x-kom hosting

SLI / Crossfire - czyli łączymy karty graficzne

Creative_21
komentarz
komentarz

nie jest loterią mam i gram i nie narzekam bo w grach rówiez wypada bardzo dobrze albo miałeś i nie potrafiłeś z tego korzystać albo nie miałeś i czytasz opinie innych osób które miały karty nie dopasowane do procka albo po prostu słabsze wersje kart które się mniej skalowały

radekx
komentarz
komentarz

Wtrącę się, ale tylko w kwestii statystycznej :).
Znajomy również ma 2 x HD6850 Cyclone i z tego co wspominał, to nie zaobserwował ani razu problemów typu mikroprzycięcia i złe skalowanie.
Sam trochę żałowałem, bo chciałem sobie zobaczyć owe mikroprzycięcia, a o których tyle się pisze. Ale widzę, że to podobny byt jak himalajski Yetii ;)
Jedni go widzieli, inni mimo chęci nie mogą go przyuważyć :)
Co prawda nie wiem co on odpala na tych kartach, ale sądzę, że jakby karty generowały jakiś zauważalny dyskomfort to by o tym jęczał :)

tluk
komentarz
komentarz

[quote name='Creative_21' timestamp='1331982938' post='1465693']nie jest loterią mam i gram i nie narzekam bo w grach rówiez wypada bardzo dobrze albo miałeś i nie potrafiłeś z tego korzystać albo nie miałeś i czytasz opinie innych osób które miały karty nie dopasowane do procka albo po prostu słabsze wersje kart które się mniej skalowały[/quote]
Ile gier i benchmarków sprawdzałeś? Bo ja z 5-6 benchmarków i ponad 10 gier i mi CF działało najlepiej w testach syntetycznych i kilku grach. W pozostałych przypadkach skalowalność była słaba (rzędu 50%) lub CF w ogóle nie działało.


[quote name='radekx' timestamp='1332068392' post='1466236']Wtrącę się, ale tylko w kwestii statystycznej :).
Znajomy również ma 2 x HD6850 Cyclone i z tego co wspominał, to nie zaobserwował ani razu problemów typu mikroprzycięcia i złe skalowanie.
Sam trochę żałowałem, bo chciałem sobie zobaczyć owe mikroprzycięcia, a o których tyle się pisze. Ale widzę, że to podobny byt jak himalajski Yetii ;)
Jedni go widzieli, inni mimo chęci nie mogą go przyuważyć :)
Co prawda nie wiem co on odpala na tych kartach, ale sądzę, że jakby karty generowały jakiś zauważalny dyskomfort to by o tym jęczał :)[/quote]
Wiesz, ja tutaj nie piszę i mikro-przycięciach bo też ich nie widziałem ;) Mówię tylko, że pożytek z drugiej karty graficznej jest po części losowy, możesz mieć wydajność + prawie 100% ale równie dobrze w jakimś tytule SLI / CF w ogóle może nie działać lub będziesz mieć wydajność tylko trochę wyższą (dotyczy to również nowszych gier) i to o to tutaj chodzi :)

[quote name='Exilled' timestamp='1332077951' post='1466309']Co do CF/SLI to są różne sytuacje bo są to procesy łączenia kart i tak jak z innymi przejściówkami czasem może coś nie do końca być dobrze. Nie wiesz jak to wypadnie, nie masz 100% pewności.[/quote]
Dokładnie :)

djmakus
komentarz
komentarz

[quote]ok teraz podaj test HD 6850 w CF bo głównie o tej karcie tutaj mowa bo wybrałeś 2 karty które się źle skalują z tego co czytałem[/quote]
o rety.......i co Ci to da ?
[img]http://tpucdn.com/reviews/ATI/Radeon_HD_6850_CrossFire/images/coj2_1920_1200.gif[/img]

[img]http://tpucdn.com/reviews/ATI/Radeon_HD_6850_CrossFire/images/wow_1920_1200.gif[/img]
[size=1][url="http://www.techpowerup.com/reviews/ATI/Radeon_HD_6850_CrossFire/7.html"]źódło[/url][/size]

[quote]ktoś po prostu zawalił ten test albo te karty faktycznie ze sobą cięzko działają[/quote]
proste: na 90% to sterowniki....

[quote]NIkt nie pisał że skalują się w 100%[/quote]
ja też przecież nie piszę, że CF/SLI jest fuj i be
nie rozumiem tylko głupiego uparcia się, że "jestem nieomylny a Ty gópy"
kończę, bo szkoda czasu na denną dyskusję

tluk
komentarz
komentarz

[quote name='djmakus' timestamp='1332142801' post='1466632'][b]wniosek jest banalny: jest tysiąc czynników wpływających na skalowalność konfiguracji x-GPU[/b] [color=#d3d3d3](gdzie x to liczba kart)[/color] [b]i nie da się napisać, że CF działa wszędzie na 100%. Koniec i kropka.[/b][/quote]
No i właśnie o to chodziło :) Dlaczego niektórzy ludzie nie potrafią tego po prostu zaakceptować a tylko próbują wmawiać ludziom coś innego? Na pewnym innym polskim forum ("OC" w nazwie) też ludzie zdają sobie z tego sprawę i jakoś z tym nie walczą bo wiedzą, że to po prostu fakty ;)

Creative_21
komentarz
komentarz

no faktycznie faktycznie ktoś kupuje karty za 1200 zł żeby grać w WoW
pokaż jak wychodzi BF3 w CF i bez może ? albo jakaś nowsza wymaająca gra

moim zdaniem warto bo po 1 za 1200 zł kupimy GTX 570 który będzie może i miał parę FPS więcej w takich właśnie grach jak MAFIA II czy WoW

ale przy BF3 metro czy innych bardziej wydajnych grach już będzie ciężko dorównać 2 kartąhd6850

to już typowy wybór każdego użytkownika ja jestem zadowolony i polecam
:)

djmakus
komentarz
komentarz

[quote]no faktycznie faktycznie ktoś kupuje karty za 1200 zł żeby grać w WoW[/quote]
heh...ludzie wydają 4500zł żeby postrzelać sobie do obcych w głupim wirtualnym świecie i co ? zabronisz im ?
chciałeś byle jaki test CF R6850 to go dostałeś, więc nie rozumiem dlaczego masz problem z akceptacją pewnych faktów

@up
haha no i jesteś rozgrzeszony :piku:
niech Ci będzie, że Skyrim to stara gra [url="http://tpucdn.com/reviews/ASUS/HD_7970_CrossFire/images/skyrim_1920_1200.gif"]http://tpucdn.com/re...m_1920_1200.gif[/url]

Creative_21
komentarz
komentarz (edytowane)

noi ok zgadzam się na grach 8 letnich takich jak WoW CF/SLI może faktycznie nie działać poprawnie :)

widzisz co do tego porównania Skyrmin u mnie jest znacząca różnica między HD6850 w cf a bez

więc pewnie zależy wszystko od modelu kart

ale hd 6850 skalują się dobrze w nowszych grach

Edytowane przez Creative_21
szagus
komentarz
komentarz

Czy niektórzy mają problemy z czytaniem?
Dyskuja nie jest na temat tego, czy HD6850 x2 jest wydajniejsze od np. GTX570 ogółem w tej cenie tylko o tym, że [b]nie we wszystkich grach crossfire wygrywa[/b].
Możecie zagwarantować, że wszystkie gry, które wyjdą w przeciągu powiedzmy dwóch lat będą się doskonale skanowały w CF / SLI i wygrywały z pojedyńczymi kartami w swojej cenie? Ja nie.
Jak już pisałem, gdybym kupował komputer dla siebie to bym zaryzykował i wsadził dwie karty, jednak warto powiedzieć potencjalnemu kupcowi o pewnym ryzyku z jakim wiąże się zabawa w ten układ i pozwolić zadecydować jemu. Tyle.

  • Dobra wypowiedź 1
radekx
komentarz
komentarz

Panowie, co by nie było, szagus ma rację.
Również wolałbym kupić jedną, dobrą kartę, niż dwie i spinac je w CF czy SLI.
Jednak w większości testów jest wyraźnie podkreślana kwestia ryzyka związanego z ewentualnym kiepskim skalowaniem się kart.
Sam znam osobę, która jest zadowolona z tego rozwiązania, ale mimo wszystko też wolę unikać nadmiernej komplikacji układow komputera i pewnie wolałbym kupic pożądną kartę o gwarantowanych, nizeminnych osiągach, niż dwie i liczyć, że zawsze będzie ok :)

cubeaim
komentarz
komentarz

Gdybym miał nieograniczony budżet na PCta to zastosowałbym HD7850 x2

Gdybym miał na kartę(y) wydać 1200zł to bardzo bym się wahał między HD6850 x2 a GTX570.

W przypadku budżetu wynoszącego ok 650-700zł zdecydowanie kupiłbym jedną GTX560 SOC.

Tańszych kart niż HD6850 nie spinałbym w Crossfire bo byłoby to dość głupie rozwiązanie przy widełkach cenowych 800 - 1000zł na 2 karty.

tluk
komentarz
komentarz

Gdybym miał nieograniczony budżet problem ze skalowalnością CF / SLI niespecjalnie by mnie interesował ;)

  • Dobra wypowiedź 1
  • 3 tygodnie później...
stigmatic
komentarz
komentarz

[quote name='cubeaim' timestamp='1332247041' post='1467196']
Tańszych kart niż HD6850 nie spinałbym w Crossfire bo byłoby to dość głupie rozwiązanie przy widełkach cenowych 800 - 1000zł na 2 karty.
[/quote]

Czy ja wiem... [url="http://www.guru3d.com/article/his-radeon-6770-iceqx-turbo-crossfire-review/19"]http://www.guru3d.com/article/his-radeon-6770-iceqx-turbo-crossfire-review/19[/url]

2 x 6770 ładnie dają radę. Różnice widać w nowych grach szczególnie. Biorąc pod uwagę, że 6770 można dostać za niecałe 400zł to niezła alternatywa dla 6950 który często wypada gorzej niż taki tandem.

Właśnie się poważnie zastanawiam nad kupnem dodatkowego 6770 do CF (mam 5770).

szagus
komentarz
komentarz

W CF HD5770 / 6770 negatywny wpłyt może mieć szyna 128bit.
W benchmarkach taki combos może się sprawdzać, a w realnych grach już niekoniecznie, choć oczywiście w wielu te karty będą skalować się nieźle.

kubasmierci
komentarz
komentarz

Dlatego najlepszym rozwiązaniem w cf jest 6850/6870
ma 256 bit i jest lepiej od GTX 560 jeśli chodzi o 2 karty

  • 4 tygodnie później...
inightwolf
komentarz
komentarz (edytowane)

Hej. Mam szybkie pytanko. Posiadam karte gf gtx Zotac 470 AMP! Ciezko dostac taka druga a chce zrobic SLi. Czy moge ja polaczyc ze zwykla gtx 470 nie zotaca?


Edit: mam phenoma 955be oc do 4ghz. Myslicie ze warto dokupic ta karte czy proc za slaby

Edytowane przez inightwolf
cubeaim
komentarz
komentarz

Raczej gra nie warta świeczki. Brakuje ci wydajności? Grasz w Full HD albo w wyższej rozdziałce?

inightwolf
komentarz
komentarz (edytowane)

Gram w hd. W duzych rozdzielczosciach 1900=1200. Co do wydajnosci to troche drapie w wiedzminie 2 ma ultra

Edytowane przez inightwolf
cubeaim
komentarz
komentarz

Uberpróbkowanie zabija płynnośc w tej grze - po prostu je wyłącz.

Dołożenie drugiego GTX470 nie jest dobrym pomysłem.
Zamiast niej HD7870 lepiej by się spisała przy tym Phenomie.

  • 5 tygodni później...
szatanek
komentarz
komentarz

Ok mam parę pytań, sam chcę zrobić crossfire na: 2x [b]ATI Radeon 6850 HD Gigabyte Edition - Gigabyte G1.Sniper 3 (MOBO) - http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-g1-sniper-3-475491/.[/b]


To tak, widziałem że chyba* trzeba złączyć obie karty jakimś mostkiem. Skąd go wziąć? I jak wygląda to scalanie? Zgaduje że jest to bardziej skomplikowane niż - włożenie do mobo, złączenie, jakiś 1 programik i po krzyku.

cubeaim
komentarz
komentarz

Kupisz 2 karty to mostek będziesz miał w pudełku - a nawet 2 sztuki mostka CF.
Łączysz je nim u góry i fajrant.

  • Dobra wypowiedź 1
szatanek
komentarz
komentarz

Problem jest w tym, że mam już 1 a 2 tylko dokupuje hehe :)

radekx
komentarz
komentarz

Przy każdej karcie z taką opcją masz mostek w pudle z kartą.
Więc przy 2 sztukach masz dwa pudła, dwie karty i dwa mostki.
Chyba, że kupujesz używkę, a ktoś zawieruszył części.

Igorrodz
komentarz
komentarz

O ile dobrze pamiętam taki mostek dostałem w komplecie z moją GA-990XA-UD3 a to płyta główna - zatem różnie bywa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.