x-kom hosting

Warunki posiadania legalnego systemu

Igorrodz
komentarz
komentarz

OEM = wersja na jeden komputer, przypisuje sie do płyty głównej. Raz zainstalujesz - przenieść na innego peceta już legalnie nie możesz (na tym samym możesz używać - instalować wiele razy; możesz też zmieniać komponenty ale nie płytę główną).

  • 3 miesiące później...

ComputerHelpPage
komentarz
komentarz (edytowane)

Gunwo..prawda (Można ściągnąć system) Użycie już używanego klucza doprowadzi do "wykrycia" że masz piracki system jeśli jest on zarejestrowany na cb możesz śmiało ściągnąć jeśli masz,miałeś płyta to miałeś prawo zrobić kopie zapasową przed ową sytuacją ;D z każdą grą,filmem itp. tak jest.. Ale tak naprawde jak użyjesz pirackiego aktywatora,klucza aktywowanego to prawdopodobieństwo wykrycia tego jest znacznie małe ;P Tak jak: Xbox jest lepszy Od Playstation ^^ po prostu nie da rady ;P 

 

 

                                                                                                                                                      - Administrator http://helpcpu.pl.tl

Edytowane przez ComputerHelpPage
  • 1 rok później...
kamil777
komentarz
komentarz

[spoiler]Witam , zepsuł mi się laptop z win 7 kupiłem inny lecz bez systemu wgrałem win 7 i aktywator chew wga i wszystko było ok do momentu pojawienia się win 10

chce dokonać aktualizacji lecz bez licencji raczej nie da rady , mam pytanie czy mogę uzyc oryginalnego klucza win 7  z komputera który jest zepsuty , próbowałem to robic lecz po próbie windows anytime uprage ,wyskakuje mi bym akeptował warunki a potem ponownie wpisał inny klucz[/spoiler]

Igorrodz
komentarz
komentarz

miałeś płyta to miałeś prawo zrobić kopie zapasową przed ową sytuacją

Owszem lecz każdorazowo musisz udowodnić (w przypadku kontroli) ze miałeś rzeczywiście legalny system a to czego używasz to tylko kopia zapasowa. Jak to zrobisz nie mając oryginalnego nośnika, naklejki z kluczem, faktury zakupu lub innych elementów które sa dołączane do systemu przy jego zakupie?

 

Ale tak naprawde jak użyjesz pirackiego aktywatora,klucza aktywowanego to prawdopodobieństwo wykrycia tego jest znacznie małe

Nie zmienia to faktu że posiadasz piracką wersję systemu, ukradzioną jego właścicielowi/producentowi/wydawcy/deweloperowi :P

 

http://youtu.be/SuPDcQF1XBE


kupiłem inny lecz bez systemu wgrałem win 7 i aktywator chew wga i wszystko było ok

Piratom nie pomagamy - więcej w filmiku, który wstawiłem wyżej.

1.jpg

kamil777
komentarz
komentarz

Witam , mam orginalny sysem z innego komputera który uległ uszkodzeniu ........

Zayfi
komentarz
komentarz
mam orginalny sysem z innego komputera który uległ uszkodzeniu ..

 

Nie masz oryginalnego systemu. Tamten system jest przypisany do uszkodzonego lapka.

  • Dobra wypowiedź 1
kamil777
komentarz
komentarz

TZN  ze komputer popsuty a system do wyrzucenia?....przecież zapłaciłem za ten system i chce go nadal używac na jednym urządzeniu tylko przypisac pod inny komputer...

Zayfi
komentarz
komentarz
TZN  ze komputer popsuty a system do wyrzucenia?.

 

Co się stało z lapkiem?

kamil777
komentarz
komentarz (edytowane)

Uszkodzona płyta głowna ,to acer wiec wiadomo nie opłacało się inwestować tym bardziej ze komputer miał już kilka lat , inny kupiłem w sklepie internetowym informacja o  braku systemu była załaczona  drobnym drukiem....

Edytowane przez kamil777
arkadiusz97
komentarz
komentarz

Nie zmienia to faktu że posiadasz piracką wersję systemu, ukradzioną jego właścicielowi/producentowi/wydawcy/deweloperowi :P

A jak wyszło na jaw, że MS współpracuje z NSA i wkrada osobiste dane to nikt się nie czepiał :P

Gość
komentarz
komentarz

nny kupiłem w sklepie internetowym informacja o  braku systemu była załaczona  drobnym drukiem....

 

Nie żartuj zachowujesz się naiwnie, zawsze możesz dokupić system ale wyjdzie drożej niż preinstalowany.

Igorrodz
komentarz
komentarz

[SPOILER]

komputer popsuty a system do wyrzucenia?

Tak i nie. Zgodnie z licencją system OEM przypisuje się do konkretnego urządzenia - do jego płyty głównej. Niemniej zgodnie z prawem UE można system przenosić dowolnie, odsprzedawać etc byleby w danym momencie tylko jedna kopia działała tzn. był aktywny tylko jeden klucz. Jak już go zainstalujesz i będziesz chciał zaaktywować to zrób to telefonicznie i w rozmowie powołaj się na ten przepis (zasadę). Jeśli nadal będą uparci poszukaj pomocy u swojego lokalnego Rzecznika Praw Konsumenta.[/SPOILER]

 

mam orginalny sysem

aktywator chew wga i wszystko było ok

Masz oryginalny czy pobrany z sieci i zaaktywowany aktywatorem? bo nie rozumiem... :E

Masz klucz (nalepkę), płytę, pudełko, fakturę lub paragon etc ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.