x-kom hosting

Jaki macie samochód? A jaki chcielibyście mieć?

chudy131080
komentarz
komentarz

Aktualnie prywatne.

 

 

4f0296a9cf439baa2cdb7c79bf3258c1.jpg8eecb655ff5d2ae0957fe58b51a2fc15.jpg7b53168c2ed171af76abb67ea6ae16bc.jpg

f508bd4357eae6be19f5d8e8a9180cdf.jpg

 

  • 2 tygodnie później...

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Dnia 25.02.2017 o 08:27, cinomatic napisał:

wymieniałem oczywiście regularnie co 12000 km olej (LongLife więc mogłem i 15000 jeździć ale nie chciałem tak go eksploatować)

 

15 tys. km między wymianami to zupełnie normalny przebieg we w miarę nowoczesnym samochodzie ;) Dopiero później wielu producentów zaczęło przeginać i pozwalać (/zalecać!) wymieniać olej co 2 lata lub 30 tysięcy kilometrów. Ba, w niektórych dostawczakach był nawet motyw, że pozwalano na przebiegi 50 tys. km między wymianami, jakaś totalna masakra, zamiast oleju w silniku jest już wtedy smoła...

 

My zawsze w rodzinie zmienialiśmy olej co roku, ale z grubsza wychodziło to akurat co 15 tys. km lub mniej. :)

kamilek11
komentarz
komentarz

Ja podróżuje ekonomicznym autkiem Kia Rio 2012 rok 1.4 benzynka z instalacją gazową BRC sq32 :) powiem szczerze, że jeździ wyśmienicie, bardzo ładnie wygląda i jest bardzo ekonomiczna w połączeniu z lubryfikacja jeżdżę za przysłowiowe grosze :)

  • 2 tygodnie później...
tony.st
komentarz
komentarz

Ja aktualnie posiadam Honde civic 2001 roku choć po woli chcę ją sprzedać, za bardzo blacha zabiera i kupić coś większego rodzina się powiększa

Szymon84
komentarz
komentarz

Ja jeżdżę Corsa B (1999 roku). - mój pierwszy samochód.


Aktualnie szukam czegoś w budżecie do 20 000zł, ekonomicznego. Coś polecicie?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

@Szymon84, a coś więcej jeśli chodzi o wymagania? Wielkość samochodu? Jakie roczne przebiegi? Jazda w warunkach mieszanych, czy bardziej trasa lub bardziej miasto? Masz jakieś preferencje, czy benzyna czy diesel? Ulubione marki lub kraje, z których te marki pochodzą? Preferowany rodzaj nadwozia, wyposażenie na którym szczególnie Ci zależy? :)

  • 1 miesiąc później...
cinomatic
komentarz
komentarz

Polecam Toyotę Yaris 2 ;]

moja żonka tym lata i jest naprawdę zadowolona :)

Wszystko oczywiście zależy ile chcesz wydać ale ze średniej półki cenowej naprawdę fajne autko ;]

Benzyna i spalanie 4.1L/100km w trybie mieszanym to miodzio. nawet w trybie miejskim nie przekracza 5L/100km

FrogsterPL
komentarz
komentarz

W mieście nie przekracza 5 litrów? To chyba diesel? Nawet jeśli benzynowe 1.0 jest w stanie tyle spalić w tym modelu, to ma okropne osiągi... W porównaniu do Yarisa I o tej samej mocy (aczkolwiek z innym, 4-cylindrowym silnikiem), "dwójka" 1.0 przyspiesza o setki o 3 sekundy dłużej. Przepaść...

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Yaris 1.4 D-4D ma dość fajną dynamikę w porównaniu do spalania.

  • 1 miesiąc później...
FrogsterPL
komentarz
komentarz

Te 1.4 D-4D są ogólnie bardzo polecane. Trwałe i - jak na diesla - bardzo proste konstrukcyjnie.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Mnie zdziwiło to, że one nie posiadają dwumasy jak na okres gdzie dwumasę wpychają nawet do benzyn i w sumie wtryski nie są najdroższe w regeneracji.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Regeneracja dwumasy to podobno nie aż taki majątek: http://kolo-dwumasowe.pl/s,4,cennik.html

Ale i tak myślę, że był to wynalazek tylko po to by skomplikować prostą sprawę.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Nie wiedziałem, że istnieje regeneracja dwumasy. Ciekawe jak z trwałością takiej operacji. Z drugiej strony cena brutto regeneracji wyjdzie jakieś 800 zł doliczając VAT, natomiast do przykładowo mojego domowego A4 B7 2,0 TDi (niestety) nowy zamiennik kosztuje z firmy Luk 1000 zł, a Sachs kosztuje 1100, chociaż na alledrogo są też propozycje regenerowanych ze zwrotem swojej części za 650. - mimo wszystko skłaniałbym się ku nowej części

Dwumasy widziałbym jedynie w topowych modelach typu Audi A8/BMW serii 7/Mercedes-Benz klasy S/Lexus LS (i to w wersjach z silnikiem diesela, bo kultura V8-V12, chociaż teraz bardziej V6-V12 raczej jest wystarczająca i bez dodatków tego typu), ale w codziennych konsumenckich samochodach również nie widzę sensu dla tego rozwiązania

Frog1985
komentarz
komentarz (edytowane)

U mnie od zawsze brak 4 kółek :D i jakoś mi tego nie brakuje w codziennym życiu. Ile oszczędności przez to mam.

Edytowane przez Frog1985
szynszyl1337
komentarz
komentarz

Szczerze jak idzie do kupowania podzespołów eksploatacyjnych to w porównaniu do mojej toyoty jak na większy samochód nie jest wcale droższy, a wręcz tańszy w kupowaniu podzespołów średnio-wyższej półki zamienników, może jedynie wielowahacz pod względem ceny boli i póki co po 5 latach eksploatacji silnik nic prócz filtrów, rozrządu i płynów nie wymagał, choć wtryski możliwe, że będą potrzebowały przynajmniej wyciągnięcia i wyczyszczenia w ciągu najbliższych lat, a codzienna eksploatacja tego silnika jest dość przyjemna jak na spalanie i jego możliwości. 

FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)
Dnia 19.07.2017 o 16:54, MasterYoghourt napisał:

Regeneracja dwumasy to podobno nie aż taki majątek: http://kolo-dwumasowe.pl/s,4,cennik.html

Ale i tak myślę, że był to wynalazek tylko po to by skomplikować prostą sprawę.

 

Regeneracja dwumasy nie jest polecana, bo praktycznie niemożliwe jest, by idealnie dobrać części zamienne (np. sprężyny) - zregenerowane dwumasowe koło zamachowe nie będzie miało takich właściwości jak nowe, trwałość też będzie mniejsza. Dwumasa nie jest też po to, żeby "skomplikować prostą sprawę" - zwiększa zarówno komfort pasażerów jak i trwałość układu napędowego przez skuteczniejszą eliminację drgań. Z tego co kojarzę, ma też wpływ na osiągi silnika, ale nie mogę na szybko znaleźć żadnego potwierdzającego to linka. Typ silnika i w związku z tym kultura jego pracy ma znaczenie drugorzędne, większe znaczenie ma generowany moment obrotowy - im mniejszy, tym dwumasa dłużej wytrzymuje. Ja w swoim Mondeo 1.8 (125 KM, 170 Nm) mam dwumasowe koło zamachowe od nowości, obecnie ma przejechane 210 tysięcy kilometrów. Wiele nowoczesnych diesli nie wytrzymuje 150 tysięcy.

 

I jeszcze taki cytat z http://motoryzacja.interia.pl/samochody-uzywane/porady/news-kolo-dwumasowe-usterki-i-objawy,nId,1397564:

 



Tyle się słyszy o kosztowanych awariach kół dwumasowych, że można nabrać przekonania, iż jest to element stworzony niejako na złość właścicielom samochodów i jedynie po to, aby wyciągać od nich pieniądze. Tymczasem jego obecność ma swoje uzasadnienie. Coraz większe wysilenie jednostek napędowych prowadzi bowiem do powstania silnych drgań skrętnych w układzie korbowym silnika. Z kolei chęć ograniczania zużycia paliwa powoduje obniżanie obrotów silnika w kierunku niszczących niskich częstotliwości. Jednocześnie szersze stosowanie stopów lekkich o niskim tłumieniu drgań powoduje, że wibracje mają niszczący wpływ na silnik. Drgania przenoszące się dalej na układ napędowy niszczą skrzynię biegów, przeguby i inne elementy.

I tu z pomocą przychodzi koło dwumasowe, które potrafi przejąć te drgania i je zneutralizować. Pochłaniając drgania, chroni układ korbowo-tłokowy silnika, skrzynię biegów i inne elementy. Gdyby nie obecność koła dwumasowego, w silniku doszłoby do przyspieszonego zużycia panewek, w skrzyni niszczyłyby się synchronizatory i koła zębate, nie wspominając o komforcie.

 

 

Edytowane przez FrogsterPL
MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)
Dnia 26.07.2017 o 14:05, FrogsterPL napisał:

Regeneracja dwumasy nie jest polecana, bo praktycznie niemożliwe jest, by idealnie dobrać części zamienne (np. sprężyny) - zregenerowane dwumasowe koło zamachowe nie będzie miało takich właściwości jak nowe, trwałość też będzie mniejsza. Dwumasa nie jest też po to, żeby "skomplikować prostą sprawę" - zwiększa zarówno komfort pasażerów jak i trwałość układu napędowego przez skuteczniejszą eliminację drgań. Z tego co kojarzę, ma też wpływ na osiągi silnika, ale nie mogę na szybko znaleźć żadnego potwierdzającego to linka. Typ silnika i w związku z tym kultura jego pracy ma znaczenie drugorzędne, większe znaczenie ma generowany moment obrotowy - im mniejszy, tym dwumasa dłużej wytrzymuje. Ja w swoim Mondeo 1.8 (125 KM, 170 Nm) mam dwumasowe koło zamachowe od nowości, obecnie ma przejechane 210 tysięcy kilometrów. Wiele nowoczesnych diesli nie wytrzymuje 150 tysięcy.

 

Ludzie przez dekady mieli sprężyny tłumiące na sprzęgle i nikt nie podnosił kwestii zbyt dużych drgań z układu przeniesienia napędu. Aż nagle okazało się, że zaradna firma opracowała rozwiązanie na problem którego nie było. Z osobistych doświadczeń, to mój brat ma dwumasę w swojej Polówce i nie odczuwam żadnych różnic w komforcie jazdy. Ale najlepiej zasięgnąć opinię praktyka w tym temacie:

 

 

Edytowane przez MasterYoghourt
FrogsterPL
komentarz
komentarz

Ale o czym my tu rozmawiamy, podajesz za przykład Volkswagena Polo, którego większość jednostek napędowych ma na tyle małe moce i moment obrotowy, że tam faktycznie dwumasa by nie była potrzebna (pewien jesteś, że tam jest w ogóle?). Jaki silnik ma to Polo?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

1.4 TDi 2007r. i ma dwumasę

szynszyl1337
komentarz
komentarz
4 godziny temu, MasterYoghourt napisał:

1.4 TDi 2007r. i ma dwumasę

Zgadzam się i nie zbyt przyjemnie wspominam jazdę polówką z tym silnikiem. (głównie z racji na moc)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Zabiłeś mnie, nie sądziłem że do takiego słabego sztrucla dadzą dwumasę. Zapewne z powodu 3 cylindrów i generowanych dużych wibracji.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Ten silnik to nie jest udany model. Wada konstrukcyjna powoduje, że przy 120-140 tyś pojawia się bicie osiowe wału korbowego, objawiające się nierównomierną pracą silnika, dziwnymi odgłosami, itp. Naprawa bardzo droga.

Edytowane przez MasterYoghourt
AudiAWX
komentarz
komentarz

A ja po 20 latach w Dieslach powróciłem do Benzyny. Polecam Mazdy i Hondy 2.0. zapomnicie o problemach. Lejesz i jedziesz. Na trasie 8 po mieście kobietom 10 mi 13.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Volvo i tak miało w ostatnich latach ogromne problemy z trwałością skrzyń automatycznych - osobiście wziąłbym w tej kwestii stronę męża i postawił na "manual".

AudiAWX
komentarz
komentarz

No tylko silnik 2.4 benzyna plus dobry gaz bedzie taniej od Diesla bo jednak 2.4 Diesel mojego ojca po mieście w zimie 15 walił a moje Audi Awx 1.9 mieściło się w 11.

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.