x-kom hosting

Jak włączyć dualband w Asus RT-N56U + kilka pytań o konfigurację

Szemot
utworzono
utworzono (edytowane)

1. Mam ten ruter i moge ustawić parametry sieci 2,4Ghz i oddzielnego połączenia 5Ghz. Z tego co wiem może on pracować w trybie dualband czyli obie naraz. Jak to zrobić? Dodam, że mam polecaną do tego rutera kartę Wifi PCI-e 300Mb Asusa.

2. I drugi problem to taki, że wstępnie bawiłem się ruterem i było wszystko ok. Po jego konkretnej konfiguracji z przydzieleniem mu stałego adresu wewnętrznego DMZ i po podłączeniu, że net śmiga nie mam teraz możliwości podłączenia z siecią 5Ghz w komputerze na którym jest ta karta Asusa Wifi 300Mb/s ale laptop który jest tylko w sieci g widzi ta sieć 5Gz i o dziwo tylko ją. W ogóle nie rozumiem tego

3. Ostatnim problemem jest to, że wiadomo iż sieć n ma znacznie większy zasięg. Czasem nawet kilkukrotnie. Wcześniej trzymając laptopa w sieci g na biurku (3 ściany + podłoga) miałem zasięg mały ale pracowało. Czasem tylko jak deszcz lał to wiadomo przez wilgoć powietrza zasięg zanikał. Teraz mam PC pod biurkiem w tym samym miejscu właściwie w sieci n i często brakuje zasięgu. Nie wiem o co chodzi. sieć N ma większy zasięg a specjalnie wziąłem ten ruter a nie inny bo w testach wykazywał się jednym z najwyższych zasięgów i prędkości przesyłania przez ściany itp

Edytowane przez Szemot

szaki
komentarz
komentarz

Podja model tej karty zobaczymy czy ona chodzi w 5 GHz. Masz dwie rózne nazwy sieci dla tych pasm?
Sieć n lepszy zasięg ha w gazetach :)
Zmien umiejscowienie routera lub PC tutaj trzeba kombunować :)

Szemot
komentarz
komentarz (edytowane)

Szczerze mówiąc chyba popełniłem gafę. Bo kupowałem ten ruter i do niego były dedykowane dwie karty USB oraz PCI-E i ja kupiłem tą drugą. Uznałem z automatu, że do tego rutera i z prędkością do 300Mb/s to musi obsługiwać to. Dziś widze na stronie Asusa, że jedynie 2,4 Ghz :/ Lipa bo nawet jakby nie potrafiła pracować na obu częstotliwościach naraz to chociaż cień szansy,m że lepiej byłoby na 5Ghz.
N musi mieć zasięg większy na 100% z tego względu, że jest szybsza. Więc gdy kończy się zasięg prędkość tez powoli się kończy a nie znika od tak. Więc przykładowo jesli 1m od rutera n będzie miało prędkość do 150Mb a g do 56Mb to 10m od niech będzie prędkośc społowiona. To tak czy owak idąc tym śladem n będzie miała większy zasięg. Problem jest w tym, że rutera nie mam gdzie postawić bo nie będę prowadził kabla przez hall a komp ma też swoje miejsce tak, że ni mam go gdzie indziej postawić. Poza tym w testach na jednym z portali ten ruter wykazywał niezwykle dużą prędkość przez przeszkody np 10m+ 2 ściany. Dlatego kupiłem ruter za 500zł a nie tp linka za 80 :/


P.S. PC mogę jedynie przekręca tyłem do pokoju i tylko wtedy dobrze działa

Edytowane przez Szemot
szaki
komentarz
komentarz

Idąc tym tokiem rozumowania im szybszy samochód tym większy zasięg ;)
Nie musiz przestawiac pół pokoju czasem wystarczy go lekko przesunać,
Jak masz peceta pod biurkiem antena gdzies pewnie z tyłu schowana to i biurko zasłania i zakłocenia elektormagnetyczne z PC. Wywal antenkę na wierzch

Pobaw się jescze kanałami

Szemot
komentarz
komentarz

Ale jak mam antenkę wywalić jak ona wkręcana? Drut po prostu jak prymitywną antenę do TV?

Wiesz, dziwi mnie tylko jeszcze jedna rzecz. Skoro moja karta nie obsługuje 5Gz to dlatego widzi tylko i wyłącznie 2,4Ghz. Tylko czemu 5 letni laptop z wbudowaną kartą w sieci g łączy się z 5Ghz? Przecież jak standard g wchodził w życie to nikt nie słyszał jeszcze o 5Ghz

szaki
komentarz
komentarz

Akutat 802.11 a powstało wczesniej niz g, ale mniejsza z tym.
Moze dziwnym trafem masz kartę a,b,g bo inczej to fizycznie niemozliwe, :wacko:

Szemot
komentarz
komentarz

Albo ja coś źle napisałem albo Ty coś zrozumiałeś źle. No każda karta z jakąs cyferką jest przecież kompatybilna wstecz. Więc ta w laptopie karta G jest także zgodna z A i B. Ale czemu to widzi tylko sieć 5Ghz ( z której w ogóle nie powinien widzieć) a nie widzi 2,4Ghz z którą jako jedyną powinien pracować. Tego nie czaję

I jak z tymi antenami. Można po prostu ordynarnie jakieś druty wstawić?

szaki
komentarz
komentarz

a działa w 5 GHz i nie ste kompatybilny z b,g czy n czyli 2,4 GHz

Szemot
komentarz
komentarz

Działa stary laptop na 5Ghz który ma kartę abg

szaki
komentarz
komentarz

tak bywały takie karty WLAN które mogły działac w pasmie 5 GHz i 2,4 teraz wiekszczosć stey lub niestety to b,g,n a czekamy w tym roku na nowy standard w pasmie 5 GHz IEEE 802.11 ac gigabitowy WLAN

Szemot
komentarz
komentarz

Pojawiły mi siękolejne dwa pytania

1. Czy da się na komputerze sprawdzić w jakim standardzie Wi-Fi jest właśnie połączenie? a/b/g/n ?

2. Z tego co czytam na wikipedii o wi fi to te w standardzie N mają 300Mb tylko jeśli działają na 5Ghz. Moja karta ma do 300Mb i działa tylko na 2,4 Jak to jest więc możliwe?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.