x-kom hosting

Błędy RAM-u ?

Czystka
utworzono
utworzono (edytowane)

Mam zainstalowany program "MemTest" i właśnie skanuje pamięć... Skanuję z powodu bluescreenów które z nagle np podczas przeglądania internetu się pojawiają(0x00001a). Windows vista 32bit, 4GB RAM ddr3 (wiem że 32bit tyle nie ogarnia). Test jest dopiero w połowie a już wyświetla mi się 99błędów. Co z tym zrobić? Na kompie głównie gram, przeglądam neta i słucham muzyki. Problemów większych nie ma, tylko te BSoD. Nie pojawiają się często. Co zrobić?
Edit : 141 już błędów
Edit 2 : 173 błędy

Edytowane przez Czystka

KLICHO
komentarz
komentarz

Oddaj ram na gwarancje :)

Czystka
komentarz
komentarz (edytowane)

Gwarancji nie ma bo nową graficzną mam.
Była zintegrowana ale wrzucona jest Nvidia Gts450

Edytowane przez Czystka
KLICHO
komentarz
komentarz

czyli zerwałeś plombę z obudowy ? Jak rozumiem ?

Antagoniss
komentarz
komentarz

BSOD-y pojawiają się losowo czy może są związane z konkretnym programem, grą?
Jeśli masz 4GB w konfiguracji 2 x 2GB DDR to przetestuj obydwa moduły osobno.

Czystka
komentarz
komentarz (edytowane)

Zerwałaś*. Nie było żadnej plomby. Wywaliłam tylko takie prostokąty metalowe żeby kartę zamocować.
Żeby nie dublować : obydwa testowane i to samo. BSoDy są najczęściej podczas przeglądania internetu, grania w Minecraft. W GTA IV i innych raczej nie wywala.

Edytowane przez Czystka
Antagoniss
komentarz
komentarz

Sorry za dubel, ale nie jestem pewien czy mnie dobrze zrozumiano. Jeśli testowałaś każdy moduł osobno to czy również na obydwu program znalazł błędy czy tylko na jednym module ram.

Czystka
komentarz
komentarz

[quote name='Antagoniss' timestamp='1336678235' post='1497808']
Sorry za dubel, ale nie jestem pewien czy mnie dobrze zrozumiano. Jeśli testowałaś każdy moduł osobno to czy również na obydwu program znalazł błędy czy tylko na jednym module ram.
[/quote]
na obydwu

KLICHO
komentarz
komentarz

Czyli nie straciłeś gwarancji. Oddaj je do sklepu w którym kupiłeś i po sprawie

Czystka
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Klicho' timestamp='1336679392' post='1497827']
Czyli nie straciłeś gwarancji. Oddaj je do sklepu w którym kupiłeś i po sprawie
[/quote]
Straciłaś*, kupiłaś*
i przyjmą? Ale reinstal systemu(dostałam z płytką) robiłam

Edytowane przez Czystka
KLICHO
komentarz
komentarz

Przepraszam :) Tak zanieś te pamięci do sklepu w którym kupiłaś wraz z paragonem zakupu. Powinni Ci wymienić jak masz tyle błędów :)

Antagoniss
komentarz
komentarz

Skoro po reinstalu masz takie bsody to raczej faktycznie ram. Testujesz w [url="http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=144212"]Memtest86+[/url]? Bo wersje tego programu w windows nie diagnozują poprawnie ram-u.

KLICHO
komentarz
komentarz

Jeśli jej wywaliło tyle błędów to tu żadne reinstalki systemu nie pomogą. Po prostu padły pamięci Ram i nie ma co tu gdybać. Niech odda te pamięci i wymienią jej na nowe

Antagoniss
komentarz
komentarz

Obydwie naraz padły? Raczej bym podejrzewał niekompatybilność z płytą główną.

KLICHO
komentarz
komentarz

A ja bym tego nie podejrzewał. Jak na obu kościach są błędy to znaczy że kości padnięte. Więc po co kombinować ? Lepiej wymienić na nowe i nie będzie błędów

Antagoniss
komentarz
komentarz

Błędy w Memtest86+ mogą dotyczyć również problemów z kompatybilnością, w takim przypadku pamięci Ram będą nie uszkodzone ale mogą nie współpracować poprawnie z płytą. Również takie pamięci będą pracować poprawnie na kompatybilnej płycie więc wymiana gwarancyjna nie miałaby w takim przypadku podstaw.
Mam jeszcze jedno pytanie czy BSODy występowały od samego początku po zakupie nowego zestawu, czy może np. pojawiły się dopiero po zakupie karty graficznej.

Czystka
komentarz
komentarz

[quote name='Antagoniss' timestamp='1336680761' post='1497853']
Błędy w Memtest86+ mogą dotyczyć również problemów z kompatybilnością, w takim przypadku pamięci Ram będą nie uszkodzone ale mogą nie współpracować poprawnie z płytą. Również takie pamięci będą pracować poprawnie na kompatybilnej płycie więc wymiana gwarancyjna nie miałaby w takim przypadku podstaw.
Mam jeszcze jedno pytanie czy BSODy występowały od samego początku po zakupie nowego zestawu, czy może np. pojawiły się dopiero po zakupie karty graficznej.
[/quote]
Były wcześniej (przed graficzną). Nie jest testowane memtestem86+ bo to jakiś shit podobno. Jakimś innym. Na jakiejś stronie pisze, że mój komp wymaga zasilacza 428(moc) a mam 400.

KLICHO
komentarz
komentarz

Podaj pełną specyfikację komputera wraz z zasilaczem moc i jego marka

Czystka
komentarz
komentarz

[quote name='Klicho' timestamp='1336681131' post='1497856']
Podaj pełną specyfikację komputera wraz z zasilaczem moc i jego marka
[/quote]
Nie wiem jaka marka. Moc to 400(czytaj uważnie).

4GB ram
Vista 32bit sp2 home premium
AMD Phenom II X4 840 3.20GHz (4rdzenie)
Gainward Geforce GTS450

Antagoniss
komentarz
komentarz

Memtest86+ to podstawowy program do diagnostyki Ram, więc nie wiem skąd taka opinia. Nie polecam shitu ;)

KLICHO
komentarz
komentarz (edytowane)

Czytam uważnie ale marka jest ważna . Ten sprzęt pobiera gdzieś z 300W

Edytowane przez Klicho
Czystka
komentarz
komentarz

[quote name='Klicho' timestamp='1336681590' post='1497863']
Czytam uważnie ale marka jest ważna . Ten sprzęt pobiera gdzieś z 300W
[/quote]
Jakiś no-name chyba. Bez zabezpieczeń. Jak zasilacz się spali to spali się wszystko

KLICHO
komentarz
komentarz

To zasilacz proponował bym wymienić na jakiegoś Chiefteca 400-450W :) będzie dużo pewniej. A pamięci daj na gwarancje i powiedz że występują błędy i są niestabilne

Czystka
komentarz
komentarz

[quote name='Klicho' timestamp='1336682536' post='1497876']
To zasilacz proponował bym wymienić na jakiegoś Chiefteca 400-450W :) będzie dużo pewniej. A pamięci daj na gwarancje i powiedz że występują błędy i są niestabilne
[/quote]
Seasonic X-Series 650W albo Seasonic X-Series X-750W nie byłby lepszy? Jest szansa(a jak jest to w jaki sposób) wymienić graficzną na jakiegoś GTX-a? Używana miesiąc tylko.

KLICHO
komentarz
komentarz

No będą dużo lepsze lecz czy potrzebna Ci aż taka moc ? 650W będzie wystarczający chyba że chcesz jakieś SLI lub CrossFire to 750W

i do tego procka to co najwięcej według mnie 6850 lub 6870 więcej nie ma sensu się pchać

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.