x-kom hosting

zasilacz Tacens Radix V - 550W opinie

placid
utworzono
utworzono (edytowane)

Co sądzicie o tym zasilaczu ? ma ktoś ? jakie plusy , minusy ? ile ma na linii 12v ? jak u niego z kulturą pracy ? cisza to główny priorytet , cena atrakcyjna
[url="http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/2969269"]http://www.skapiec.p...37/comp/2969269[/url]

Edytowane przez placid

Gość
komentarz
komentarz

Zasilacz elektrycznie dobry i mocny za to okablowanie ma żenujące co sprawia że w tej cenie jest mało ciekawą ofertą.

placid
komentarz
komentarz

[quote name='Sicknature' timestamp='1316540268' post='1345178']
Zasilacz elektrycznie dobry i mocny za to okablowanie ma żenujące co sprawia że w tej cenie jest mało ciekawą ofertą.
[/quote]
Z czym takie żenujące ?

Gość
komentarz
komentarz

4 molexy + 1 wtyczka PCi-E to jest według ciebie bogate okablowanie? :E w klasie 550W

  • Dobra wypowiedź 1
tluk
komentarz
komentarz

Dokładnie, naprawdę porządne zasilacze o tej mocy mają dwie wtyczki PCI-E ;)

placid
komentarz
komentarz

[quote name='Sicknature' timestamp='1316541267' post='1345191']
4 molexy + 1 wtyczka PCi-E to jest według ciebie bogate okablowanie? :E w klasie 550W
[/quote]
Bogate na pewno nie nie , ale żenującego też nie widzę tak jak pisałem priorytetem jest cisza w opisach podają max 12 db to możliwe ? pod kątem ciszy w tym przedziale cenowym znajdę coś lepszego ?

EnergyShot
komentarz
komentarz

Jeśli interesuje Cię cisza rozejrzyj się jeszcze za Fractalami, jednak nowego za ~160 raczej nie dostaniesz.

rafalluz
komentarz
komentarz

[quote]jak pisałem priorytetem jest cisza w opisach podają max 12 db to możliwe ?[/quote]

Stojąc 100 metrów od zasilacza, jak najbardziej :E

Tło w większości pomieszczeń ma przynajmniej 20 dB, więc tymi dB z nie wiadomo, jakiej odległości można się podetrzeć.

A co to za konstrukcja, nie wiadomo.

tluk
komentarz
komentarz

[quote name='placid' timestamp='1316592256' post='1345360']Bogate na pewno nie nie , ale żenującego też nie widzę tak jak pisałem priorytetem jest cisza w opisach podają max 12 db to możliwe ?[/quote]
[url="http://chlodzenie.net/reviews/wielki-test-poziomu-glosnosci-wentylatorow/2/"]12 dB jest niemożliwe[/url] chyba, że testowali poziom głośności w super wytłumionym studiu nagraniowym, bez włączenia zasilacza i z jakaś zaślepką na mikrofonie...

[quote name='placid' timestamp='1316592256' post='1345360']pod kątem ciszy w tym przedziale cenowym znajdę coś lepszego ?[/quote]
Niekoniecznie bo np. [url="http://www.cooling.pl/fractal-design-tesla-550w-80,produkt,552354.html"]Fractal Design Tesla 550[/url] jest już sporo droższy (aczkolwiek w przypadku Fractala wiesz za co płacisz - jest mocniejszy i ma 5 lat gwarancji).

cubeaim
komentarz
komentarz

Cisza to główny priorytet? A jaką platformą dysponujesz, że potrzebujesz bardzo cichego zasilacza?
Masz bardzo ciche chłodzenie procka z dużym wolnoobrotowym wentylatorem?
Masz wyciszony twardy dysk, kieszenią wyciszającą?
Bardzo ciche wentylatory w obudowie, dobrze tłumiącej dźwięki?
Ledwo słyszalne w obciążeniu chłodzenie karty graficznej?

Ja nie chwaląc się wszystko powyższe mam i [url="http://allegro.pl/modularny-zasilacz-ocz-modxstream-500w-80-gw-fv-i1817847407.html"]OCZ ModxStream 500W[/url] spisuje się tam znakomicie, a nie kosztuje zbyt wiele.
Parcie na Radixa V jest według mnie nieuzasadnione.

Gość
komentarz
komentarz

Większość ludzi posiada komputer w którym zasilacz jest zazwyczaj najcichszym elementem...... no ale oni chcą cichszy :E

placid
komentarz
komentarz

Zatrzymywałem wszystkie wentylatorki po kolei , w spoczynku najgłośniejszy jest zasilacz ,i nie sam wentyl tylko szum powietrza . takie szumo buczenie , potem chłodzenie cpu ale w spoczynku gdy temp nie przekracza 45 stopni ustawiłem na płycie najmniejsze mozliwe obroty i jest w mirę ok na pewno szum zasilacza zagłusza wentyl na cpu , jak się rozkręci przy obiążeniu i powyżej tych 45 stopni to jest głośno , ale dla mnie najważniejsza jest cisza w spoczynku np przy przeglądaniu neta .

rafalluz
komentarz
komentarz

Taki głośny? Fatalnie.

Już był na cenzurowanym, bo stanowi downgrade względem Radiksa IV 500W (jeden teraz działa u mnie):

-Radix IV 500W miał wszystkie kable w oplocie, V 550W tylko wiązkę główną
-Radix IV 500W miał 444W@12V, V 550W tylko 408W
-Radix IV 500W jest cichutki w spoczynku (patrz test @infobit), V 550W najwyraźniej nie (?!)

Miałem wysokie oczekiwania, zawiódł jak mało który.

placid
komentarz
komentarz

Nie ja pisze że mój aktualny zasilacz tak szumo buczy ( jest to modecom premium 500 ) i szukam cichego zasilacza w dobrej cenie cisza najważniejsza właśnie w spoczynku Radix v 550 wydawało mi się że własnie będzie dobry , tani jest i myślałem że skoro iv jest cicha to piątka tym bardziej

cubeaim
komentarz
komentarz

Wez sobie modularnego Modxstream za 200zl i bedziesz mial cicho.
Modecom premium to badziewie, kazdy dobry zasilacz bedzie od niego duzo cichszy.

Igorrodz
komentarz
komentarz

Każdy nie-z-czarnej-listy zasilacz będzie elektrycznie i zabezpieczeniowo lepszy od tego Modecoma Premium ale co do ciszy to... testował ktoś jego głośność względem innych zasilaczy?

Gość
komentarz
komentarz

Skoro nie ma w sieci żadnego testu tego modelu to chyba nie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.