x-kom hosting

Fujitsu Simens Amilo 1848+u

ptaq1978
utworzono
utworzono

Witam

Posiadam laptopa Fujitsu Simens AMILO 1848+u.Pewnego pieknego dnia po restarcie zobaczyłem czarny ekran i tak jush zostało. Tak wiec sformatowałem cały dysk założyłem od nowa partycje i wszystko by bylo ok gdybym mogl zainstalowac na nim jakis system a nie mogę żadnego ani win xp ani linuxa ani win98se zadnego!!! bo kazdy z systemow pisze ze nie widzi dysku. Pod dosem mogę kopiować nagrywać na partycje usuwać dodawać katalogi Partition Magic textowy tez widzi partycje poprawnie Fdisk tez a przy próbie zainstalowanie robi sie czarny ekran w przypadku win98se a w przypadku win xp nie widzi dysku taki komunikat jest. proszę o pomoc!!!!!

Gość
komentarz
komentarz

Sprawa znana od dawna. Musisz przy starcie wcisnąć F6 przy wyszukiwaniu sterowników SCSI i mieć na dyskietce sterowniki do kontrolera SATA - windows poprosi o taką dyskietkę. Sterowniki masz na płytce cd do laptopa.

ptaq1978
komentarz
komentarz
Sprawa znana od dawna. Musisz przy starcie wcisnąć F6 przy wyszukiwaniu sterowników SCSI i mieć na dyskietce sterowniki do kontrolera SATA - windows poprosi o taką dyskietkę. Sterowniki masz na płytce cd do laptopa.

niestety nie!!!

a sprawę faktycznie znam od dawna to nie to!! podejrzewam jakieś uszkodzenie hadwaru ale ktoś ma inne zdanie na ten temat , oprócz tego bios nie trzyma godziny przestawia sie czas nawet o kilka godzin

Gość
komentarz
komentarz

Masz na 100% dysk SATA!

controller

Typ: Serial ATA

SATA-Schnittstelle: Serial ATA-150

ptaq1978
komentarz
komentarz
Masz na 100% dysk SATA!

Instalator nie moze znalesc w tym komputerze stacji dyskow aby zaladowac z dyskietki sterowniki OEM

nie mam w laptopie stacji dyskietek

nagrywam sterowniki na plyte cdrw i wrzucam do napedu cd ale nie dziala

robilem jush to nie jeden raz na desktopie ale na laptopie cos nie trybi

moze cos w biosie trzeba ustawic

???

Gość
komentarz
komentarz

Z płyty tego nie zrobisz! Tylko z dyskietki. Jak kupowałeś laptopa, to system był już zainstalowany?

Ps. Na 100% ;)

ptaq1978
komentarz
komentarz
Z płyty tego nie zrobisz! Tylko z dyskietki. Jak kupowałeś laptopa, to system był już zainstalowany?

Ps. Na 100% ;)

tak był zainstalowany co teraz moge zrobic???

mozemy pogadac na gg? moj numer 231507

Gość
komentarz
komentarz

Bo w serwisie mieli stację dyskietek na USB. Możesz pokombinować z instalką windowsa, bo można do niej dograć te stery, ale to nie jest takie proste i w tym Ci nie pomogę.

ptaq1978
komentarz
komentarz
Bo w serwisie mieli stację dyskietek na USB. Możesz pokombinować z instalką windowsa, bo można do niej dograć te stery, ale to nie jest takie proste i w tym Ci nie pomogę.

witam ponownie B

wlasnie udalo mi sie zainstalowac win xp bez stacji dyskietek na usb, a tylko przy pomocy nlite

Ukłony dla twórców tego programu!!! NLITE roolezzzzzzzzz

zainteresowanych odsyłam http://forum.fedora.pl/lofiversion/index.php/t12864.html

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.