x-kom hosting

Windows 7 nie mogę zainstalować, pomocy!

szymon251090
utworzono
utworzono

WItam serdecznie!
Mam problem z instalacją Win 7 na komputerze:
procesor Pentium 4 3 Ghz
Pamieć ram Kingstone PC 3200 2GB
Dysk 250 GB WD
Karta graficzna- jakas zintegrowana z pł gł. 256MB

No wieć problem polega na tym, że instalacja windowsa normalnie przebiega do pewnego czasu,
Ładuje sie instalator sprawdza kofiguracje sprzetową itd. i kiedy wyskoczy okienko z wyborem języka a nastepnie wyborem instalacji komupter sie zawiesza, zero reakcji, kiedy szybko i sprawie klikam i wybieram wszystki ustawinia instalacji zdąze dojść do momentu kiedy system juz sie instaluje, rozpakowywyje pliki ale po chwili i tak sie zawiesi. To jak jak by od czasy kiedy wyskoczy okienko z wyborem jezyka instalacji mam ograniczoną ilośc czasu do zawieszenia sie kompa, tak jak by tykał czas kiedy sie zawiesi:(

Próbowałem dysk na innym komie i tam windows sie na tym dysku zainstalował takze to napewno nie wina dysku,
pamięc ram przedkładałem z innego kompa co prawda tylko 1 GB ale reakcja taka sama,

Proszę o pomoc

Dodam jeszcze, że instalowałem WIndowsa XP i bez zadych problemów zainstalował sie i chodził.

A i jeszcze czytałem cos o zmienieniu w BIosie ustawien dysku na AHCPI,ale nic takiego nei znalazłem zadnej takiej opcji:(
Ktoś ma jakieś pomysły?

Gość
komentarz
komentarz

system oryginał ? czy crackowany?

szymon251090
komentarz
komentarz

orginał

wersja Ultimate

Gość
komentarz
komentarz

w biosi'e zrób restore to default

lub load default settings

szymon251090
komentarz
komentarz

robiłem nie pomogło :(

resetowałem juz nawet bios, wyciągałem bateryjke.. nic

Gość
komentarz
komentarz

kiedy instalowałeś windowsa xp ? czy masz pewność że napęd jest sprawny?

szymon251090
komentarz
komentarz

windowsa xp instalowałem wczoraj po tym jak nie mogłem zainstalować win 7, napęd sprawny skoro na nim instalowałem bez problemu win xp i wszystkie stery

Gość
komentarz
komentarz

sam klucz kupiłeś czy oryginalny nośnik ?
sprawdzałeś obie kości ram?

szymon251090
komentarz
komentarz

oryginalny nośnik, instalowany wcześniej na innym kompie nie było problemów, kiedy podpiąłem dysk z tego kompa do innego i próblowałem instalować bez problemu sie zainstlował.
Kości ram wpinałem z innego działającego kompa.

Gość
komentarz
komentarz

z tego co rozumiem to z tej samej płyty system sie zainstalował na innym komputerze normalnie tak?

aha czyli tylko z twoimi pełnymi podzespołami sie nie chce

jaki masz zasilacz, ile kości pamięci

szymon251090
komentarz
komentarz

dokładnie tak, kości mam dwie po 1 gb
z innego kompa wkładałem sprawdzoną kość 1gb
zasilacz forton 400W jeszcze na gwarancji

Próbowałem nawet instalować system z pendriva bez zmian nadal się zawiesza:( mierzyłem nawet czas - od momentu kiedy wyskoczy okno z wyborem języka - za kazdym razem zawiesza sie po mniej wiecej takim samym czasie 22- 26s

podłaczyłem tez inny zasilacz, sprawdzony z innego kompa i nadal to samo
brak już mi pomysłów:(

Gość
komentarz
komentarz

szczerze mowiąc również zaczynam wymiękać bo sie nie spotkałem z czymś takim...
przydało by się sprawdzić stabilność programem OCCT , oraz czy wszystkie twoje podzespoły są kompaktybilne z windows 7

podaj kolejność bootowania w biosie jaka masz ustawiona

szymon251090
komentarz
komentarz

Chyba znalazłem przyczynę, zaistalowałem jeszcze raz XP i program do sprawdzania kompatybilności z win 7, okazało się że karta graficzna nie obsługuje interface aero, czy to może być przyczyna ze przy instalacji sie zawiesza???

Prosze o rady, bo jeśli tak to kupuję nową karte graficzną

Gość
komentarz
komentarz

najlepiej by było jakbyś miał możliwość od kogoś pożyczyć do sprawdzenia - nie wykluczam takiej opcji ale wydaje mi sie to mało prawdopodobne, gdyż windows 7 może pracować bez aero grafika wygląda kiepsko ale działa

jednakże taka opcja jaka mówisz jest bo może wymagać kompaktybilnej karty do instalacji - jednakże nie rozumiem tego że to jest zawieszka po upływie określonego czasu a nie w trakcie konkretnego procesu...

może to sie wydawać głupie dla ciebie i monotonne , ale windows 7 jest na płytach dvd zaś windows xp na cd - dla pewności spróbuj przepiąć napęd z drugiego komputera do tego i wtedy zainstalowac

szymon251090
komentarz
komentarz

Jutro będe miał karte graficzną i zobaczymy czy zmiana jej cos dała:(

"może to sie wydawać głupie dla ciebie i monotonne , ale windows 7 jest na płytach dvd zaś windows xp na cd - dla pewności spróbuj przepiąć napęd z drugiego komputera do tego i wtedy zainstalowac"
Pisałem już wcześniej ze instalowałem system z pendriva i nic co nie dało równiez sie zawiesił:)

Gość
komentarz
komentarz

ahh okej - wiec jest jakaś doza prawdopodobieństwa że niekompaktybilnośc to powodowała ale napewno ci nie powiem bo z aż tak zagmatwanym przypadkiem sie nie spotkałem - zazwyczaj skutkowały testy pamięci ram ktore wykazywaly błędy - lub testy dysków

  • 2 tygodnie później...
szymon251090
komentarz
komentarz

temat nie rozwiązany gdyby ktoś miał jeszcze jakis pomysł prosze o info. pzdr

Gość
komentarz
komentarz

a co z podmianą karty graficznej?

Gość
komentarz
komentarz

windows 64 bit?

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20060621010525AA6gvS7
Zamiast ahci spróbuj ide

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.