x-kom hosting

SLI / Crossfire - czyli łączymy karty graficzne

sUb
komentarz
komentarz

Bardzo przydatny temat jeżeli ktoś przeczyta dokładnie to go zrozumie i nie będzie się sprzeczał dlaczego tak anie tak, plus dla ciebie za wykonanie.

Igorrodz
komentarz
komentarz

Temat potrzebny. Mam nadzieję, że będziesz go aktualizował o wykresy wydajności w kilku grach między CF/SLi a pojedynczą kartą ;)

Gość
komentarz
komentarz

Bardzo dziękuję za przydatne informacje i pozdrawiam dałem +

  • 2 tygodnie później...
papadens
komentarz
komentarz

Jak jest z tymi mikroprzycięciami? Dokładniej, mam na myśli CF z 6850. Gdzieś na forum czytałem, że gościu zrobił test z CF 6950. To był redaktor jakiejś strony o tematyce komputerowej. Wyniki były takie, że gdy przykładowo miał 100 FPS w danej grze, to w ogóle nie odczuwał takiej ilości FPS podczas gry... no i te mikroprzycięcia. Ma ktoś z Was CF z 6850? Jeśli tak, to proszę o wyjaśnienie powyższych wątpliwości.

Gość
komentarz
komentarz

Masz mocny procesor który ogarnia 2 karty to prawie ich nie uświadczysz, masz za słaby to cię nie ominą.

Wisnia123
komentarz
komentarz (edytowane)

Mikroprzycięcia występują też, kiedy mamy mocny procesor połączony z słabą grafiką(lub odwrotnie w przypadku multi-gpu). Na własne oczy widziałem i5-760 + 9600GT w Battlefield Bad Company 2 obraz był piękny na wysokicgh detalach przyznam, ale wszystko działo się z 10 ms opóźnioną reakcją. TO jest właśnie mikroprzycięcie(ang. microscuttering). Fakt, klatek było 40, ale co z tego skoro z opóźnieniem? Po prostu karta nie nadążała przerobić wszystkiego co dostałą od proca. Natomiast jeśli mówimy o mikroprzycięciach na multi gpu to jak najbardziej jest to prawda, fraps pokazuje nam 150 klatek, wówczas kiedy my widzimy realnie z 30(strzelam)?

ZNajdę chwilę, poprawię tekst, bo jak to czytam to jakaś masakra :D dodam wykresy wydajności i coś tam dorzucę.

Edytowane przez Wisnia123
Igorrodz
komentarz
komentarz

Człowiek widzi między 27 a 60 klatek. Poniżej jest pokaz slajdów a powyżej nie widzi różnicy.

Bo tak to jest, jak się łączy nieodpowiednio karty z procesorem. Zbyt mocne lub zbyt słabe powodują właśnie coś takiego. Niestety. I dlatego lepiej sprzedać te dwie 9600GT i kupić pojedynczą GTS450 labo GTX460 768MB. Wszystko bowiem musi mieć ręce i nogi - to tak jak dać za słabego kierowcę do sportowego auta albo kierowcę rajdowego wsadzić do malucha - i tak i tak będzie źle.

Gość
komentarz
komentarz

To chyba logiczne że aby uniknąć mikroprzycięć trzeba optymalnie dobrać moc obliczeniową CPU i GPU czyli stosunek między nimi powinien być jak najbliższy znaku "="

kuba90
komentarz
komentarz

Dokładnie się zgodzę wczoraj widziałem w niemciekmi sklepie internetowym komputer jak go opisali sprzedawcy MEGA SUPER
2 procki 6 rdzeniowe AMD i w z sli z?.... 9800GTX smiech na sali !!! za 3tys euro

simi33
komentarz
komentarz

ja mam pytanie co do crossfirex jakie karty od ati/amd można łączyć w crossfirex? Bo mam np. hd 6870 i myslę nad cf z hd 6950>>6970? Jak to jest czy takie karty można łaczyć? I słyszałem że można łączyć do 4 kart i jesli ja posiadam w omim radku tylko jedno złącze CF to też mogę połączyć ze sobą 4 takie/inne radki? Bardzo mnie to ciekawi.

cubeaim
komentarz
komentarz

Można łączyć karty z tej samej rodziny tzn HD58 z HD58 i HD68 z HD68. Wyjątkiem są HD5770 i HD6770, gdyż to dwie identyczne karty.
Tu masz aktualną tablicę Crossfire - http://sites.amd.com/PublishingImages/Public/Graphic_Illustrations/WebBannerJPEG/AMD_CrossfireX_Chart_1618W.jpg

simi33
komentarz
komentarz

Dobra czyli jak już to mogę do mojej hd 6870 dodać jeszcze jedną taką. A ile maksymalnie hd 6870 można spiąć w crossfirex zakładając że mamy płytę z 4pcie x16? A o to czy można łączyć karty z innych rodzin pytałem się bo na forum widziałem temat o łączeniu amd radeona z ge-forcem...

cubeaim
komentarz
komentarz

Łączenie AMD z Nvidią polega na dwóch przypadkach:
Kiedy mamy jedną kartę AMD do obrazu, a obok niej wpiętą kartę nvidii do liczenia fizyki Psysx - tylko żadne to łączenie..
Oraz w przypadku płyty Hydra, gdzie można teoretycznie połączyć wydajnośc karty AMD i Nvidii używając jednego z ustawień płyty http://www.guru3d.com/article/msi-big-bang-fuzion-lucid-hydra-review-test/24 (działa to średnio, póki co).
W przypadku Hydry istnieje też mkożliwośc łączenia wydajności kart, które za pomocą Crossfire / Sli nie dadzą się połączyć (również z różnymi skutkami) - http://www.guru3d.com/article/msi-big-bang-fuzion-lucid-hydra-review-test/24

simi33
komentarz
komentarz

Ok już rozumiem a ile hd6870 mogę spiąć razem maksymalnie? Może taka informacja nie jest mi obecnie potrzebna ale bardzo mnie ciekawi.

Wisnia123
komentarz
komentarz

Osobiście nie wiem, nie robi się opłacalnego CF z 6870 nie mówiąc już o 3 lub 4 kartach. Pewnie taka możliwość jest, natomiast w necie znajdziesz 4 karty lub 3 ale highendowe. na Youtube jest pełno filmików z 3 lub 4 kartami, ale nie 6870, tylko np. 580 lub 6970/6950. Jeśli te można spiąć w konfiguracji więcej niż 2 to czemu nie 6870. Ale nie odpowiadam Ci zdecydowanego TAK DA SIĘ WIĘCEJ NIZ 2

znów obiecuję Wam, ze zaktualizuję ten temat, i zmienie jego dziecinną forme tekstu :D

Gość
komentarz
komentarz

Szkoda tylko ze skalowanie 3 karty jest mniejsze niż 50% ogólnej mocy takiej karty a 4 karta to już ledwo kilka-kilkanaście procent = 4 karty to bezsens.

Wisnia123
komentarz
komentarz

zauważ w jakich mieszkaniach, a raczej willach takie testy sie odbywają, dla nich liczą się numerki że JA MAM 4X 580 a Ty jesteś biedny bo masz tylko jedną 580, oni nie patrzą na to czy im się to opłaca, tylko sortują wg. cena malejąco i pierwszy wynik kupują :)

simi33
komentarz
komentarz

Tylko że np. hd 6950/6970/6990 mają po 2 złącza CF na kartę a hd 6870/6850 tylko jedno... A tu jest ciekawy teścik 2x radeon hd 6870: http://www.guru3d.com/article/radeon-hd-6850-6870-crossfirex-review/1 - tylko po angielsku ale pokazuje moc cf z radeon hd6870.

Gość
komentarz
komentarz

Tylko 1 bo nikt normalny i zdrowo myślący by nie połączył HD6870 w Quad CrossFire...

raazor90
komentarz
komentarz

Przypominam że temat dotyczy informowaniu czym jest SLI Crossfire a nie jest to kolejny temat z cyklu co kupić. Osoby proszące o tego typu porady będą odpowiednio nagrodzone!!

Vassi
komentarz
komentarz

Hej chciałbym się dowiedzieć jedną rzecz o CF. Otóż chciałbym w przyszłości do swojego Asus'a HD 6850 dołożyć drugiego 6850. I tu moje pytanie czy to musi być także Asus? Czy może być to model innej firmy np MSI czy Sapphire.

Gość
komentarz
komentarz

Jakikolwiek HD6850 to może być

  • Dobra wypowiedź 1
  • 1 miesiąc później...
hawli
komentarz
komentarz (edytowane)

Czy jeśli płyta główna obsługuje CrossFire to obsługuje też SLI i odwrotnie? Czy jest mozliwe zeby plyta glowna obslugiwala np tylko SLI a CrossFire nie?

Edytowane przez hawli

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.