x-kom hosting

Apple - czyli co sądzisz o jabłuszku?

Gość
utworzono
utworzono

Witam

Trochę dlaczego założylem ten temat:

Zastanawiam się jak producenci wpływają na konsumenta
zastanawiałem się czy da radę wcisnąć najgorsze gówno osobie, jeżeli
produkt jest dobrze rozreklamowany oraz dobrze sprzedany.

Chciałbym podjąć tą dyskusję, gdyż założyłem temat na kilku forach i zdania są albo:
to super sprzęt, dobrze wykonany
albo: sprzęt dla tępych i bogatych

Niestety ja jestem zdania że można wyrazić to jednym słowem:

[size=5][b]iSHIT[/b][/size]


[size=4]Jakie są wasze odczucia na temat sprzętu apple?[/size]
[size=4]Sądzicie że jest dorby? czy może kompletnie do ... podcierania ;'][/size]

piotrasta
komentarz
komentarz

trole patentowe :P (ale jak prawo jest patologiczne to z tego korzystają ale nie na tym temat ma chyba polegać)
wystarczy dobra reklama (może przekaz podprogowy) i kupisz wszystko

Gość
komentarz
komentarz

Ja kupię wszystko?

Sądzisz że ktoś kto sprawdza plany konstrukcyjne sprzętu który kupi jest taką osobą ?

piotrasta
komentarz
komentarz

uwierz mi wystarczy odpowiednia reklama i jak wspomniałem przekaz podprogowy (poczytaj sobie)

radekx
komentarz
komentarz

Jaki przekaz podprogowy?
Możesz podać linki do wiarygodnych dowodów/opracowań naukowych?
W latach osiemdziesiątych może jeszcze ktoś w to wierzył.
Póki co nie ma naukowych dowodów, że przekaz podprogowy o ile może i trochę działa, to działa na tyle długo, żeby zdążyć dobiec do sklepu/kompa i kupić sprzęt.

Generalnie Apple zdobywa fanów dzięki budowaniu ideologii wokół swojego sprzętu oraz przemyślanej reklamie.
Zresztą obiektywnie patrząc, ich urządzenia naprawdę są wykonane tak, że przyjemnie na nie patrzeć i używać.

Inna sprawa, że nie mam ani jednego ich gadgetu, bo nie lubię zamkniętych hardwarowo i softwarowo zabawek, których nie można normalnie skomunikować ze sobą czy komputerem.
A tak, w każdej komórce z Androidem (wcześniej z Symbianem) oraz w tablecie mam pozmieniane oprogramowanie.
No i Apple nagrabił sobie swoją debilną polityką patentową. Nie dosyć, że ich innowacyjność technologiczna jest zerowa, bo są tylko mistrzami formy, to jeszcze patentują oczywiste rozwiązania i potem się chamsko procesują.
Pazerna i małostkowa firma.

Izolator
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='linux master' timestamp='1341525916' post='1532916']
Witam

Trochę dlaczego założylem ten temat:

Zastanawiam się jak producenci wpływają na konsumenta
zastanawiałem się czy da radę wcisnąć najgorsze gówno osobie, jeżeli
produkt jest dobrze rozreklamowany oraz dobrze sprzedany.

Chciałbym podjąć tą dyskusję, gdyż założyłem temat na kilku forach i zdania są albo:
to super sprzęt, dobrze wykonany
albo: sprzęt dla tępych i bogatych

Niestety ja jestem zdania że można wyrazić to jednym słowem:

[size=5][b]iSHIT[/b][/size]


[size=4]Jakie są wasze odczucia na temat sprzętu apple?[/size]
[size=4]Sądzicie że jest dorby? czy może kompletnie do ... podcierania ;'][/size]
[/quote]

Witam, to mój drugi post więc prosiłbym o wyrozumiałość. Co do tego "sprzęt dla tępych i bogatych" no to jest prawda znam takich tzn. informatyków co mają "ejpla" i myślą że są najlepisi we wszechświecie.
A co do tego "super sprzęt, dobrze wykonany" jedynie co mi sie w nim podoba to ekran retina co ostatnio wyszedł na macbooka no i na ipodzie bo mam, i system iOSX jest dość wygodny bo istalujesz programy jak na konsoli i nie musisz sie martwić o rejestry zaśmiecone itd. a jak chcesz usunąć program to tak jak prawie usuwasz skót na pulpicie we windowsie hehe.

A moje odczucia to takie że, wkurza mnie to że te macbooki mają takie "złomliwe" podzespoły a kosztują dwa razy więcej niż normalny laptop czy komp, albo itunes jak podłączam ipoda to zamias prosty przesył zrobić to sie musisz bawić sie itunesem a żeby coś przeżucić to musisz mieć podłączony internet, czyli jednym słowem jak to powiedziałeś iShit pozdro.

Edytowane przez Izolator
piotrasta
komentarz
komentarz

[quote][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif] to jeszcze patentują oczywiste rozwiązania i potem się chamsko procesują.[/font][/color][/quote] lub jeszcze lepiej patentują to co ktoś już wcześniej wymyślił

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote]

Witam, to mój drugi post więc prosiłbym o wyrozumiałość. Co do tego "sprzęt dla tępych i bogatych" no to jest prawda znam takich tzn. informatyków co mają "ejpla" i myślą że są najlepisi we wszechświecie.
A co do tego "super sprzęt, dobrze wykonany" jedynie co mi sie w nim podoba to ekran retina co ostatnio wyszedł na macbooka no i na ipodzie bo mam, i system iOSX jest dość wygodny bo istalujesz programy jak na konsoli i nie musisz sie martwić o rejestry zaśmiecone itd. a jak chcesz usunąć program to tak jak prawie usuwasz skót na pulpicie we windowsie hehe.
[/quote]

Widać że kolega chyba nie wie co mówi.

Jak byłem w Berlinie na spotkaniu dt. zabespieczeń sieci CISCO, na sami było 650 osób z największych firm, każdy w garinturku.
Miejsc było o 350 za dużo. Mieli wszyscy prawie lapopy, ja aktualnie ze swoim MSI ,obok mnie gość siedzial z TBP, drugi z ITP
większość z was nie wie co to bo taki sprzęt nie ejst dla was dostępny. No i tam siedzieli ze wszystkim, z dellem, z HP, z lenovo, acer, asus itd.

No i jeden gość z firmy która projketuje wnętrza biurowców nie pamiętam nazwy, przyszedl z MacBooKiem AIR
wokół niego na 3m nikt nie siedział bo każdy wiedział że może zarazić się "iSHIT idiots" jak to potem rezes jednego z banków określił.

Ja tam byłem gościnnie więc nie byłem jakiś szczególny, choć nikt nie atrzył na mojego laptopa krzywo,
znalazłem tam kogoś kto miał simensa C70 i laptopa sprzed 10 lat z windowsem 98, to nikt nie czepiał się jego,
na apple wszyscy polecieli .

Niestety ale kolego nie masz racji
Ci dobrzy informtycy kupili apple bo jest intuicyjny a dobry informatyk to nie taki który umie coś naprawić tylko zarządza siecią
w firmie finanoswej izarabia 20 000zł na miesiąc.

Więc wybacz ale ja i ty to dwa światy,
za przepraszeniem nie masz nic do powiedzenia w temacie to się nie wypoiadaj.



Do @radekx

Jesteś chyba kimś kto umie sam myśleć a nie czyta to co inni piszą i udaje że myśli.


do @piotrasta

Przykładem są GooGle GlaSS niestety apple jest dla ludzi tępych i bogatych.

Jakby:
sprzęt był otwarty a oprogramowanie było open source jak android i można by było modyfikować wszystko oraz
wszystko byłoby kompatybilne to OK.
Jakby:
sprzęty miały wymienną baterię i złącza których się używa a sprzęt byłby trwały
Jakby:
polityka patentowa była inna



To może z naciskiem na MoŻe kupiłbym ich sprzęt,.

Na razie to jest iSHIT

Edytowane przez linux master
za duzy obrazek
radekx
komentarz
komentarz (edytowane)

Kolego wyżej, wybacz moją kiepską percepcję, ale nic kompletnie nie rozumiem z tego Twojego referatu, rodem z jakiegoś anty applowskiego ku klux klanu
Dla mnie to jakaś umysłowa czkawka i myślowy słowotok, ale ok, pewnie nie doszedłeś do siebie po bankiecie po TEJ BARDZO WAŻNEJ KONFERENCJI. O ile nań byłeś zaproszony.
Zresztą widać, że komputerowe pseudonerdy, to faktycznie dorośli z mentalnością dzieci. Izolować się od gościa bo ma MacBooka...
Niby toto inteligentne, niby garniaki pozakładają, na konferencje jeżdżą, a inteligencja społeczna na poziomie minoga. Nawet Windows cacy, ale IOS be. No jak dzieci.
Ogarnij się kolego, bo nikomu tym nie zaimponujesz.
A takich konferencji jest całe mnóstwo, bo zaczęli je traktować jako niezłe źródło zarobku na takich aspołecznych minogach, którzy lubią się potem chwalić gdzie to nie byli i czego nie widzieli.
Wiem, bo sam uczestniczyłem w organizowaniu podobnych konferencji.

Dla mnie produkty Apple to ładne, przyjemne dla oka zabawki i nic ponad to.
Testowałem te zabawki, i dla mnie są ok o ile nikomu nie przychodzi do głowy szukać funkcjonalności ponad te przewidziane prze Apple.
Niemniej do głowy by mi nie przyszło pogardliwie patrzeć na kogoś, kto tych urządzeń używa.
Generalnie gdyby tylko o to chodziło, to mój stosunek do tej firmy byłby obojętny.
Natomiast nie lubię tej firmy dlatego, bo jej zarząd wygląda na jakąś sektę, a przy tym zachowuje się jak stado sępów żerujących na cudzych pomysłach.
Plus kompletne nie przyznawanie się do błędów i wciskanie, że tak miało być.

No, z mojej strony wszystko w tym wątku.

Edytowane przez radekx
  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

Ciekaw jestem że na tym się zarabia.

Jak tam się wchodziło tylko z zaproszeniem a o imprezie nawet nikt w mediach nie napiasł.

Ciekawe...

offmyself
komentarz
komentarz (edytowane)

Dodam od siebie kilka słów, bo czytając wypowiedzi niektórych chce mi się śmiać. Jestem posiadaczem kilku sprzętów od Apple'a, między innymi Iphone'a, MacBooka Pro oraz iPada, bardzo często używam iMac'a. Zgadzam się z tym, że ten sprzęt jest drogi. Uważam, że ta cena nie bierze się z nikąd. Samo wykonanie produktów jest na bardzo wysokim poziomie i żałosne dla mnie jest porównywanie przeciętnego laptopa nawet do najtańszego MacBooka air czy pro jeżeli chodzi o jakość wykonania. Dodam również że nawet taki zwykły gadżet jak złącze MagSafe zainstalowane tylko w laptopach Apple [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/MagSafe"]http://pl.wikipedia.org/wiki/MagSafe[/url] potrafi ochornić nas od zespucia sprzętu.
Nie rozumiem wypowiedzi typu : "zwykła zabawka". Człowieku, który to napisałeś , czy Ty kiedykolwiek miałeś bezpośrednią styczność z produktami, czy Tylko polegasz na opinii "innych znawców". Niestety wielu ludzi wysnuwa opinie na temat różnych produktów nawet nie mając bezpośredniej styczności z nimi.
Żyjemy w Polsce i jak wiadomo nie był u Nas i nie jest popularny system MacOSX. W większośći jesteśmy przyzwyczajeni do systemu Windows. Ja również od wielu lat używałem Windowsa i jakkoś nie miałem specjalnych zastrzeżeń do jego funkcjonowania. Jednak nadszedł moment, kiedy komputer nie tylko służy mi do pisania w wordzie czy przeglądania internetu (w gry nie grałem i nie gram) ale także do pracy. Analizowałem wiele pozytywnych i negatywnych opinii na temat zarówno systemu od Apple jak i samych urządzeń. Negatywną cechą z jaką nie mogłem się pogodzić to na pewno cena, ale doszedłem do wniosku, że warto czasami spróbować czegoś nowego. Po wielu trudach udało mi się zakupić pierwszego MacBooka. Na początku system wydawał się dziwny, no bo jak można zamykać okienka w [b]lewym [/b]górnym rogu ? Wystarczyły 2-3 dni abym potrafił posługiwać się systemem tak jak używanym dotychczas Windowsem. Po kilku latach użytkowania mogę stwierdzić, że kupno MacBooka to najlepsza rzecz jaką mogłem zrobić. Nie chodzi tu o [b]szpan[/b] który krytykują ludzie, bo na tym akurat nie bardzo mi zależało. Probelmy, które występowały w Windowsie podczas pracy w programach do obróbki dźwięku, w systemie Mac OSX nie występują. Pragnę dodać, że komputery Apple'a (Mac Pro) wykorzystywane są w większości studiów filmowych podczas obróbki materiału. Czasami zdarza mi się obrabiać zdjęcia w photoshopie i pod tym względem Mac również przeważa. Matryca w MacBookach a matryca w "zwykłych" laptopach to przepaść. Jakość wyświetlanego obrazu ni jak się ma do tego z "przenośnego peceta". Nie mówię oczywiście o przypadkach, gdy zdjęcia obrabiamy rzadko i nie czerpiemy z tego korzyści finansowych.
Piszecie że "łolaboga", chcąc wgrać coś do iPhone'a czy iPoda trzeba używać iTunes. Owszem, trzeba, ale nie rozumiem w czym problem. program jest banalny w obsłudzie i od początku nie sprawiał mi żadnych problemów. Używając iTunes macie narzędzie, które służy zarówno do Waszego telefonu, tabletu czy przenośnego odtwarzacza muzyki, możecie za jednym kliknięciem zsynchronizować te wszystkie urządzenia i nie martwić się że na telefonie macie utwór, którego akurat nie ma w iPadzie, a jest nam bardzo potrzebny.

Piszecie , że Apple to zablokowane software'owo produkty. Również zgadzam się z tym, stwierdzeniem, ale mam swoje zdanie na ten temat. Po co mi możliwość zmiany wyglądu ikon w telefonie ? Różowe 11letnie dziewczynki będą niezadowolone, że nie mogą mieć ikon w stylu Justin Bieber. Ja się pytam , [b]po co ? [/b]Tak samo sprawa wygląda z dzwonkami, po co mi na dzwonek super hit, którego ludzie mają po dziurki w nosach ? Może jestem staroświecki posiadając dzwonek w postaci zwykłego "ring ring" ale za bardzo mnie to nie przeszkadza.

Podsumowując, mogę stwierdzić, że produkty Apple'a skierowane są do specyficznej gupy osób. Dla jednych jest to [b]narzędzie szpanu [/b], dla innych [b]narzędzie pracy , rozrywki[/b]. Oczywście nie każdy może pozwolić sobie na zakup np.MacBooka za 8000zł , gdy w "podobej " konfiguracji sprzętowej Windowsowy laptop kosztuje 2-3tys. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy rzeczywiście stać mnie na to, aby spróbować czegoś nowego/innego. Jeżeli tak, to nie widzę przeszkód do zakupienia iPhone'a czy innego urządzenia Apple'a. Jeżeli się nie spodoba zawsze można je odsprzedać.
Ale ludzie, błagam Was , zanim napiszecie że iPhone,iPad itd. to badziewne zabaweczki dla bogaczy, dotknijcie i przetestujcie te urządzenia (gwarantuje Wam , że nie będziecie mieli problemów z obsługą, bo produkty Apple są tworzone do tego aby tych problemów nie sprawiały) a potem wysnujcie wniosek. Wniosek, który będzie podparty własnym doświaczeniem a nie "wywodami" osób, które na "oczy" nie widziały jakiegokolwiek produktu Apple'a.

Edytowane przez offmyself
  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

Jesteś pewien że za drogi?

Ja sam posiadam laptopa droższego od Najnowszego MacBooK PRO

System OS X to jedna wielka dziura,



Widać ludzie faktycznie dzielą się na idiotów oraz [b]i-diotów.[/b]


Jakby apple był faktycznie taki dobry, kupiłbym ich sprzęt.

Sam mój laptop kosztował ponad 10 000zł
Podobna konfiguracja jak u MacBooKa który był obecnie.
System jaki był to windows


Niestety ale laptopy Apple się praktycznie nie da naprawić.
Wiem bo to coś rozbierałem. I niestety musiałem naprawić
Zaś w moim laptopie łatwo wszystko idzie, łatwo się czyści itd.



A jak się zepsuje DA SIĘ wymienić część a nie komputer jak jest w przypadku MacBooKa



Faktycznie masz rację to nie są rzeczy da bogaczy bo taka kobieta da dupy 5 razy i ma iphone 4s.
Wiem bo byłem takich rzeczy świadkiem
Taki robotnik co ma 2000 na miesiąc będzie odkładał cały rok na iPAD`a

Więc przepraszam to nie są zabawki dla ludzi tępych i bogatych, tylko po prostu dla
i-diotów.



Zapraszam cię na konferencję arch-linux, tam będzie mowa o takich ludziach co używają apple.

możesz się ze mną nie zgadzać, ale jako sieciowiec gwarantuję ci:
-OS X to system dziurawy i tam sié nic nie zmienic neistety ale bardzo latwo jestci sie wlamac.
-iphone 4s ma wbudowana baterie, Ona pada i pada urzadzenie
dodam tez ze mozna uzyc jako urzadzenie podsluchowe duzo latwiej niz przy androidzie
w iphone nie akceptujesz ustawien zabespieczen na uzywanie pdozespolow sprzetowych

podobnie jest w ipadzie.


Niestety ale wlamac sie do ciebie jest 5000x latwiej niz do klasycznego Windows.

http://www.dobreprogramy.pl/Lion-przechowuje-hasla-jako-tekst,Aktualnosc,33042.html

Polecam ci przeczytac moze zaczniesz sam myslec a nie kopiowac to co kiedys gdzies uslyszales.

Na Discavery chanel wypwoaidali sie ludzie dakladnie z takimi samymi pogladami jak ty.


Mysl sam a nie sluchaj innych i kopjuj ich zdanie !

offmyself
komentarz
komentarz (edytowane)

Wybacz, ale mój poprzedni post w całości został napisany przeze mnie .
[quote name='linux master' timestamp='1341689553' post='1534041'] i-diotów. [/quote]
mówisz o sobie ?

[quote name='linux master' timestamp='1341689553' post='1534041'] jakby apple był faktycznie taki dobry, kupiłbym ich sprzęt. [/quote]
fajnie i co dalej ?

[quote name='linux master' timestamp='1341689553' post='1534041'] mój laptop kosztował ponad 10 000zł [/quote]
Jestem bardzo szczęsliwy z tego powodu. ThinkPady tyle kosztują, jeżeli wiesz o czym mówię.

[quote name='linux master' timestamp='1341689553' post='1534041'] Apple się praktycznie nie da naprawić. [/quote]
Jak się nie potrafi to się nie naprawi.

[quote name='linux master' timestamp='1341689553' post='1534041'] -iphone 4s ma wbudowana baterie, Ona pada i pada urzadzenie [/quote]
A masz iPhone'a 4S, że tak mówisz ? raczej nie
Ona "pada" i można w każdej chwili wymienić ją na nową.

[quote name='linux master' timestamp='1341689553' post='1534041'] Niestety ale wlamac sie do ciebie jest 5000x latwiej niz do klasycznego Windows. [/quote]

Jakoś mnie to nie rusza

[quote name='linux master' timestamp='1341689553' post='1534041'] kopiowac to co kiedys gdzies uslyszales. [/quote]
:mur: Popieram swoje zdanie z poprzedniego postu, widzę że inteligentni ludzie tego nie przeczytali

[quote name='linux master' timestamp='1341689553' post='1534041'] Mysl sam a nie sluchaj innych i kopjuj ich zdanie ! [/quote]

[quote name='offmyself' timestamp='1341673259' post='1533872'] Ale ludzie, błagam Was , zanim napiszecie że iPhone,iPad itd. to badziewne zabaweczki dla bogaczy, dotknijcie i przetestujcie te urządzenia (gwarantuje Wam , że nie będziecie mieli problemów z obsługą, bo produkty Apple są tworzone do tego aby tych problemów nie sprawiały) a potem wysnujcie wniosek. Wniosek, który będzie podparty własnym doświaczeniem a nie "wywodami" osób, które na "oczy" nie widziały jakiegokolwiek produktu Apple'a. [/quote]

Gratuluję rozumu.

Nie wypowiadam się dalej na ten temat bo szkoda mojego pisania, jak i tak nie potrafisz tego przeczytać. Chwal się swoim laptopem na którym oczywiście "śmigają" "wszystkie gry w FHD na max detalach". Powodzenia

Edytowane przez offmyself
Gość
komentarz
komentarz

miałem thinkpada ale jak był to jeszcze IBM

niestety ale chyba nie posiadasz daru myślenia ;]

offmyself
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='linux master' timestamp='1341733500' post='1534172'] niestety ale chyba nie posiadasz daru myślenia ;] [/quote]
A to może stwierdzić jedynie kompetentna osoba.

Zakładasz temat "Apple-czyli co sądzisz o jabłuszku" więc ci napisałem co sądzę . Ty [b]wpierasz każemu swoje zdanie[/b], którego [b]nie masz prawa mieć [/b]nie posiadając i nie używając na codzień jakiegokolwiek produktu Apple'a. Ja wiem swoje , ty wiesz swoje. Może kiedyś twoje zadanie się zmieni, ale napewno nie poprzez czytanie w internecie opini hejterów, których w większośći [b]nie stać na zakup produktów[/b] i tylko [b]zazdroszczą innym.[/b]
Ja tobie proponuję wziąć się za naukę bo szkoła ponadgimnazjalna tego wymaga a mamusi lub tatusiowi bądź innemu sponsorowi serdecznie podziękować za tego "laptopa" którego masz. Pomódl się również o rozum, bo w tym wieku możesz go jeszcze ulepszyć, aby w dorosłym życiu potrafić rozróżnić poglądy osób dorosłych i doświadczonych od "opinii" nakręconych i zazdrosnych małolatów.

Edytowane przez offmyself
gizmo223
komentarz
komentarz

[b]Nie ma co się kłócić i narzucać zdania innym swojego. Autorze po ten wątek założyłeś by każdy się wypowiedział swobodnie.[/b]
Wracając do tematu sam jestem posiadaczem iPoda Nano 8GB 4 generacji i jestem z niego mega zadowolony. Fakt jest taki, że nic specjalnego nie oferuje za tą ceną, konkurencja jest tańsza, a i oferuje więcej za niższą cenę, jedynym czym Apple przekonuje to jest faktycznie jakość wykonania i tyle, poza tym osprzęt jest gorszy.
Miałem iPhone 4 i go sprzedałem bo mnie irytowało ciągłe się wieszanie systemu, ponoć aktualizacja by rozwiązała problem, ale już miałem dosyć i się go pozbyłem. Co sądzę o iPhonie 4 fajny sprzęt lecz za drogi za to co oferuje, irytujące wieszanie się systemu oraz prawie wszystkie lepsze aplikacje płatne. Zdjęcia takie sobie robi, wszyscy zachwalają zdjęcia jakie wykonuje, a jak się robi pod słońce to jakaś masakra nawet zwykły K770i robi lepsze wtedy zdjęcia.

Igorrodz
komentarz
komentarz

Z tego co wiem to większość podzespołów i elementów dla komórek od iApple produkowana jest przez Samsunga, nieprawdaż?

offmyself
komentarz
komentarz

Niektóre elementy tak, ale nie tylko przez Samsunga, z tego co wiem ekrany do iPadów są produkowane przez Sharp'a.

Gość
komentarz
komentarz

wszystko jest produkowane w fabrykach foxconn gdzie ludzie przez wyzysk firm popełniają samobójstwa ;)
apple - dobre solidne sprzęty - beznadziejna polityka firmy wysoce ograniczająca użytkownika, jeśli lubisz być zaszczuty że może ci urządzenie zablokują bo im nie podpasisz bierz odrazu :D

offmyself
komentarz
komentarz

[quote name='klopers33' timestamp='1342293107' post='1538399'] apple - dobre solidne sprzęty [/quote]
z tym się zgadzam w 100%
[quote name='klopers33' timestamp='1342293107' post='1538399'] jeśli lubisz być zaszczuty że może ci urządzenie zablokują bo im nie podpasisz [/quote]
możesz to rozwinąć ?

Gość
komentarz
komentarz

więc rozwijam - regulamin użytkowania urządzen appla jest bardzo restrykcyjny, w przypadku jego złamania poprzez naprzykład jailbreak urządzenie zostaje zablokowane co sprawia duży problemy gdy zaczyna nam się nudzić odblokowany soft gdyż aplikacje jednak sa lepsze gdy są płatne, gdzies obiło mi sie o uszy że nawet piracka piosenka na telefonie może spowodowac blokadę telefonu...

offmyself
komentarz
komentarz (edytowane)

Gdzie to przeczytałeś ? Posiadasz iPhone'a ? Ja tak i napiszę prawdę na ten temat.
Informacje o blokowaniu telefonu to totalne brednie. Znam wielu ludzi, którzy mają zrobiony na iphonie jailbreak i nigdy nikt nie miał zablokowanego telefonu. Ja tego u siebie nie robiłem, bo nie mam takiej potrzeby.
[quote name='klopers33' timestamp='1342295004' post='1538433'] piracka piosenka na telefonie może spowodowac blokadę telefonu [/quote]
Wszystko wgrywa się przez iTunes który nie ma możliwości rozpoznania "pirackich" piosenek. Importuje się do niego media podobnie jak do innych odtwarzaczy audio.
Właśnie przez takie "informacje" ludzie są negatywnie nastawieni do Apple'a, a większość z nich nie zna faktów.

Edytowane przez offmyself
Gość
komentarz
komentarz

[quote name='klopers33' timestamp='1342295004' post='1538433']
gdzies obiło mi sie o uszy że nawet piracka piosenka na telefonie może spowodowac blokadę telefonu...
[/quote]
tak jak napisałem to nic pewnego - co do jailbreak tak straszyli oficjalnie czy wprowadzili nie wiem - wiem że odblokowanie zablokowanego iphona kosztuje 500złotych i nierzadko takie modele sie trafiaja w komisach

offmyself
komentarz
komentarz (edytowane)

Niczego takiego nie było i nie ma. Kwasu możesz narobić poprzez używanie kart typu GreveySim (czy coś w podobie) w przypadku, gdy masz telefon z poza Polski a chcesz korzystać z niego w Polsce. Ta karta/nakładka na SIM powoduje, że telefon myśli, że za każdym razem użytkownik dzwoni na 112 i w ten sposób omija się blokadę SIM. Operatorzy mają podejrzenia i mogą zablokować Ci połączenia i musisz się tłumaczyć.
Czasami też ludzie przywożą iPhone'y z np. Anglii, które gdzieś znaleźli . Potem okazuje się, że ktoś zgubił telefon i zgłasza to do operatora a operator blokuje taki telefon. Polacy jak to polacy przywożą takie iPhone'y do kraju i potem bujają się z nimi bo nikt takich kupić nie chce. Na allegro kilka razy z czymś takim się spotkałem.

Edytowane przez offmyself
Gość
komentarz
komentarz

a jednak... http://www.mackozer.pl/2010/02/15/apple-banuje-w-appstore-uzytkownikow-iphoneow-z-jailbreak/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.