x-kom hosting

Płyta ASUS P5VD2-VM/S - aktualizacja biosa

NighTe
utworzono
utworzono

Witam.

Otóż, mój problem jest taki. Posiadam wyżej wymienioną płytę główną, która z tego co słyszałem jest ogólnie badziewna, bo produkowana dla marketów (taki właśnie jest mój komputer :/). Chcąc przeinstalować system z XP na siódemkę muszę prawdopodobnie zaktualizować biosa, ponieważ przy normalnej instalacji 7 wyskakuje błąd apropo sterowników CD/DVD. Tak czy inaczej, udało mi się uczynić pendrive'a bootowalnego, wrzuciłem tam co trzeba, z DOS'u uruchamiam aktualizację, jednak wyskakuje mi błąd "The program file's part number does not match with your system ". Przeczytałem, że może to być spowodowane błędnym plikiem .bin z biosem. Jednak nie widzę innej możliwości, jak te pliki, które właśnie ściągnąłem. Pobrałem je ze strony Asusa, z modelu P5VD2-VM, jednak bez tego dodatku "/S", czy to inny model? Jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu?

Pozdrawiam

Black_Tiger
komentarz
komentarz

Wersja Bios [u]MUSI absolutnie pasowac do pelnego numeru modelu plyty.[/u]
W innym przypadku ryzykujesz, ze zobaczysz w efekcie tylko czarny ekran.

NighTe
komentarz
komentarz

Problem w tym, że do dokładnie mojego modelu płyty nie ma nigdzie ani biosa, ani żadnych sterów. Nic.

Black_Tiger
komentarz
komentarz

Jaki dokladnie komunikat wyrzuca Win 7?
Jaka wersje biosu probujesz wgrac?

NighTe
komentarz
komentarz

Próbuję wgrać 1302, z 1202 też próbowałem. Moja wersja to 0103. A ów komunikat to:
"Brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków CD/DVD." Przekopałem internet, żadne z podanych rozwiązań nie zadziałało. Pozostał mi jedynie ten BIOS, którego nie mogę zmienić :/.

Krycha``
komentarz
komentarz

Ta płyta to takie dno, że w ogóle szkoda gadać. Nawet RAMów 800MHz nie obsługuje. Moim zdaniem nie ma co kombinować z tym syfem i kupić coś normalnego: http://allegro.pl/okazja-msi-7276-g965-chlodzenie-fv-gw-6m-i2122578682.html 100zł, a obsługuje wszystkie procesory na LGA775/RAMy DDR2 nawet 1066MHz/karty graficzne.

NighTe
komentarz
komentarz

Żeby ta stówka jeszcze była w portfelu, to byłoby dobrze ;). Zdaję sobie sprawę, że to dno, ale taki komputer rodzice kupili x lat temu. Ale załóżmy, że chciałbym kupić tą płytę główną. Jestem kompletnym laikiem, więc mam parę pytań: Byłby konieczny format dysku? Lub czy byłyby jakieś problemy z przepinaniem obecnego sprzętu pod nową płytę? No, i oczywiście czy nie ma problemu przy tej MSI z aktualizacją biosu, etc..

Black_Tiger
komentarz
komentarz (edytowane)

Chipset [u]VIA P4M900[/u] = kazda inna plyta bedzie miala inny chipset = pelna instalacja OS bedzie niestety konieczna.
Odnosnie wersji [u]Bios[/u] do plyty P5VD2-VM S (E) - ostatnia ma numer [u]0507[/u] a ty podajesz [u]wersje 0103[/u] ???

Edytowane przez Black_Tiger
NighTe
komentarz
komentarz

Posiadam kartę P5VD2-VM/SI, a nie SE, niestety.

Black_Tiger
komentarz
komentarz

Skad masz Bios do tej plyty?
Bo Asus podaje tylko wersje P5VD2-VM/SE

NighTe
komentarz
komentarz

Nie dokładnie do niej. Do modelu -VM, bez żadnych dodatków. Na początku byłem przekonany, że to to samo.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.