x-kom hosting

Przegrzewanie się płyty głównej i procesora...

Deny140897
utworzono
utworzono

Witam!
Od jakiegość czasu podczas pracy na moim komputerze zauwarzyłem nadmierne temperatury i komputer po kilku minutach samoczynie sie wyłacza ...
Pobrałem Everesta i SpeedFana aby sprawdzic temperatury podzespołów i okazało się że dużą temperature ma płyta głowna i procesor
Płyta 59 C
Procesor 82 C
Jeżeli ktoś moze wiedziec jak ,,ostudzic,, lub zachamowac nadmierne przegrzewanie proszę o odpowiedz...
Lub napisanie na GG 25541362 wyśle ss z everesta i speedfana.

kabi95
komentarz
komentarz

Podaj konfig kompa. Komp jest odkurzony? Screeny możesz wstawić na forum, nikt nie będzie się o nie prosił na GG.

Pani Bubowa
komentarz
komentarz

Po pierwsze czyszczenie wnętrza z kurzu. Po drugie wymiana pasty termoprzewodzącej, a po trzecie wymiana chłodzenia na lepsze niż boxowe jeżeli takie właśnie posiadasz. to najlepsze sposoby ;)

Deny140897
komentarz
komentarz

Nie mogłem wstawic zdjecia... bym wstawił temperatury.Komputer spreżarko przeczysciłem a co do maśći to niewiem oddałem do goscia to powiedział że wymienł ale skoro taka temperatury to nic nie wymienił...

Pani Bubowa
komentarz
komentarz

Może kiepsko nałożył pastę. Jaki to procesor, z jakim chłodzeniem i jaki masz zasilacz?

carlosinho
komentarz
komentarz

1. Zdejmij procesor
2. Odkurz, umyj pod wodą radiator (oczywiscie wysusz go potem ;D)
3.Idealnie wszystko wyczyść.
4.Połóż nową pastę
5.Kup nowy dobry wentylator na procek (jesli mozesz przeznaczyc na to pieniadze)
6.Oraz oczywiscie: ZASILACZ!! Jak byl zamontowany z kompem razem to niekoniecznie jest on wysokiej jakosci. Kup nowy! To bardziej priorytetowe niz wiatrak. I bedzie chodzić jak bajeczka. Innej opcji nie ma!

Deny140897
komentarz
komentarz

Właśnie chyba tak zrobie bo ostatnio tez sprawdzałem temperature na everescie były w normie po 40-44 C i tez się wyłączył czli mi się zdaje że macza w tym kable zasilacz :) wiec i jego wymienie na jakis nie koniecznie markowy zeby nie przeplacac i zeby jakoś chodził :) Zresztą zastanowię ;)
I dzięki za to co napisałeś że innej opcji nie ma bo skoro tak to bedzie wreszcienormalnie :P

mrowka10
komentarz
komentarz

Jak masz wymieniać na niemarkowy zasilacz to lepiej nic nie rób, kasę w błoto wywalisz i tyle.

Na allegro za stopare możesz kupić fortona.

carlosinho
komentarz
komentarz

[quote name='Deny14' timestamp='1313773825' post='1325053']
Właśnie chyba tak zrobie bo ostatnio tez sprawdzałem temperature na everescie były w normie po 40-44 C i tez się wyłączył czli mi się zdaje że macza w tym kable zasilacz :) wiec i jego wymienie na jakis nie koniecznie markowy zeby nie przeplacac i zeby jakoś chodził :) Zresztą zastanowię ;)
I dzięki za to co napisałeś że innej opcji nie ma bo skoro tak to bedzie wreszcienormalnie :P
[/quote]


Jesli nie masz kasy to zbieraj!!! Broń Boże nie kupuj jakieś lipy. Bedziesz miec to samo za kilka miesiecy, a jesli kupisz dobry zasilacz to wydajnosc sprzetu wzrosnie nieoczekiwanie ;)

Deny140897
komentarz
komentarz

EJ kurcze mam problem!
Gdy chciałęm założyc ta maść termoprewodzaca to podczas zdejmowania stara masc tak przyległa ze wyjełem ją wraz z tą płytka na którą się ją nakłada co mam zrobic??
Gdy włacze kompa monitor nic nie pokazuje :( ?

mrowka10
komentarz
komentarz

Wyjąłeś ją wraz z procesorem na to wychodzi. Wyczyść ładnie procesor potem włóż w gniazdo tylko tak, żeby styków nie połamać / pokrzywić ani nie uszkodzić gniazda. Zamknij podstawkę. Nałóż pastę dociśnij radiator, zaczep go i koniec. poradniki masz na necie. Jak uwaliłeś proca albo podstawkę od płyty to szykuj kasę.

Deny140897
komentarz
komentarz

No kurde staram sie i docisnoc i caly czas nic wczśniej siedziało twardo i ciezko było wyjac a teraz jest łatwo wyjadz i przez to monitor nic nie wyswietla

mrowka10
komentarz
komentarz

Może źle wkładasz? Jaki to procesor?

bub
komentarz
komentarz

Raczej uszkodziłeś podstawkę. Odpowiednio zamontowanego CPU nie da sie tak po prosty wyjąć bez odchylenia specjalnej "dzwigienki" a skoro i bez tego luźno wchodzi i wychodzi to widzę tu spory problem.
Jeżeli stara pasta nie chcę puścić to ja zawsze delikatnie przekręcam radiator prawo-lewo aż w końcu nie puści. Ale to delikatnie! Nic przez siłę!

Deny140897
komentarz
komentarz

yyy... ja zielony jestem kompa nie włacze bo nie wyswietla wiec nie zobacze

No pewnie tak czyli on słabo dociskany jest?

AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 4200+
2.21GHz 1,00GB RAM
?

bub
komentarz
komentarz

Podaj model płyty głównej.

Deny140897
komentarz
komentarz

A to ma pisac przy tym radiatorze od procesora to pisze:
Gigabyte
GA-M565-S3

Czy gdzie to moge znaleść?

mrowka10
komentarz
komentarz

Jak dasz radę to zrób fotkę podstawki procesora gdy jest wyjęty i jak już go włożysz... Zobaczymy co się tam porobiło.

bub
komentarz
komentarz

Tak jak mówiłem. Socket ma z boku taka metalową dźwigienkę. Aby wyciągnąć CPU musisz ją podnieść. A Ty możesz wyciągnąć procesor bez podniesienia jej?

Deny140897
komentarz
komentarz

No moze zrobie zdjecie i sprubuje je wstawic...
A ta dzwigienke to musze podnoscic bo mam tak:
Demontuje wiatrak mam radiator i taki zacisk jakby odbezpieczam zacisk i moge zdjac radiator...
A wlasnie jak teraz chciałem wymienic to jak zdjełem zacisk nie mogłem zdjac radiatora bo tak masc przyległa wiec wyjełem to a razem z tym tą podstawke która się smaruje... i widziałem te preciki.

bub
komentarz
komentarz

Nie bardzo rozumiem. Chodzi mi o dźwigienkę zaznaczoną na zdjęciu na czerwono. Czy jesteś w stanie wyciągnąć CPU bez jej podniesienia?
PS. Ta podstawka którą się smaruje - jak to nazwałeś - to procesor. Wyciągnąłeś a raczej wyrwałeś go z socketu i mogłeś coś uszkodzić.

Deny140897
komentarz
komentarz

Nie no jak to nie zdjmę to nie wyjme radiatora

bub
komentarz
komentarz

Wymienisz. Radiator nie jest do tego mocowany.

Gość
komentarz
komentarz

A co ma dźwigienka do wyjecia radiatora, radiator jest umieszczony w koszyku, a dxwigienka do niego nic nie ma, ona tylko zabezpiecza procesor.

Deny140897
komentarz
komentarz

Może i nie ja nie wiem co jak się nazywa ...

Bub a nie czekaj tak dam rade wyciagnac CPU bez tej dźwigni

Myślałem ze chodziło o coś innego..

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.