Skocz do zawartości

ForumPC.pl używa plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu internetowego. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w polityce prywatności.    Akceptuję używanie plików cookies

Zdjęcie

Komputer nie widzi napędu DVD

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Rafkas

Rafkas
  • Użytkownik
  • 27 postów
1
Neutralny

Napisano 16 październik 2011 - 15:40

Witam, mam problem z napędem DVD Optiarc 5240S a mianowicie mój komputer nie jest w stanie zainstalować do niego nowych sterowników/nie widzi go (oraz do wirtualnego napędu). Mam go (PC) od 2 lat i wszystko działa, parę dni temu chciałem odpalić płytę i nie było efektu. Początkowo nie wiedziałem o co chodzi, myślałem, że jest zniszczona ale gdy wszedłem w "Mój komputer", napęd nie był widoczny... Jedynie co w tym czasie robiłem to odinstalowałem i zainstalowałem nowe sterowniki do karty graficznej, nie wiem czy jest jakaś zależność między moim problemem a tymi czynnościami. Jest to spory kłopot, ponieważ nie mogę używać płyt. O to ruchy które wykonałem aby naprawić napęd:
1. "Menedżer urządzeń" - odinstalowanie sterownika i ponowne go wyszukiwanie przez system Windows w trybie on-line
2. Niepowodzenie instalacji sterowników
3. Po tym próba aktualizacji
4. System widzi go jako aktualny
Tak więc, sterowniki nie zostały zainstalowane a Windows widzi je jako sprawne i aktualne co dla mnie nie ma sensu i nie wiem co robić.
Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us
  • 1

#2 OFFLINE   kuba90

kuba90
  • Użytkownik
  • 377 postów
22
Neutralny

Napisano 16 październik 2011 - 15:52

to samo miałem w tym temacie prosiłem o pomoc http://www.forumpc.p...l=&fromsearch=1
a jak niechesz czystać to wejdź na tą strone http://support.micro..._drive_problems i uruchom fix it i wszystko zagra
  • 0

GTX 680 GIGABYTE OC II Asus P8Z68-VPRO  

Intel Core i5 2500K @ 4.5 GHz + Zalman CNPS quiet
2 x 4GB Kingston 1600Mhz XMP

Plextor SSD 256GB M5S || 500GB WD Black 

Be Quiet! Dark power pro 10 650W II Silentum 800 PB

Roccat ISKU FX II ASUS ROG GX800 II PS4 + LG 37LE5500

#3 OFFLINE   Rafkas

Rafkas
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 27 postów
1
Neutralny

Napisano 16 październik 2011 - 16:40

Dzięki, wszystko działa ; )
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Przekaż 1% podatku na rzecz OPP | Twój Sony Ericsson | tanie domeny w PROGRESO

Zawartość każdej wiadomości wyraża poglądy i opinie jego autora, a nie administratorów czy moderatorów (poza wiadomościami pisanymi przez nich)