x-kom hosting

Konfiguracja nowego laptopa ASUS X53SV-SX413V oraz zmiana dysk na SSD.

xiiiartistique
utworzono
utworzono

Czesc . Jestem nowy na forum takze Witam wszystkich!

Dostalem w prezencie dzisiaj nowego lapka ASUS X53SV-SX413V

Cale zycie smigalem na PC nigdy na lapkach wiec mam kilka pytan dotyczacych dobrej konfiguracji.

Szczerze mowiac to nawet nie wiem ile rdzeni ma moj lapek , w menadzerze pokazuje mi ze 4 a na pudelku pisze , ze dwa :) Po drugie stery od NVIDI I INTEL GRAPHIC. Dwie karty na raz ? Nie wiem gdzie w nvidi moge sprawdzic jakie grafika ma taktowanie :) Cale zycie mialem radeona . Dalej chce sformatowac go zupelnie bo jest na nim tyle syfu , ze szok... Jak mam zainstalowac system spowrotem ? Chce zupelnie czysty system rozdzielic sobie samemu partycje ale nie wiem jak wejsc w BIOSA :D... Pomoze ktos mi ?

ciaciama
komentarz
komentarz

Do BIOSu wchodzisz klawiszem F2.
Zapewne masz dwurdzeniowy procesor, ale 4 wątkowy.
Dwie karty masz. Jedna jest zintegrowana i działa podczas zwykłego użytkowania, abyś mógł dłużej pracować na baterii. Natomiast druga karta NVIDII włącza się kiedy laptop potrzebuje mocniejszej grafiki. Powinno to się automatycznie przełączać.

xiiiartistique
komentarz
komentarz

Dzięki bardzo za odpowiedz, a co jesli chodzi o OC procesora ? standardowo jest to 2.10 czy moge podkrecic go troche ? w stacionarnym mam c2d e 8500 3.16@3.80 bez podnoszenia napiec bez zwiekszenia temperatury chlodzenie noctua nhu12p a jak jest z lapkami w sprawie oc ? do 3 ghz dam rade wykrecic ten procek ?

ciaciama
komentarz
komentarz

Radzę nawet nie próbować. Laptop to nie stacjonarny. Nie ma takiego wydajnego chłodzenia. Będzie się przegrzewał i krótko trzymał na baterii o ile udałoby Ci się go podkręcić :P Ale tak jak mówię, nie warto.

xiiiartistique
komentarz
komentarz

acha no to z takim procem o grach moge zapomniec.... a taktowanie GT540M ? 1 GB . I po co w nim 6 gb ddr3 skoro proc taki cieńki,,,

i jeszcze jedno no bo na tym lapku jest system premium 7 x64 i jak mam ponownie zainstalowac ten system chce zrobic formata bo asus wgrał tyle syfu ze szok:)

ciaciama
komentarz
komentarz

Pewnie system jest na ukrytej pamięci recovery. W instrukcji powinno być napisane jak się go przywraca/formatuje. Ale zapewne przywróci Ci z tym całym softem Asusa, którego chcesz się pozbyć :P Najlepiej byłoby skombinować czystą instalke Windowsa 7 HP x64 :P
[quote]acha no to z takim procem o grach moge zapomniec.... a taktowanie GT540M ? 1 GB . I po co w nim 6 gb ddr3 skoro proc taki cieńki,,,[/quote]
Ale procesor to nie tylko częstotliwość taktowania. Poza tym ten procesor ma technologię HT i obsługuje 4 wątki mimo 2 rdzeni :P (info na temat proca tutaj -> [url="http://www.notebookcheck.pl/Intel-Core-i3-2310M.46228.0.html"]http://www.notebookc...0M.46228.0.html[/url] ). Co do RAMu to może troszkę przesadzili, bo 4GB spokojnie by wystarczyło :P No chyba, że w jakiś specjalistycznych zastosowaniach czy jak stawiasz maszyny wirtualne itp.
Co do karty to odsyłam do -> [url="http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GT-540M.45920.0.html"]http://www.notebookc...0M.45920.0.html[/url]

Ogólnie laptop za koło 2k nie jest komputerem do gier :P Chociaż ten kartę ma nawet w porządku.

xiiiartistique
komentarz
komentarz

ten lap nówka kosztował mnie 8 stów dlatego go brałem :D

ciaciama
komentarz
komentarz

Gdzie? Po znajomości? Za 800 zł brałbym bez wahania :)

xiiiartistique
komentarz
komentarz

powiedzmy że po znajomości ;) no wziąłem też ale szału nie ma :) a wg Ciebie co lepsze ten proc w lapku czy c2d @3.8 skoro taktowanie to nie wszystko ?

ciaciama
komentarz
komentarz

Do gier to raczej E8400. Z resztą porównaj wyniki w benchmarkach :P

xiiiartistique
komentarz
komentarz

Czesc. Dzisiaj dostalem nowego lapka asusa x53sv. ramu 6 gb ddr3, grafika gt 540m 1gb i zaczyna się :) procek i3 2.10 ghz i dysk 500 - 5400 obrotów. Chcialbym zwiekszyc jego wydajność i zastanawiam sie nad zmianą wolnego dysku bo nie wiem jak to jest z procesorem w lapkach i czy oplacaloby mi sie wymiana np procka ??? co o tym myslicie ? dysk czy procek ? dysk pod system i kilka rzeczy , nie musi byc pojemny

[color=#ff0000]//scalam tematy[/color]
[color=#ff0000]//ciaciama[/color]

ciaciama
komentarz
komentarz

No wymiana procka w laptopie trochę kosztuje. A poza tym co chcesz od tego procka? :P Co do dysku to SSD to bardzo dobra sprawa. Natomiast co do wyboru konkretnego modelu odsyłam Cię do działu z dyskami. Ile kasiorki możesz przeznaczyć na SSD?

xiiiartistique
komentarz
komentarz

Nie wiem ile. ile bedzie potrzeba... chcialbym troche przyspieszyc tego lapka a wydaje mi sie ze ten dysk 500 gigia 5 tys obrotow to troche padaka . a co polecacie z dysków ? tylko na system i wiadomo na te najbardziej potrzebne aplikacje. 120 giga napewno wystarczy :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.