Skocz do zawartości

ForumPC.pl używa plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu internetowego. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w polityce prywatności.    Akceptuję używanie plików cookiesZdjęcie

Jak Wgrac Windowsa Od Nowa?


 • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   jonatan21

jonatan21
 • Użytkownik
 • 2 postów
0
Neutralny
 • Numer GG:

Napisano 18 październik 2007 - 18:25

Mam plytke z windowsem xpi chce wgrac go od nowa... powie mi ktos jak to zrobic krok po kroku??
 • 0

#2 OFFLINE   grzeg16

grzeg16
 • Użytkownik
 • 1122 postów
57
Neutralny
 • Miejscowość:Krakozja.

Napisano 18 październik 2007 - 18:28

Tu masz poradnik, zapożyczony z innego forum.

Przygotowanie do uruchomienia instalacji systemu z płyty CD:

Podczas gdy komputer się uruchamia, rozpoczyna się proces tzw. Bootowania - PC szuka wtedy na podłączonych do komputera nośnikach systemu operacyjnego, po znalezieniu uruchamia go. Jeżeli systemu nie ma na żadnym z naszych nośników komputer oznajmia nam to informacją na ekranie: Disk boot failure

Korzystając z bios`u nasz komputer ustala, które nośniki i w jakiej kolejności ma przeszukiwać. Ponieważ instalacja systemu następuje z krążka CD powinniśmy ustawić w bios`ie poszukiwanie systemu na dysku CD.Ustawienia w bios`ie:

1. Aby dostać się do bios`u, podczas uruchomiania komputera naciskamy bez przerwy przycisk wskazany w komunikacie (podczas uruchamiania) " Press DEL to enter SETUP" czyli naciskamy klawisz Delete (na niektórych płytach głównych jest to klawisz F2)
2. Korzystając ze strzałek ŕ ß najeżdżamy na pozycję "Advanced BIOS Features" i klikamy enter.
3. Naszym oczom ukazało się okno konfiguracji zaawansowanych funkcji Bios`u, a w nim kolejno napędy bootowania: pierwszy, drugi i trzeci. Najeżdżamy na opcję "First boot Device" i naciskając kilkakrotnie klawisze "page up" i "page down" ustawiamy w tej opcji "CDROM". Dzięki temu nasz PC będzie teraz początkowo szukał systemu na dysku CD
4. Wracamy teraz do głównego okna bios`u (klikamy ESC). Za pomocą strzałek zaznaczamy "Save & Exit Setup", co oznacza po polsku "Zapisz i opuść program". Wciskamy klawisz Enter. Na ekranie pokazuje się opcja czy naprawdę chcemy opuścić program wraz z zapisaniem wszystkich wprowadzonych zmian. Klikamy na literę Y - Yes (z ang. Tak). Wkładamy do napędu CD płytę z systemem Windows i klikamy na Enter.Uruchomienie instalacji systemu:

1. Gdy na naszym ekranie pojawi się komunikat "Dowolny klawisz spowoduje rozruch z tego dysku CD", klikamy dowolny klawisz np. Enter,
2. Następnie naszym oczom ukazuj się okno w którym postawimy nasze pierwsze kroki podczas instalacji. Do wyboru mamy trzy opcje: instalacja systemu, naprawa, Zakończ. Wciskamy klawisz Enter, aby rozpocząć instalację systemu.
3. Pokazuje się umowa licencyjna, aby ją zaakceptować klikamy F8.
4. Jeżeli na naszym dysku jest już system Windows widzimy na ekranie propozycje do jego naprawy. My jednak nie chcemy naprawiać systemu tylko instalować od nowa, więc klikamy na ESC.
Tworzymy partycje:


Jeżeli jest to nowa instalacja:

1. Dysk musimy podzielić na partycje, widzimy napis " Obszar nie podzielony na partycję (i rozmiar naszego całego dysku).
2. klikamy na klawisz "C" i wpisujemy ile ma być miejsca na naszej partycji "C" następnie znów najeżdżamy na "obszar nie podzielony na partycję (reszta wolnego miejsca) klikamy klawisz "C" i wybieramy ile ma być miejsca na naszej partycji D i tak do momentu aż zużyjemy wszystkie wolne miejsce.

Teraz następne kroki są takie same dla nowe instalacji jak i dla reinstalacji systemu.

Jeżeli już wszystko jest ustawione wybieramy partycję "C" i klikamy klawisz Enter, przejdziemy do następnego kroku instalacjiFormatowanie:

Partycja na której chcemy mieć system, koniecznie musi być sformatowana:

1. Zostajemy poproszeni przez instalator o wybór plików i szybkość formatowania, zaznaczamy "Formatuj partycję stosując system plików Fat", można także NTFS, ale nie polecam, bo później programy starszego typu (dosowe) nie widzą dysku. Potwierdzamy chęć formatowania klawiszem "F" (UWAGA! FORMTOWANIE POWODUJE UTRATĘ WSZYSTKICH DANCYH DOTYCHAS ZAPISANYCH NA DYSKU).
2. Partycja na której instalujemy system nie może mieć mniej niż 2000Mb, zaleca się użycie rozmiaru od 5-10Gb (5000-10000Mb)
3. Na ekranie pojawia się informacja: " Aby kontynuować i sformatować partycję, naciśnij klawisz Enter". Należy wtedy kliknąć na Enter.
4. Druga i następne stworzone przez nas partycje zostają na razie nie sformatowane, później sformatujemy je spod systemu.Konfiguracja podczas instalacji w trybie graficznym:

Kiedy formatowanie partycji zostanie ukończone, możemy obserwować proces kopiowania plików niezbędnych do instalacji na nasz dysk twardy, po skopiowaniu, odczekujemy 15sekund na ponowne uruchomienie komputera (podczas tego uruchomienia wyskakuje także napis "Dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CD" teraz nic nie klikamy). Po ponownym uruchomieniu instalacja jest kontynuowana już w bardziej zaawansowany sposób i w ładniejszym systemie graficznym.

1. Po kilku minutach od uruchomienia instalacji systemu na ekranie widzimy okno oferujące możliwość wyboru języka i układu klawiatury. Klikamy na przycisk "Szczegóły"
2. W tym oknie klikamy na "Stany Zjednoczone" i na usuń, następnie klikamy na "Polski(214)" i także na usuń, zostawiamy jedynie "Polski programisty". Klikamy na dalej.
3. W oknie "Spersonalizuj swoje dane" wpisujemy swoje nazwisko i organizację.
4. W następnym oknie jesteśmy poproszeni o podanie naszego kodu dołączonego do naszej wersji systemu (oczywiście większość znajdzie te klucze na stronie [www.serials.ws]) .
5. Zgodnie z instrukcjami nadajemy naszemu komputerowni nazwę i klikamy na dalej
6. Następnie wyskakuje okno z konfiguracją sieci, zaznaczamy "ustawienia zaawansowane" i klikamy na dalej.Przed uruchomieniem systemu:

Tuż przed pierwszym uruchomieniem systemu Windows XP dokonujemy ostatnich ustawień konfiguracyjnych.

1. Klikamy na "dalej" i w nowym oknie określamy, w jaki sposób nasz PC ma łączyć się z Internetem (jeśli nie korzystamy z sieci, klikamy na pomiń).
2. W kolejnym etapie instalacji tworzone są konta użytkowników. Musimy stworzyć przynajmniej jedno konto. Wpisujemy wymyśloną przez siebie nazwę i klikamy na przycisk ŕPo uruchomieniu systemu:

1. Na naszym pulpicie nie widnieje żadna ikonka, klikamy na pulpicie prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcję właściwości. Z właściwości wybieramy zakładkę pulpit i klikamy na "dostosuj pulpit" widzimy tam napis "ikony pulpitu" i wybieramy tam te które chcemy aby były widoczne na pulpicie, klikamy na "ok." "zastosuj".
2. Instalujemy wszystkie sterowniki od naszych podzespołów, dźwięk, płyta główna, grafika, modem
 • 0

#3 OFFLINE   Sean

Sean
 • VIP
 • 2706 postów
164
Dobry
 • Miejscowość:Warszawa
Poradniki

Napisano 18 październik 2007 - 18:43

po pierwsze opcja szukaj nie gryzie :) ...a ten poradnik jest za długi i zbyt szczegółowy...musisz być swiadom ze zeby zainstalowac XP musisz, a raczej zaleca sie sformatowac partycje systemowa
oto moja instrukcja:

1. Wkładasz płyte z systemem i restart...w pierwszym ekranie wciszkasz del i ustawiasz bootowanie z płyty ( first boot device) potem zazwyczaj f 10 w celu zasejwowania zmian i nastapi restart...zobaczysz na dole komunikat aby uruchomic cos tam cos tam wcisnij jakis tam klawisz...zgadnij co musisz zrobić ;] :D
2. Gdy walniesz w ten klawisz zaczna sie ładowac modóły stery itp.................................................................
3. Gdy sie załaduje ekran powitalny walnij w enter...potem f8 w celu potwierdzenia licencji
4. Potem instalator zbada dysk ty usuniesz partycje systemowa potem ja utowrzysz formatujac............
5. Dla hp zaleca sie system plików NTFS jak coś.
6. Potem instalator sam skopiuje pliku nastepnie sie restartujac...
7. Właczy sie instalator ponownie (automatycznie) gdzie bedziesz potem potrzebny aby wklepac klucz i stwierdzisz co chcesz zainstalowac...mozesz dawac cały czas dalej dalej JA TAK ROBIE
8. Zakonczy sie instalacja i uruchomi sie XP...musisz poinstalowac stery do grafy karty dzwiekowej i co ty tam jeszcze masz...(drukarki sieciówka , net i te sprawy )
9. Cieszysz sie szybkim niezawodnym internetem
 • 0

Moje poradniki - FAQ
W przypadku jakichkolwiek problemów kieruj pytania do mnie


HACKER BOY


#4 OFFLINE   jonatan21

jonatan21
 • Autor tematu
 • Użytkownik
 • 2 postów
0
Neutralny
 • Numer GG:

Napisano 18 październik 2007 - 18:51

no a zkad mam ten klucz wziasc??
 • 0

#5 OFFLINE   luq

luq
 • VIP
 • 1825 postów
137
Dobry

Napisano 18 październik 2007 - 18:56

A masz tego Windowsa oryginalnego??
 • 0
Otwórz swój umysł! - http://www.otworzumysl.pl
Mój blog - http://luq10.wordpress.com/
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


Przekaż 1% podatku na rzecz OPP | tanie domeny w PROGRESO | Serwis Apple | Odzyskiwanie danych | Naprawa komputerów | Serwis laptopów | zakumaj.pl

Zawartość każdej wiadomości wyraża poglądy i opinie jego autora, a nie administratorów czy moderatorów (poza wiadomościami pisanymi przez nich)