x-kom hosting

podłączenie karty graficznej do płyty głównej

pal23
utworzono
utworzono

witam! mam taki problem. Zakupiłem komputer stacjonarny z płytą główną MSI 760gm - p23 (http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/2970651_techniczne) z wbudowaną kartą graficzną i wejściem pci - express . Mam starą kartę nvidia 9500 GT, jednak po podłaczeniu jej nie mogę zainstalować sterowników. Czy wie ktoś o co może chodzić i czy nie da się jej podłączyć?

Memeee
komentarz
komentarz

Do jakiego portu podłączasz kabel sygnałowy monitora(ten na płycie czy w nowej grafice)?

Doman
komentarz
komentarz

[quote name='pal23' timestamp='1349468126' post='1594813'] jednak po podłaczeniu jej nie mogę zainstalować sterowników [/quote]
Bo karta dostaje nóg i wychodzi z kompa, nie... może bo zaczyna świrować i krzyczeć, a może wyskakuje błąd ? Wróżbitów na forum jeszcze nikt nie zatrudnił. Podaj więcej szczegółów.

bucy
komentarz
komentarz

Podaj Twój system operacyjny i daj screena z zawartości Menadżera urządzeń

pal23
komentarz
komentarz

[quote name='Memeee' timestamp='1349468861' post='1594823']
Do jakiego portu podłączasz kabel sygnałowy monitora(ten na płycie czy w nowej grafice)?
[/quote]
monitor podłączam oczywiście do nowej karty
[quote name='BuCy' timestamp='1349478159' post='1594884']
Podaj Twój system operacyjny i daj screena z zawartości Menadżera urządzeń
[/quote] Mam windows 7, screen tutaj http://www64.zippyshare.com/v/85253244/file.html To już jest jak podłączyłem monitor do karty, tylko właśnie, czy czasami nie muszę odinstalować starych sterowników? A jak tak, to jak to zrobić?

Spróbowałem nieco inaczej i jakoś udało mi się zainstalować, jednak wyświetla mi się taki komunikat "Program AMD Vision Engine Control Center nie jest obsługiwany przez tę wersję sterownika włączonej karty graficznej. Zaktualizuj sterownik graficzny AMD albo włącz kartę AMD przy użyciu menadżera ekranu". Czyli wystarczy znaleźć nowszy sterownik?

Memeee
komentarz
komentarz

Tad dokładnie.A najlepiej odinstalować stary a zainstalować nowy.

pal23
komentarz
komentarz

popytałem nieco i mam pytanie czy jest możliwe że ta karta nie podejdzie, gdyż nie jest ona kompatybilna z tą płytą główną? w sensie że nvidia nie podejdzie, tylko muszę zakupić AMD

odinstalowałem stary sterownik, zainstalowałem nowy, lecz po chwili użytkowania zrzuca mi pamięć fizyczną, Czy może być to problem który napisałem wyżej?

bucy
komentarz
komentarz

[quote name='pal23' timestamp='1349535511' post='1595224']
popytałem nieco i mam pytanie czy jest możliwe że ta karta nie podejdzie, gdyż nie jest ona kompatybilna z tą płytą główną? w sensie że nvidia nie podejdzie, tylko muszę zakupić AMD
[/quote]
Jakby była niekompatybilna to by Ci jej system ani płyta główną nie wykrywały i byś nie miał widoczną kartę w menadżerze urządzeń. Jednak jeśli ją wykrywa to wystarczy zainstalować sterowniki. Podaj mi jeszcze czy Twój system jest 32 czy 64 bitowy. Możesz to sprawdzić w Menadżerze urządzeń

  • Dobra wypowiedź 1
Morango
komentarz
komentarz

Należy w BIOS'ie wyłączyć integrę..

pal23
komentarz
komentarz

[quote name='BuCy' timestamp='1349609439' post='1595853']
Jakby była niekompatybilna to by Ci jej system ani płyta główną nie wykrywały i byś nie miał widoczną kartę w menadżerze urządzeń. Jednak jeśli ją wykrywa to wystarczy zainstalować sterowniki. Podaj mi jeszcze czy Twój system jest 32 czy 64 bitowy. Możesz to sprawdzić w Menadżerze urządzeń
[/quote] 32 bitowy

bucy
komentarz
komentarz

Wywal wszystkie inne sterowniki, które instalowałeś do tej pory dla tej grafiki i spróbuj tego www.nvidia.pl/object/win8-win7-winvista-32bit-306.23-whql-driver-pl.html

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.