x-kom hosting

SLI / Crossfire - czyli łączymy karty graficzne

wual89
komentarz
komentarz

[font="arial, verdana, tahoma, sans-serif"][size="2"][color="#1c2837"]Witam. Dołączam się do tematu gdyż pilnie potrzebuje odpowiedzi na nurtujący mnie problem. Otóż mam problem z połączeniem dwóch Radeonów 5670 (HIS HD 5670 IceQ 1GB GDDR5). Po podłączeniu jest obraz jednak nie mogę włączyć właśnie opcji CrossFire. Mam zainstalowany najnowszy AMD VISION Engine Control Center jednak nie ma tam opcji Crossfire. Nie wiem też czy to ma znaczenie ale jeden 5670 ma 1 wejście na mostek crossfire a druga która niedawno kupiłem ma 2 i są połączone tylko jednym mostkiem. Dlatego uprzejmie proszę znawców tematu by mi pomogli rozwikłać ten problem.

Moja konfiguracja:[/color][/size][/font]
[color=#1C2837][font=arial, verdana, tahoma, sans-serif][size=3]Asrock 970 Extreme4[/size][/font][/color]
[color=#1C2837][font=arial, verdana, tahoma, sans-serif][size=3]Phenom X6 1035T[/size][/font][/color]
[color=#1C2837][font=arial, verdana, tahoma, sans-serif][size=3]16GB DDR3 Patriot AMD memory[/size][/font][/color]
[color=#1C2837][font=arial, verdana, tahoma, sans-serif][size=3]OCZ ZT 750W modularny[/size][/font][/color]

[color=#1C2837][font=arial, verdana, tahoma, sans-serif][size=3]Jak się sprawa ma fizycznie można zobaczyć na zdjęciu: [/size][/font][/color]
[url="http://img171.imageshack.us/img171/9696/dsc00025mp.jpg"]http://img171.imageshack.us/img171/9696/dsc00025mp.jpg[/url]

KLICHO
komentarz
komentarz

Z tego co widzę masz jedno złącze CrossFire podpięte.
Podepnij drugie i problem powinien zniknąć

wual89
komentarz
komentarz

[quote name='Klicho' timestamp='1340105140' post='1523706']
Z tego co widzę masz jedno złącze CrossFire podpięte.
Podepnij drugie i problem powinien zniknąć
[/quote]W tym problem że druga karta nie ma drugiego złącza... Na fotce widać że górna ma tylko 1 złącze Crossfire a ta niżej ma 2 nie wiedzieć czemu...

KLICHO
komentarz
komentarz

To są dokładnie 2 takie same modele ? Wiesz robienie CF z 5670 to jest marnotrawstwo pieniędzy ze wzrostem bardzo małej wydajności

wual89
komentarz
komentarz

Tak takie same modele tylko chyba rocznikowo inne...
Na kartę nie mam co narzekać bo w grach spisuje się dobrze i chciałem by było trochę lepiej więc kupiłem niedrogo drugą taką na allegro licząc na to ze je połączę
Zawsze mogę je wyjąć i sprzedać gdzieś na allegro kosztem nowej grafiki którą dałoby się zwodować gdyż obie 5670 są zwodowane...
W komputroniku mają takie dwie karty które by mnie interesowały tzn Radeon 7770 i GF 550Ti, może polecisz coś innego ciekawego co można by wziąć na raty :)

KLICHO
komentarz
komentarz

Ale jaki masz procesor i pieniędzy na to załóż temat oddzielnie w dziale kart graficznych bo to temat co do SLI i CF i spam idzie :)

  • 1 miesiąc później...
Bartek1985
komentarz
komentarz

jak myslicie mozna sprobowac szczescia dorzucic drugie 7870 oc do zasilania corsair 650 tx bronze plus,i zrobis CF?Procek to i5 2500k

cubeaim
komentarz
komentarz

Oczywiście że można :)

Bartek1985
komentarz
komentarz

no wiem wiem:-) probowac zawze mozna,a jakie sa szanse?

cubeaim
komentarz
komentarz

Szanse na co? Zasilacz da sobie radę, procesor trzeba byłoby mocno podkręcić do takiego CF.

Bartek1985
komentarz
komentarz (edytowane)

uwazasz ze zasilacz da rade,to swietna wiadomosc,zamowilem cooler akasa nero bardzo tanio bo bez pudelka i zamierzam podkrecic procka tak do 4,3 starczy?W sumie to sie zastanawiam czy dolozyc tego radka czy sprzedac tego co mam i kupic jedna ale konkretna np 670 tke,jak uwazasz.A i jeszcze jedno male pytanko ten saphire co mam teraz smiga na 1200/1400,jesli dolozyl bym drugiego to musialbym zresetowac oba do stockowych ustawien czy wyjac starego,zoabczyc czy nowy tez na tyle pojdzie i ustawic oba na wysokie obroty?

Edytowane przez Bartek1985
  • 4 tygodnie później...
23muzzy
komentarz
komentarz

Witam
Czy warto robić sli dla sprzętu:
Procek AMD phenom II 965
Ram 8 gb
Płyta GA-990FXA-D3
MSI GTX550TI 1 gb
Zasilacz OCZ 600W modularny 80+?

szagus
komentarz
komentarz

Moim zdaniem nie warto, szczególnie jeśli Twój procesor nie jest podkręcany.
Lepszym pomysłem byłoby OC procka w okolice 4GHz (wymagane dobre chłodzenie) i wymiana grafy na HD7850. Dałoby to dużo.
Starą kartę z powodzeniem mógłbyś sprzedać.

23muzzy
komentarz
komentarz

mam 2 takie karty (550 ti drugą po prostu dostałem. Mogę wydać max 500pln więc może procek [color=#000000][font=Verdana, Arial]AMD X4 FX 4170 będzie dobrym rozwiązaniem?[/font][/color]

szagus
komentarz
komentarz

Jeśli masz dwie takie karty już teraz to można zapakować. Lepiej byłoby je jednak obie sprzedać, ciutkę dołożyć i kupić jedną kartę.
Procesor, który podałeś jest gorszy od tego, który masz w grach. Od AMD nie ma nic sensownego do wymiany.
Zasilacz powinien dać sobie radę bez większych problemów.

  • 1 miesiąc później...
rafalluz
komentarz
komentarz

Odnośnie problemu microstutteringu:

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-7990-devil13-7970-x2,3329-8.html

Niezwykle ciekawa recenzja. O tym, że istnieje rozwiązanie zwane "Adaptive V-Sync" dla kart nVidii, wiemy od jakiegoś czasu. Jak się okazuje, istnieje aplikacja zapewniająca analogiczną funkcjonalność dla kart AMD.

Singen
komentarz
komentarz (edytowane)

jak uwazacie,czy robienie crossfire (7870 )ma sens na msi z77 a g45 skoro predkosci slotow sa rozne(x4,x16)Moj drugi problem to zasliacz energi ma wystarczajaco (corsair 650 tx)ale ma tylko dwa kable do pci,wiem ze mozna uzyc adapoterow ale czytalem gdzies zo takie rozwiazanie czesto nie daje oczekiwanego efektu

Edytowane przez Singen
piotrasta
komentarz
komentarz

z czego?

rafalluz
komentarz
komentarz

Wg testów, możesz mieć nawet do 30% spadku przez PCI-E x4, gdybyś miał x8, byłby to spadek rzędu ~5%, a więc wtedy można by się zastanawiać. Przy x4 zapomnij.

No i zasilacz z tylko 2x PCI-E nie jest za dobry do tych konfiguracji, aż 4 Moleksy pójdą na przejściówki, a przy nieodpowiednim dociśnięciu mogą się nawet z lekka upalić.

Singen
komentarz
komentarz

Wyczytalem w specyfikacji mobasa 2xpciex16 wiec chyba z tym jest ok. Moglibyscie to potwierdzic bo nie wiem czy dobrze spojrzalem. Co do zasilacza to musialbym dolaczyc tyklo 2 przejsciowki( 2 juz sa). Czy w takim razie moglbym sprobowac.

  • 4 tygodnie później...
marmur911
komentarz
komentarz

Witam, jestem nowy w tym temacie i potrzebuję porady, mam athlona 5000+ (@2x2,6) 2x ocz reaper 1Gb 800Mhz dysk jakiś seagate zasilacz chieftec 500W, płytkę gigabyta ga m57 SLI S4, i bohatera całej akcji czyli grafikę GF GTS 450 i zastanawiam się nad drugą i tu isę nasuwają pytania,
-czy jest sens przy takim procku i ramie (czy w ogóle to coś da, czy procesora znowu będzie brakować, żeby maksymalne fps'y łapać) ?
-czy obie grafiki muszą być identyczne (moja jest jakąś kręconą fabrycznie wersją) ?
-czy obie grafiki muszą być od tego samego producenta ?
-czy muszę coś grzebać, czy wpinam dodatkową grafikę, podłączam zasilanie, spinam SLI i hula, czy muszę coś kombinowac ze sterami ?


Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.