x-kom hosting

Błąd podczas formatowania dysku i instalacji systemu, pilnie proszę o pomoc.

hulk69
utworzono
utworzono

Witam. Zacznę od samego początku. Miałem w planach zrobić porządek z komputerem, postanowiłem sformatować dysk i zainstalować system na nowo (Vistę). Włożyłem płytkę systemową, zrestartowałem komputer, zbotowałem z cd i chciałem zrobić format przed instalacją nowego systemu, więc zaznaczyłem dysk C (ten na którym chciałem zainstalować system) kliknąłem na dole polecenie "formatuj" z opcji zaawansowanych i mi sformatowało..wszystkie dane z dysku zostały skasowane ale na końcu wyskoczyło powiadomienie: "[b]Nie można sformatować wybranej partycji. [Błąd: 0x80070057][/b]" . Można kliknąć tylko "ok" więc to robię i przechodzę dalej, do instalacji. W czasie instalacji na samym początku pojawia się kolejny komunikat : "[b]System Windows nie może sformatować partycji na dysku 0. Wystąpił błąd podczas przygotowania partycji wybranej do instalacji. Kod błędu: 0x80070057[/b]" Można kliknąć tylko "ok" więc to robię i w tym momencie następuje koniec instalacji, wyrzuca mnie do samego początku. Moje pytanie: Co w tym momencie mam zrobić, jak sformatować poprawnie dysk i zainstalować poprawnie system? [b]Czy ktoś wie jaka jest przyczyna tego błędu i czy jest jakiś sposób aby to wszystko zadziałało poprawnie, tak jak trzeba ? [/b]
Żeby nie było banalnych odpowiedzi, dodam, że rozkręciłem komputer, wyczyściłem, sprawdziłem podłączenie i wszystko było ok. Na wszelki wypadek odłączyłem podmuchałem i podłączyłem ponownie, próbowałem też zmienić porty bo mam 4 ale to nic nie zmieniło, więc powróciłem do wpięcia "podstawowego". Próbowałem jeszcze kilkakrotnie na różne sposoby ale problem przy formacie i instalowaniu systemu dalej ten sam.
[b]Pilnie proszę o konkretną odpowiedź, pozdrawiam.[/b]

maciekj22
komentarz
komentarz

Zamiast formatować dysk C, usuń go (usuń partycję dysku C) :)

  • Dobra wypowiedź 1
hulk69
komentarz
komentarz

Maciek, zastanawiałem się nad tym ale miałem obawy że mi później go w ogóle nie będzie czytało, jesteś pewien, że to jest bezpieczna operacja ?

pytam bo mam tylko 1 partycję na dysku C

maciekj22
komentarz
komentarz

Jeśli coś jest zepsute to bardziej tego nie zepsujesz, prawda? :)

zzUNDEFEATED
komentarz
komentarz

Tak bezpieczna, najwyżej przywrócisz sobie partycje za pomocą Menadżera partycji (:

hulk69
komentarz
komentarz

ok czyli ryzyk-fizyk, próbuje

maciekj22
komentarz
komentarz

Napisz co Ci z tego wyszło.

hulk69
komentarz
komentarz

[b] [url="http://www.forumpc.pl/index.php?showuser=91124"]zzUNDEFEATED[/url]a gdzie znajde menedżera partycji skoro nie mam systemu, da tak rade ?[/b]

maciekj22
komentarz
komentarz

No ja też nie bardzo potrafię sobie to wyobrazić :) spróbuj tak jak mówiłem i zobacz co się będzie działo.

hulk69
komentarz
komentarz

[quote name='maciekj22' timestamp='1344195774' post='1552473']
Napisz co Ci z tego wyszło.
[/quote] wyszło stary zajebiście masz u mnie wielkie piwo :) system się instaluje, wielkie dzieki za rozwianie moich wątpliwości, pozdrawiam i miłego wieczoru życzę.

maciekj22
komentarz
komentarz (edytowane)

Zmaż to "przekleństwo" bo Ci warna wstawią ;) a tak to nie ma sprawy :)

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

@Autorze
Na przyszłość używaj tego (jako botowalną płytę):
[url="http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-AntiMalware,Program,Windows,13117.html"]http://www.dobreprog...dows,13117.html[/url]
Prawda, ze proste? :cfaniak:

  • 1 rok później...
Dziewczyna w tarapatach
komentarz
komentarz

Mam ten sam problem, usuwam partycje i to rowniez nie pomaga:/ w momen ie kiedy utworze nowa partycje wychodzi ten sam blad. Ktos pomoze?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.