x-kom hosting

RAM 1600MHz i Asrock 880 GM-LE- czy będzie pasować?

grzesiek660
utworzono
utworzono

Witam.

W specyfikacji mojej płyty (Asrock 880 gm-le) jest dokładnie taki wpis:

"Supports DDR3 2000(OC)/1866(OC)/1800(OC)/1600(OC)/1333/1066/800 non-ECC, un-buffered memory."

Aktualnie mam 2GB 1333MHz, a chciałem zakupić sobie 4GB lub 8GB 1600MHz. Czy płyta przyjmie mi ten RAM? Co oznacza skrót "OC"? No i ostatnie pytanie czy warto kupować 8GB czy polatam jeszcze kawałek na 4GB?

Menzo
komentarz
komentarz

Tak, przyjmie ten RAM (jeżeli chcesz, żeby pracowały w dualu to będzie ten nowy z 1600MHz pracował na 1333MHz) Po co Ci aż 8 GB RAMu?? 4GB nawet do gier jest wystarczająco. OC=OverClock/ing=Podkręcone/ane/anie.

Kup sobie 4GB RAM DDR3 1600MHz i podkręć procesor, żeby było FSB 1600MHz (podkręcaj co jakieś 100MHz i testuj Prime95 czy nie wywala błędów a jak nie to podkręcaj dalej. jeśli wywali błąd to zmniejszaj taktowanie co 10MHz to wtedy dojdziesz do jak najwiękrzej stabilnej częstotliwości) i wtedy ten RAM będzie Ci pracował na 1600MHz.

i wyciąg te 2GB RAMu 1333MHz.

grzesiek660
komentarz
komentarz

Stary RAM wywalę. Czyli kupić 4 GB DUAL RAM czyli 2 X 2GB (1600MHz)? Jak sprawdzić to FSB? Ja podkręcałem procesor, ale w biosie miałem tak jakby oddzielną zakładkę do podkręcania i tam wybiera się w procentach o ile chce podkręcić procek. Mam Athlona X2 2.9 teraz podkręcony jest do 3,3.

Menzo
komentarz
komentarz

pobierasz CPU-Z idziesz do zakładki CPU i tam pisze Ci "Rated FSB". podkręcaj procka do tąd asz będziesz miał FSB 1600MHz (jeśli osiągniesz takie FSB to zobacz czy komp sie bez problemu uruchamia i przetestuj procka Prime95 przes ok.2H żeby miec pewnosc czy jest stabilny. jeśli wywali błąd to przykro, ale RAM nie będzie pracował z prędkością 1600MHz. jak wywali błąt do skręcaj procka do tąd aż nie będzie wywalał błędu (Prime testuj na Small FFTs).

grzesiek660
komentarz
komentarz

Ściągnąłem CPU-Z i w zakładce CPU nie mam "Rated FSB". W przedziale Clocks, w którym powinno być to rated FSB mam tylko
Core Speed- 3335 MHz, Multipier x 14.5, Bus Speed 230 MHz, HT Link 2300MHz. Ściągałem różne wersje CPU-Z.

Menzo
komentarz
komentarz

a Everest Ultimate Edition?? poszukaj w nim gdzies ( nie wiem dokladnie gdzie bo nie uzywam go)

grzesiek660
komentarz
komentarz

W Everest Ultimate Edition znalazłem Memory Clock i pokazuje 460 MHz. Nic innego nie znalazlem...

Menzo
komentarz
komentarz

??? no a w CPU-Z ile Ci pokazuje w zakladce "Memory"? (Zrób reinstall systemu tak jak mowilem no i potem zainstaluj wszystko po kolei).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.