x-kom hosting

Bezpieczeństwo danych

patrolvip2@wp.pl
utworzono
utworzono

Witam serdecznie :) Może od razu do rzeczy :) Mam serwer na kompie (apache) i pod nim kilka komputerów. Jak zrobić kopię zapasową żeby mi zobiło kopię wszystkich danych z wszystkich kompów? Są tamam ważne dane (biuro). Dziękuje z góry za odp i pozdrawiam :)

  • 2 tygodnie później...

enet
komentarz
komentarz

na jakim systemie pracują te komputery? bo ten co jest apache to pewnie na linuxie

nitro07
komentarz
komentarz

Serwera Apache nie wykorzystasz do tworzenia kopii zapasowych ze stacji klienckich.

Najpierw zorganizuj sobie miejsce na przechowywanie kopii zapasowych i zastanów się, co konkretnie chcesz archiwizować i jakie to są ilości danych.

Ile jest komputerów klienckich i jakie mają zainstalowane systemy operacyjne ?

  • 4 tygodnie później...
patrolvip2@wp.pl
komentarz
komentarz

[quote name='nitro07' timestamp='1342764154' post='1542187']
Serwera Apache nie wykorzystasz do tworzenia kopii zapasowych ze stacji klienckich.

Najpierw zorganizuj sobie miejsce na przechowywanie kopii zapasowych i zastanów się, co konkretnie chcesz archiwizować i jakie to są ilości danych.

Ile jest komputerów klienckich i jakie mają zainstalowane systemy operacyjne ?
[/quote]
Powracam do tematu bo nie mogłem pisać. Komputerów jest 16 a system operqcyjny na serwie to win xp i na reszcie komputerów też.

nitro07
komentarz
komentarz

XP w jakiej w jakiej wersji ? To jest kluczowe Home edition czy Professional ?
Masz jakiś budżet przewidziany na to zadanie ?

patrolvip2@wp.pl
komentarz
komentarz

[quote name='nitro07' timestamp='1345015210' post='1559703']
XP w jakiej w jakiej wersji ? To jest kluczowe Home edition czy Professional ?
Masz jakiś budżet przewidziany na to zadanie ?
[/quote]

kurde chyba professional...z budzetem da sie cos zrobic :)

nitro07
komentarz
komentarz

To jest ważne sprawdź to, czy na każdym komputerze masz XP Pro.

patrolvip2@wp.pl
komentarz
komentarz

[quote name='nitro07' timestamp='1345142366' post='1561027']
To jest ważne sprawdź to, czy na każdym komputerze masz XP Pro.
[/quote]
Teraz takiej możliwości nie mam. Napiszę jutro rano :)
Wiem że jesteś doświadczonym informatykiem i bardzo cenię sobie Twoje rady bo już raz pomagałeś :)

[quote name='nitro07' timestamp='1345142366' post='1561027']
To jest ważne sprawdź to, czy na każdym komputerze masz XP Pro.
[/quote]
Win xp professional + SP3 :)

nitro07
komentarz
komentarz

Musisz dobrze przemyśleć, czy zależy Ci tylko na wykonywaniu kopii zapasowych, czy oczekujesz czegoś więcej.
Do składowania danych z kopiami zapasowymi dobrze sprawdzi się NAS + okresowa archiwizacja na płytach. (Nie wiem jeszcze jakie to będą ilości danych), kopie wykonasz bezpłatnym programem CobainBackup.
Jeśli oczekujesz czegoś więcej, nakładanie polis, zarządzanie zdalne, instalacje nienadzorowane, serwer plików i drukarek, serwer intranetowy - wówczas zainwestuj w serwer z Windows Server.

Rozsądnym rozwiązaniem jest zakup np. [url="http://www.ceneo.pl/13196903"]T110 II E3-1220 2x2GB ubLV 2x500GB SATA 3,5" S100 DVDRW 3yNBD + ROK MS Found[/url] w cenie dostajesz serwer z 3 letnią gwarancją Next Business Day oraz licencję na Windows Server 2008 R2 na licencji Foundation - tylko tu uwaga, na tej licencji z zasobów i usług serwera może korzystać max 15 użytkowników/urządzeń.

Jeśli ograniczenie do 15 użytkowników jest dużym problemem (np. wiesz, że firma się rozbuduje o kolejne jednostki) to zainwestuj (ale to już będzie droższe rozwiązanie) w serwer + Windows Server Standard + licencje CAL (zgodnie z liczną użytkowników/urządzeń).

patrolvip2@wp.pl
komentarz
komentarz

A wytłumaczysz jak działa NAS? Tak z prostego na nasze :)

nitro07
komentarz
komentarz

Tutaj masz dobry opis [url="http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Recenzja_NAS_Synology_DS209.-2526.html"]LINK[/url] - w sieci znajdziesz mnóstwo materiałów na ten temat.

  • 9 miesięcy później...
4pc
komentarz
komentarz

Porównanie ofert dla firm - http://www.tanibackup.pl/oferta/bezpieczna-przystan-porownanie-cen/

Jak widzisz rozpiętość cenowa ofert jest po prostu ogromna, ale jak najbardziej można dobrać coś odpowiedniego pod siebie ;-)

Morelka
komentarz
komentarz

Piszesz to czysto teoretycznie czy też masz jakiekolwiek pojęcie na temat tych usług?

4pc
komentarz
komentarz

Korzystam z bezpiecznej przystani z taniego backupu. Po prostu w przypadku naszych danych jedynym sensownym miejscem do ich umieszczenia był serwer zewnętrzny, na którym wszystkie dane będą zaszyfrowane. Inna opcja kompletnie nie wchodziła w grę.

Morelka
komentarz
komentarz

Możesz przybliżyć o czym piszesz? Bo te zagadnienia w zasadzie nic mi nie mówią? Tani backup? Bezpieczna przystań? ;-)

4pc
komentarz
komentarz

Wpisz sobie w google nazwy - to nazwa usługi backupowej, w której pliki trzymasz na zewnętrznych nośnikach, w firmie backupowej. Wszystko masz zaszyfrowane i zabezpieczone. To po prostu usługa w której chronisz swoje dane przed niepowołanym dostępem. Rozumiesz?

Morelka
komentarz
komentarz

Ja to dobrze rozumiem? Ta sama usługa w jednej firmie kosztuje 40 zl, a w drugiej 4 tysie? Przecież to całkowicie bezsensowne i niemożliwe ;-)

4pc
komentarz
komentarz

Tak, dobrze rozumiesz. W jednym przypadku mała polska firma, a w drugim potentat zagraniczny. Można zrozumieć, że w takich przypadkach płaci się po prostu za nazwę, bo jak widać całość można zorganizować bez porównania taniej...

Morelka
komentarz
komentarz

O co powinniśmy zapytać właścicieli usługi przed zakupem? Wogóle jest o co pytać? Skoro to znasz to jakie widzisz wady?

raffallcom
komentarz
komentarz

wada jest na pewno 1 bardzo duża musisz mieć dobry upload aby to wszystko wysłać do danej firmy u której będziesz miał zamówioną usługę a przy większej ilości komputerów może to zająć nawet kilka godzin

  • 1 miesiąc później...
4pc
komentarz
komentarz

Nie zgadzam się - u nas mamy zwyczajną kablówkę osiedlową, a wszystko działa aż miło.

Upload na maksymalnym poziomie łącza. Tani backup ma dobre serwery. Morelka - wykupiliście usługę?

Morelka
komentarz
komentarz

Tak, korzystamy. Z ulopadem to prawda - nie ma żadnych problemów, do tego dobre wsparcie. Jak dotąd bez większych uwag.
Podejście profesjonalne - jesteśmy zadowoleni.

4pc
komentarz
komentarz

A znasz jakieś konkrety? Tzn. w ilu miejscach ulokowano pliki? Przesyłaliście dane online, czy po prostu cały nośnik prosto do nich?

Morelka
komentarz
komentarz

Nie znam szczegółów - znacznie ma dla mnie to, że usługa działa stabilnie i nie mam z nią żadnych problemów.
Kontakt dobry, podobnie jak transfer - nie ma się czego czepiać. Pozostałe kwestie nie mają znaczenia.
 

4pc
komentarz
komentarz

Jeśli z usługą będzie się coś zmieniało, coś będzie nie tak, to pisz. Niech ludzie wiedzą czy można za jakiś tam prezent ceny usługi od kogoś znanego, kupić wartościową usługę. Po swoim doświadczeniach twierdzę, że tak, ale to już czekam na opinie innych.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.