz w obszarze powiadomień czy masz ikonkę bluetooth. Jeżeli tak, to powinno wszystko działać (opcje dodawania urządzenia, wyślij/odbierz plik itd.) Jeżeli nie, to w panelu sterowania wpisz w pasku wyszukiwania "bluetooth" i wybierz "zmień ustawienia funkcji bluetooth". Następnie zaznacz fajeczką "pokaż ikonę bluetooth w obszarze powiadomień". Zakładam, że masz zainstalowany "bluetooth stack".

karolina92
komentarz
komentarz (edytowane)

Już działa. Weszłam w Asystent Bluetooth, ustawienia, i zauważyłam że funkcja bluetooth jest wyłączona więc ją włączyłam.
Ale mam jeszcze pytanie.. bo jak dodaję urządzenie (telefon) które chcę podłączyć przez bluetooth to na końcu trzeba podac numer tel. więc mam go podać tak?

Edytowane przez karolina92
krawcunio
komentarz
komentarz

Najwyraźniej system chce użyć Twojego telefonu jako modemu. Podejrzewam, że nie w tym celu podłączasz telefon przez bluetooth? Musisz w kreatorze dodawania urządzenia wybrać tryb zaawansowany/ręczny (czy jak on tam się nazywa) zamiast automatycznego, gdyż domyślnie telefon łączy się jako modem. W tym trybie ręcznym wybierz odpowiednią usługę, czyli np. ftp dla wymiany plików między tel a kompem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.