x-kom hosting

Problem z Ethernet- kabel sieciowy odłączony

savage44
utworzono
utworzono

Witam

Wczoraj miałem taki problem, że nie widziało mi karty sieciowej. Okazało się, że po prostu jest wyłączona w BIOSie. Udało mi się ją włączyć, karte pokazało, sterowniki zainstalowałem. Jednak to nie koniec problemów jak się okazało... Pokazuje się ikonka w tray'u połączenia lokalnego, wyskakuje powiadomienie, że "kabel sieciowy jest odłączony". Problem polega na tym, że podłączam router i ... nic... zero reakcji... Tak, jakby kabel nadal był niepodłączony.

W czym tkwi problem? Karta sieciowa jest zintegrowana.

Model: Intel 82540EM Based Network Connection.

izydor6280
komentarz
komentarz (edytowane)

Być może to wina DNSów. Możliwe że trzeba ustawić je w: Połączenia sieciowe> Połączenie lokalne (x)> Właściwości> Protokół intrernetowy (TCP/IP) > Użyj następujących adresów serwerów DNS, i tam spróbuj:
Preferowany ...: 213 158 199 1
Alternatywny...: 213 158 199 5
To co podałem jest pod Windows XP. Jeśli masz 7 to może się to jakoś różnić, a raczej napewno się różni.

[EDIT] A wcześniej wszystko działało czy podłączasz pierwszy raz??

Edytowane przez izydor6280
savage44
komentarz
komentarz

Tak jak przypuszczałem, nic to nie pomogło. Jak nie widziało routera, tak nie widzi nadal. Jakieś inne pomysły?

szaki
komentarz
komentarz

Start>Panel sterowniaPołączenia sieciowe> Połączenie lokalne (x)> Właściwośi> Konfiguruj lub przez menadzrer urzadzen Tam wejdz w zaawansowane i dalej w Szybkość i Dupleks tam masz rózne opcje do wyboru i sprawdzaj czy nie ruszy np na 10 Mb/s półdupleks lub 100 Mb?pełny dupleks po prostu wypróbuj mozliwosci jakie tam masz

savage44
komentarz
komentarz (edytowane)

No więc tak [b]szaki[/b]. Zrobiłem tak jak mówisz. Nic się nie działo, dopóki nie wybrałem 100Mbps/ Half duplex. W tym momencie lampka przy wejściu w pc zaczęła mrugać, a w tray'u ten "monitorek" z krzyżykiem zamienił się w ikonkę łączenia z internetem (taki monitorem co wokół niego lata kulka :P). No i straszne zdziwienie ;o W końcu zaczęło się coś dziać. No to poczekałem chwile z myślą, że w końcu połączy. Finał był taki, że z ikonki łączenia z internetem, zmienia się w ikonkę braku połączenia. I tak na zmianę. Łączy - "kabel sieciowy jest odłączony" - łączy - "kabel sieciowy jest odłączony" - itd.

W tym momencie zauważyłem jakiś postęp całej sprawy. Przy ustawieniach 100Mbps / Half duplex próbuje połączyć z internetem. Nawet w panelu sterowania w połączeniach sieciowych przy ikonce "Połączenie lokalne nr." klikając PPM mam możliwość wyboru "Stan" lub "Napraw", ale tylko w momencie łączenia. Klikałem napraw, jednak okienko "naprawiania" zawisło.

Także mamy już jakiś trop. Co dalej radzicie w związku z tym? :)

Edytowane przez savage44
szaki
komentarz
komentarz

Kabelek oryginalny dodany z routerem w zestawie, bo kabel musi byc prosty czyli w obu koncówkach ułozenie poszczególnych żył musi byc identyczne bo przy skrosowanym moze nie ruszyć
Przykłady kabla prostego
Tak
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRlS_e4rOCPD10nOtcOmJDHULjt4YlX9wSLcERzE9BUVg5iJuC3Ew
lub tak
http://www.promanski.info/wp-content/photos/ethcable568a.gif

savage44
komentarz
komentarz

No tak, kabelek oryginalny z zestawu z routerem. Dodam, że wszystko działa na moim głównym komputerze, a na drugim gdzie chce również podłączyć nie działa. Nawet odłączając mój i podłączając drugi komputer sam pod router.

szaki
komentarz
komentarz

moze stery nie do konca te podaj moel płyty głownej to popróbujemy :)

savage44
komentarz
komentarz

Konfiguracja komputera z CPU-ID:

Dell Computer Corp. 02x378
Processor: Intel Pentium 4 1.8GHz
Chipset: Intel i845G
Southbridge: Intel 82801DB (ICH4)
Pamięć: 768MB DDR4
Model: Intel 82540EM Based Network Connection.

szaki
komentarz
komentarz

Cudownie ale pytałem o model płyty głównej sciagnij CPU-Z i tam jest wypisane dokładnie zakładka Mainboard

i do ego jaki system XP/7 Vista? 32 czy 64 bit?

Intel 82801DB (ICH4) chyba ze nazwa mostak i nazwa modelu jest taka sama?

http://download1.msi.com/files/downloads/dvr_exe/intel41xp.exe tego stera obczaj

izydor6280
komentarz
komentarz

[quote name='szaki' timestamp='1312572718' post='1315466']

i do ego jaki system XP/7 Vista? 32 czy 64 bit?


[/quote]
System raczej XP z tą konfiguracją sprzętu.

savage44
komentarz
komentarz

[quote name='szaki' timestamp='1312572865' post='1315466']
Cudownie ale pytałem o model płyty głównej sciagnij CPU-Z i tam jest wypisane dokładnie zakładka Mainboard

i do ego jaki system XP/7 Vista? 32 czy 64 bit?

Intel 82801DB (ICH4) chyba ze nazwa mostak i nazwa modelu jest taka sama?

http://download1.msi.com/files/downloads/dvr_exe/intel41xp.exe tego stera obczaj
[/quote]


Ahhh sorry, nie zauważyłem, ze nie napisałem :P

Intel i845G.

System XP 32 bit

Hmm... Zaraz spróbuje te stery co zapodałeś. Pobierałem je już, w sumie kilka sterów pobierałem, ale chyba przeoczyłem je w instalacji, zaraz zobacze i napisze jaki efekt.

szaki
komentarz
komentarz

chipset tez podałes, prosiłem o model płyty głownej ale ok nie bede meczył cie ze sciaganiem tego CPU-Z moze to płyta Copmaq????

http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=18717&ProdId=60&lang=eng

savage44
komentarz
komentarz

CPU-Z mam, w zakładce Mainboard to co jest podałem wyżej:

[quote] Manufacturer: Dell Computer Corp. 02x378
Processor: Intel Pentium 4 1.8GHz
Chipset: Intel i845G
Southbridge: Intel 82801DB (ICH4)
Pamięć: 768MB DDR4
Model: Intel 82540EM Based Network Connection.[/quote]

Te sterowniki z linku powyżej też już mam zainstalowane. Nic, niby łączy, jednak coś mu przeszkadza. Może nie może ustalić adresu IP, dns, lub czegoś innego? Sterowników już tyle instalowałem, że sam nie wiem...

szaki
komentarz
komentarz

ok jak pokazuje ze kabel sieciowy dłoczony lub cały czas czeka? To jescze podaj router moze masz właczona blokade po adresach MAC albo IP?

savage44
komentarz
komentarz

Router Axesstel MV510 R. Jak już mówiłem podłączając go pod główny komputer działa, a za moment pod drugim już nie. Ale może akurat coś nie tak z tą blokadą? ;)

Także jakby to trzeba było odblokować? :D

szaki
komentarz
komentarz

o siet Orange to muszę manuala poszukac do tego ustrojstwa
zobacz czy wbijesz sie w konf routera przez rzegladarke na adres 192.168.0.1 user name: admin hasło: admin??? z tego "głownego kompa"

savage44
komentarz
komentarz (edytowane)

No tak, na "głównym kompie" :D wbijam bez problemu w konfiguracje routera.

I mega dzięki za zainteresowanie się tematem ;)

Edytowane przez savage44

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.