x-kom hosting

Jaki Monitor Kupić?

Conrack1410
utworzono
utworzono

Mam prośbę o umieszczenie tematu ogólnego o MONITORACH LCD

w którym będziemy dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat paneli LCD

który najlepszy do gier , filmów, pracy .. ?

Chodzi o to ,żeby osoby mające nowsze monitory dzielily się wrażeniami z ich użytkowania co na pewno będzie bardzo pomocne dla osób szykujących się do kupna nowych paneli LCD

ugresia
komentarz
komentarz
który najlepszy do gier , filmów, pracy .. ?

Aie ma monitorów all in one. Jedne mają szybką reakcję matrycy, drugie żywsze kolory.

Ja polecam monitor Apple Cinema Display. Są to naprawdę porządne monitory na których nie ma bad pixeli i są żywe (realistyczne) kolory. Głównie ten monitor jest używany przez grafików ale jeżeli chcesz mieć coś dobrego to właśnie ten monitor

arcix
komentarz
komentarz

Samsung SyncMaster 203B

Bardzo fajny monitorek 20' 1400x1050,600:1,300cd/m2,8ms.

Ma on spore możliwosci ustawienia ekranu,bardzo dobra jakośc barw i podświetlenia matrycy.

Kurzun
komentarz
komentarz

Było milion razy. Użyj szukajki.

mikrus
komentarz
komentarz

no ale z tego co zrozumiałem to Conrack1410 nie chce kupić monitora tylko stworzyć temat w którym w jednym miejscy będą zebrane dobre monitory do poszczególnych zadań. Przychyliłbym się do propozycji bo co 5 sek pojawia się temat monitora i nie używają opcji "szukaj"

kwachu1992
komentarz
komentarz

no właśnie Panowie.

Conrack nie pyta o monitor dla siebie, tylko proponuje przyklejenie tego tematu, w którym będziemy się dzielić informacjami na temat poszczególnych monitorów - przynajmniej ja tak zrozumiałem.

Kurzun
komentarz
komentarz

W gazecie Next był test LCD`ków ale 20-22". Można by spisać te dane i je dodać co Wy na to? Mógłbym się tym jutro zająć.

Conrack1410
komentarz
komentarz

Dokładnie chodziło mi o to żeby był jeden temat wspólny na temat monitorów

w którym dzielilibyśmy się spostrzeżeniami na temat monitorów , rozmawiali na temat ich specyfikacji i omawiali nasze wrażenia z ich użytkowania

osoba która "wejdzie" do takiego tematu będzie miała czarno na białym dlaczego monitor X jest lepszy od monitora Y

Sprawdzimy które monitory są najlepsze do gier , filmów , pracy z programami graficznymi

Uważam ,że to może pomóc ... Myślę ,że stworzenie przez Nas takiego małego " kompedium" o monitorach będzie pożyteczne i pomoże wielu użytkownikom a także pozwoli na uniknięcie zbędnych postów na ten temat

ps: co do kupna monitora to się przymierzam :-)

mikrus
komentarz
komentarz
W gazecie Next był test LCD`ków ale 20-22". Można by spisać te dane i je dodać co Wy na to? Mógłbym się tym jutro zająć.

Jestem jak najbardziej za propozycją krzuna, dodaj taki opis jak będziesz miał chwile to co nieco rozjaśni temat ;]

Tylko stworzyć nowy temat, przykleić i tam wypowiadać się tylko konkretnie. Żeby nie było postów typu "tak to jest dobry monitor", albo "fajny monitorek". Konkrety wady i zalety, co jest za tym żeby go kupić a co jest przeciw.

Kurzun
komentarz
komentarz

Dziś popołudniu zajmę się tym + napiszę regulamin tematu ;)

marx
komentarz
komentarz

Świetny pomysł, testy ale i opinie użytkowników, może tak:

BENQ FP91G+

Podstawowe dane techniczne:

Przekątna 19" 1280x1024

Jasność: 250 cd/m2 Kontrast: 550:1

Czas reakcji [ms]:8

Cena: od 680zł ( www.esc.pl )

+ Brak smużenia, wspaniały do gier, jak i do filmów (jednak jeśli monitor tylko do filmów to panorama

+ Jak na TN świetnie odwzorowane kolory

+ Bardzo atrakcyjna cena za taki dobry monitor.

- Słabe wykończenie (krzywe złączenia na obudowie, jednak niewidoczne na codzień)

-"Czerń nie jest czarna" (Widoczne w ciemnym pomieszczeniu)

- Brak możliwości regulacji (wysokości, oraz w "prawo i lewo" :P )

Podsumowanie: Wady nie przyćmiewają zalet, po 4 miesiacach użytkowania oceniam ogólnie 9/10 (-1 za tą czerń, ale nie pzreszkadza to tak bardzo) Jak ktoś ma te 700zł i chce kupić monitor 19' to naprawde polecam tego BENQ.

Czekam na ten regulamin, jak coś to edytuję, ale myśle ze taka forma jest ok ;) Piszcie też o wadach monitorów, nie że "mój jest najlepszy"

Kurzun
komentarz
komentarz

marx bardzo dobra forma zapisu tego. Dziś dodam z gazetki next parę monitorów. Jeżeli chcesz to możesz napisać regulamin wysłać mi na PW i wtedy ewentualnie wprowadzi się jakieś poprawki. Głównie chodzi o to żeby nie pisać bez potrzeby postów typu: jaki monitor? Dodawać można tylko monitory według wyżej podanego przez Ciebie wzoru itp. Jeżeli nie to napiszę go później.

Edit: Proponowałbym usunięcie Ceny bo to się zmienia ciąle ; )

mikrus
komentarz
komentarz

nie wiem czy to nie za dużo ale można także dodać fotkę albo linka do monitora.

Kurzun
komentarz
komentarz
dodać fotkę

Tak z tym się zgadzam. Jeżeli chodzi o linki to wydaje mi się, że sensu nie ma bo każdy poszuka w google.

marx
komentarz
komentarz

Proponowałbym usunięcie Ceny bo to się zmienia ciąle
Czy ja wiem? Racja, ceny zmieniają się ciągle, jednak "orientacyjna" cena powinna być podana.
Kurzun
komentarz
komentarz

Dziś monitor kosztuje 1500zł a za dwa tygodnie będzie kosztował 1000zł. Myślę, że jeżeli ktoś chce sprawdzić cenę to już sobie poszuka ; )

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.